Fleddy Melculy
Enquête

Ga jij weleens voor een concertfilm of muziekdocu naar de bioscoop?

Ja, regelmatig
Ja, af en toe
Tot dusver slechts één keer
Nog niet, maar binnenkort wordt de eerste keer
Nee, maar wellicht ga ik dat ooit een keer doen
Nee, concertfilms of muziekdocu’s kijk ik wel thuis op een kleiner scherm
Nee, concertfilms en muziekdocu’s interesseren me sowieso niet
Anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 oktober:
  • Belphegor, Krisiun en Asagraum
  • Coroner, Tar Pond en Schizophrenia
  • I Prevail, Polaris en Amira Elfeky
  • Skating Polly en Lord Friday The 13th
  • 2 oktober:
  • Belphegor en Krisiun
  • Coroner
  • Myrath
  • Odd Obsessions
  • Ploegendienst
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Teardrinker en Curselifter
  • 3 oktober:
  • A Life Aligned en Silent Treatment
  • An Evening With Knives en Onhou
  • Dordrecht Metal Fest
  • Insurrection, Massive Assault, Speedhound en Sanctum Collapse
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero & Gus G.
  • Ruud Jolie
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • Tenside en Aurorawave
  • 4 oktober:
  • Firtan
  • Myrath
  • ProgPower Europe

    Met o.a. Einar Solberg, The Dear Hunter en Rendezvous Point

  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • 5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
    1 november:
  • Any Given Day
  • Danko Jones
  • Floor Jansen
  • MaYaN en Dear Mother
  • Suffocation, Despised Icon, Carnifex en Gates Of Hell
  • Valley Of The Sun en Kraakis Voodoo
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aesop Dekker (Agalloch) - 56
  • Albert Collins† - 94
  • Brian Greenway (April Wine) - 75
  • Cub Koda (Brownsville Station)† - 78
  • Earl Slick (Dirty White Boy) - 74
  • Esa Holopainen (Amorphis) - 54
  • Ethan Brosh (Fifth Angel) - 47
  • Ivan Sekyra (Drakar)† - 74
  • Jane Dornacker (The Tubes)† - 79
  • Kevin Griffin (Better Than Ezra) - 58
  • Kevin Storm (Heidevolk) - 46
  • Mariska Veres (Shocking Blue)† - 79
  • Martin Turner (Wishbone Ash) - 79
  • Mathias van Echelpoel (Chikatilo) - 34
  • Mikkel Sandager (Mercenary) - 50
  • Ola Aarrestad (The Sins Of Thy Beloved) - 47
  • Richard Oakes (Suede) - 50
  • Robert Lelièvre (Pan)† - 84
  • Timo Claas (Lay Down Rotten) - 47
  • Wayne Fabra (Necrophagia) - 60

Vandaag overleden:
  • Conrad "Cronos" Lant (Venom) - 2026
Review

Lunar Aurora - Hoagascht
Jaar van release: 2012
Label: Cold Dimensions
Lunar Aurora - Hoagascht
‘Dood’ en ‘begraven’ zijn twee zeer verschillende zaken in de metalwereld. Regelmatig leggen bands het loodje, maar blijkt er na een aantal jaren toch weer sprake te zijn van een reünie of doorstart – al dan niet ingefluisterd door lucratieve tourmogelijkheden. Zo maakten we al eerder het vermeende einde mee van bands als Ministry, Limbonic Art, Immortal en Arcturus. Ook het Duitse Lunar Aurora leek in 2007, na het verschijnen van het achtste pronkstuk op rij (Andacht), ten grave gedragen. In 2011 bleek echter dat het blackmetalgezelschap rondom het duo Aran en Whyrhd slechts een lange winterslaap heeft gehouden.

Zo kan het dus verkeren. Daar waar veel genreliefhebbers, waaronder ikzelf, behoorlijk baalden van het vermeende einde van de band, brengt 2012 een ons een gloednieuw Lunar Aurora-album. Hoagascht (dat in Bavariaans dialect zoveel als ‘ (t)huistuin’, maar in het Bavariaans beduidend beter klinkt dan in het Nederlands), is het eerste wapenfeit in ruim vijf jaar tijd. Is de magie die voor geweldige platen als Ars Moriendi, Zyklus en Andacht zorgde nog steeds in tact, of mondt Hoagascht uit in een desillusie?

De waarheid ligt tussen beide uitersten in, hoewel zeker meer in de richting van magie dan van desillusie. Hoagscht is niet het beste album van dit illustere duo, maar wel absoluut een waardevol nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van de band. De acht ijzersterk uitgewerkte nummers luisteren als een nauw sluitend geheel. Zoals gebruikelijk hangt er een lekker mystiek sfeertje over de nummers heen, dat nog eens versterkt wordt door de kille effecten en subtiele keyboards, die de band zijn geheel eigenzinnige, unieke sound meegeven.

