Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Belew (King Crimson) - 76
  • Dave Murray (Iron Maiden) - 69
  • David Amore (Nightmare) - 53
  • Eddie Vedder (Pearl Jam) - 61
  • Erik Mortensen (Communic) - 59
  • George Charalambous (Winter's Verge) - 44
  • Graham Bonnet (Rainbow) - 78
  • Grim (Borknagar)† - 56
  • Jari Mäenpää (Ensiferum) - 48
  • Konstantin Radchenko (ZX Spectrum) - 44
  • Mieszko Talarczyk (Nasum)† - 51
  • Ray "Crazy Raymond" Tabano (Aerosmith) - 79
  • Sebas F. (Dark Embrace) - 43

Vandaag overleden:
  • Jacques Namotte (Wallace Collection) - 2012
  • Leslie West (Mountain) - 2020
Review

Germ - Wish
Jaar van release: 2012
Label: Eisenwald Tonschmiede
Germ - Wish
Wie buiten de hokjes denkt, ontdekt vaak de meest interessante kruisbestuivingen. Neem nu het uit Australië afkomstige Germ, een project van Tim Yatra (onder andere Woods Of Desolation, Austere) waarin de meest onwaarschijnlijke combinatie van suicidal black metal, melancholische pop en psychedelische, hemelse trance te ontwaren valt. Ijzingwekkende screams, gedragen cleane zang en extatische elektronica die het metalen raamwerk aan alle kanten overspoelt: het resultaat zou niets minder dan catastrofaal moeten zijn. Maar dat is het niet – sterker nog: Wish klinkt eigenlijk onbegrijpelijk logisch en consistent.

Het tien minuten durende An Overdose On Cosmic Galaxy doet zijn naam eer aan: het is een prachtig nummer met subtiele futuristische elektronica die het nummer dragen. Een hypnotiserend, psychedelisch en zelfs ontroerend meesterwerkje, waarbij vooral de prominente cleane zangpartijen erg verrassend zijn – en fraai contrasteren met de huiveringwekkende ‘suicidal screams’ die af en toe in de verte te horen zijn. Absoluut een uniek nummer! Heel even vrees ik dat Germ direct zijn voornaamste kruit heeft verschoten, want Asteroid Of Sorrow en het spacy intermezzo Oxygen (dat zó als intro op een Sensation-festival gebruikt zou kunnen worden) klinken weliswaar prima, maar blijven wel achter bij het fenomenale openingsnummer.

Gelukkig is het tweeluik Breathe In The Sulphur / A Light Meteor Shower wederom een zalig stukje muziek. Het eerste deel lijkt nog het meest op een ‘puur’ suicidal blackmetalnummer, maar halverwege nemen hemelse keyboardlagen de boel over, waait het nummer een heerlijk dromerige kant op om te culmineren in een mooie apotheose. De tegenstelling tussen het wanhopige gekrijs van Yatra en de soms haast euforisch aandoende elektronica (het korte intermezzo Infinity had wel van VNV Nation kunnen zijn) pakt ook op de rest van de plaat goed uit, hoewel de verwachting die de twee bovengenoemde nummers wekken niet helemaal ingelost worden.

Het zegt veel over de kleinzieligheid van de zelfbenoemde ‘metal encyclopedie’ Metal Archives dat zij deze band niet opnemen, want ondanks alle elektronica-invloeden is Germ toch wel degelijk een metalband, zij het een die ver is uitgetakt naar andere gebieden. Tegelijkertijd dient het ontbreken van Germ in dit overzicht als duidelijke waarschuwing voor de wat minder avontuurlijk aangelegde (black) metalliefhebbers: zij kunnen dit beter mijden. Want een band die zijn oorsprong in de depressive black metal hoek heeft maar nu een soort roesopwekkende hybride van black metal, trance, cleane zang en contemplatieve, Agalloch-achtige sfeerpaletten produceert, daar zullen veel Burzumfanatici niet op zitten te wachten.

Maar zoals gezegd: de meest interessante kruisbestuivingen vinden per definitie buiten de geijkte paden plaats – en Germ is absoluut fascinerend en interessant. Wish is dan ook een van de meest opmerkelijke platen die ik de laatste jaren heb gehoord, en als de band erin slaagt om het niveau nog wat constanter te trekken, zal een ware revelatie niet lang uitblijven. Ik kijk dan ook reikhalzend uit naar de volgende maand te verschijnen opvolger Grief, waarin ook Audrey Sylvain (Amesoeurs) haar opwachting maakt.

Tracklist:
1. An Overdose On Space Galaxy
2. Asteroid Of Sorrow
3. Oxygen
4. Breathe In The Sulphur / A Light Meteor Shower
5. Gravity
6. Flowers Bloom And Flowers Fall, But I'm Still Waiting For The Spring
7. Infinity
8. Your Smile Mirrors The Sun
9. Wish

Score: 82 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 18 september 2013

Meer Germ:

Germ - Wish
Reactie van Een Metalfan op 18-09-2013 om 12:02u

Mooie review. Ik zelf kijk ook reikhalzend uit naar Grief.

Germ - Wish
Reactie van jt op 18-09-2013 om 21:55u

Wordt onderhand ook schering en inslag bij cd besprekingen, mensen indelen in zij die in hokjes denken en anderen met een meer ruimere blik waarbij de recensent zich maar al te graag tot de laatst genoemde rekent.

Germ - Wish
Reactie van Quarlon op 20-09-2013 om 11:51u
Score: 80 / 100

En wat is het probleem daarmee? De screams passen mijn inziens niet meer bij de muziek en doen daar zelfs afbreuk aan. Geweldige cd verder

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.