Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
    1 mei:
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arejay Hale (Halestorm) - 40
  • Armin Dörfler (Equilibrium) - 53
  • David Chapelle (Dreamlost) - 47
  • Hendrik Bache (Dew-Scented) - 48
  • Jeff Porcaro (Toto)† - 72
  • Klaas Janzoons (Deus) - 52
  • Michael Poulsen (Volbeat) - 51
  • Mika Ikonen (Ablaze In Hatred) - 48
  • Ole Jørgen Moe (Aura Noir) - 52
  • Richard Christy (Death) - 52
  • Zora Cock (BlackBriar) - 35

Vandaag overleden:
  • Barry Stern (Trouble) - 2005
  • Nigel Preston (The Cult) - 1992
  • Rozz Williams (Christian Death) - 1998
Review

Germ - Grief
Jaar van release: 2013
Label: Eisenwald Tonschmiede
Germ - Grief
In 2012 heeft Germ, een eenmansproject van Tim Yatras uit Australië, zich definitief op de kaart weten te zetten met zijn eclectische mengelmoes van suicidal black metal, trance en melancholische pop. Een eigenzinnige combinatie die niet onopgemerkt is gebleven. Er zullen dan ook wel wat mensen zijn geweest die reikhalzend hebben uitgekeken naar het op de valreep van 2013 verschenen Grief, dat na een uitstekend ontvangen debuutalbum en een zeer sterke E.P. het derde officiële wapenfeit van deze act is.

Dat niemand minder dan Audrey Sylvain van het helaas ter ziele gegane Amesoeurs de gastvocalen verzorgt op Butterfly (het eerste nummer van het nieuwe album dat Germ aan de buitenwereld liet horen), zal ongetwijfeld hebben bijgedragen aan de anticipatie. Terecht, want Butterfly is een prachtig nummer waarin de unieke sound van Germ een haast perfecte symbiose aangaat met het al even eigenzinnige postpunk-achtige stemgeluid van Silvain. Tegelijkertijd moet ik na een flink aantal luisterbeurten ook constateren dat dit direct het hoogtepunt van het album is, dat met zeventig minuten te lang duurt.

Er staan nog wel enkele mooie momenten op Grief, zoals The Stain Of Past Regrets, Memorial Address en de volledig clean gezongen ballad How Can I?. Maar toch klinkt Grief op andere momenten ook juist heel wat minder opmerkelijk dan zijn voorgangers. Vooral de overdosis instrumentale intermezzo’s halen de vaart uit het album (het zes minuten durende Blue As The Sky, Powerful As The Waves klinkt onwaarschijnlijk ongeïnspireerd voor deze band). Ook de typische keyboardklanken, die zo’n belangrijk onderdeel van de sound van Germ vormen, lijken wat verder naar de achtergrond gedrukt te zijn.

Naarmate Grief zijn einde nadert, worden de nummers eigenlijk steeds oppervlakkiger. Afsluiter Ghost Tree, Pt. III is feitelijk niet veel meer dan één eindeloos herhaalde akoestische aanslag vergezeld van wat oninteressante ambientklanken. Maar ook de overige nummers (op de eerder genoemde uitschieters na) maken veel minder gevoel los dan de vorige albums. Uiteindelijk is Grief dan ook een behoorlijk vlakke en teleurstellend langdradige plaat geworden, zeker als we bedenken waartoe Yatras in staat is.

Tracklist:
1. Intro
2. Butterfly
3. The Stain Of Past Regrets
4. Departures
5. Memorial Address
6. An End
7. Beneath The Cliffs
8. Blue As The Sky, Powerful As The Waves
9. How Can I?
10. I Can See It In The Stars
11. It's Over...
12. Withering In Hell
13. Ghost Tree Pt.3

Score: 68 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 januari 2014

Meer Germ:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.