Met name zeer statig gespeelde, buitengewoon sfeervolle nummers als Im Gartn en Nachteule zitten geweldig in elkaar en zijn rijk aan details, subtiele, maar zeer effectieve, kille keyboardlijnen en treffende samples. Bovendien heeft ieder nummer wel iets unieks, zoals de fantastische, onderhuids kriebelende melodielijn in Beagliachda en de beklemmende ambient van Wedaleichtn duidelijk maken. Op momenten is de sfeer zelfs heerlijk spookachtig (Geisterwoid is het beste voorbeeld, maar dat geldt ook voor Håbergoaß).

Hoewel Hoagascht niet zo briljant is als met name Andacht en Ars Moriendi, is het een ijzersterke ‘comeback’-plaat die volwassen, gerijpt en rijkelijk gedetailleerd klinkt. We mogen dan ook blij zijn dat deze band weer actief is. Dat er nog maar vele mooie werkstukken mogen volgen!

Tracklist:
1. Im Gartn
2. Nachteule
3. Sterna
4. Beagliachda
5. Håbergoaß
6. Wedaleichtn
7. Geisterwoid
8. Reng

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 31 juli 2012

Lunar Aurora - Hoagascht
Reactie van Cataclysm Child op 31-07-2012 om 23:31u

Er mocht misschien nog bij vermeld worden dat het tempo op deze plaat behoorlijk lager ligt dan op al hun andere platen (en zeker in vergelijking met de twee voorganger Mond en Andacht). Heel sfeervolle plaat, dat wel.

Lunar Aurora - Hoagascht
Reactie van Sha op 01-08-2012 om 13:05u
Score: 90 / 100

Ik ben absoluut een genreliefhebber, maar heb Lunar Aurora altijd redelijk middelmatig gevonden. Beetje te veel van alles... en te weinig klasse.
Niet zo veel power als Emperor, Abigor of soortgelijke bombastische grootmachten.
Deze plaat echter is zo ontzettend gefocust en grimmig! Onwerkelijke sfeer! Ergens tussen de sfeervolle black van WITTR 'n de vinnige roll van Craft in. Met afstand de meest indrukwekkende plaat van 2012 tot nu toe voor mij. Had ik niet verwacht van een stelletje Duitsers.

Lunar Aurora - Hoagascht
Reactie van iron_dennis op 01-08-2012 om 19:45u
Score: 82 / 100

Zyklus blijft niet te overtreffen. Deze is goed maar ik mis snelheid.

Lunar Aurora - Hoagascht
Reactie van Geert op 01-08-2012 om 22:00u
Score: 89 / 100

Mijn favorieten zijn nog steeds Elixir of Sorow en Of Stargates and Bloodstained Celestial Spheres.
Deze plaat vind ik anders, maar nog steeds onmiskenbaar Lunar, maar daar waar de meeste platen van hen voor mij een score achteraan in de 90 krijgen, krijgt deze 89. Ik mis ook een beetje de snelheid en het geflipte in de muziek is geruild voor een bepaalde sfeer. Een fijne afwisseling, maar ik hoop toch dat we met de volgende plaat terug de flippy Lunar te horen krijgen.

Lunar Aurora - Hoagascht
Reactie van DH op 13-08-2012 om 02:08u
Score: 85 / 100

Een goede plaat die constant de aandacht weet vast te houden, met erg interessante keyboardlijnen, en ze zijn erin geslaagd om de geprogrammeerde drums heel creepy en niet geprogrammeerd te laten klinken, in tegenstelling tot Andacht, waarop ik de drums een serieuze afknapper vond. Hulde dus omdat er eindelijk een band in geslaagd is om sfeervolle drums te programmeren!
Ik mis enkel wat venijn (zoals op bvb het meesterlijke Zyklus) en de vocalen vind ik redelijk zwak op dit album, ook al passen ze in de sfeer.
Ook vallen ze niet in herhaling en doen ze op een andere manier weer gewoon hun ding. Daarom een dik verdiende 85, en met enkele pareltjes op het album zijn de beste black metal songs van dit jaar alweer bekend. Al staan er op de nieuwe van A Forest Of Stars ook een paar pareltjes.

Zoeken
    29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
  • 30 september:
  • Hardiesse - Tristesse Vespérale
  • 1 oktober:
  • Convulsif - Anatomy of Rage
  • Doctor Nez - Nothing Short of Silver
  • 2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.