Alcatraz
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit de loopbaan van Ozzy Osbourne?

Bark At The Moon
Black Sabbath
Changes
Children Of The Grave
Close My Eyes Forever
Crazy Train
Dreamer
Flying High Again
God Is Dead?
I Don’t Wanna Stop
Iron Man
Mama, I’m Coming Home
Miracle Man
Mr. Crowley
N.I.B.
No More Tears
Over The Mountain
Paranoid
Patient Number 9
Perry Mason
Sabbath Bloody Sabbath
Shot In The Dark
Symptom Of The Universe
War Pigs
een ander Black Sabbath- of solonummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 juli:
  • Wacken Open Air
  • 1 augustus:
  • Dogma
  • Wacken Open Air
  • 2 augustus:
  • Undeath en Celestial Sanctuary
  • Wacken Open Air
  • 3 augustus:
  • Forbidden, Warbringer en Headless Hunter
  • Helmet
  • 4 augustus:
  • Fit For A King en Angelmaker
  • Steve Harris British Lion en Tony Moore's Awake
  • 6 augustus:
  • Dimmu Borgir, Abbath, Doom Occulta en Gaerea
Geen concerten bekend voor 31-08-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alexander Krull (Atrocity) - 55
  • Alissa White-Gluz (Arch Enemy) - 40
  • Bill Berry (R.E.M.) - 67
  • John 5 (Rob Zombie) - 55
  • Laura Guldemond (Burning Witches) - 37
  • Matthew "M. Shadows" Sanders (Avenged Sevenfold) - 44

Vandaag overleden:
  • Guido de Jongh (Devious) - 2023
Review

The Setup - Torchbearer
Jaar van release: 2009
Label: GSR Music
The Setup - Torchbearer
Nadat het Belgische The Setup al eerder dit jaar hardcoreliefhebbers trakteerde op de zeer behoorlijke mini-cd Crawl & Reign, komen ze nu met het full-length album Torchbearer op de proppen. En wat een heerlijke giftige plaat is het geworden. Een ware vuistslag in je gezicht. Één die na het beluisteren van de plaat nog even aardig doordreunt.

Wat dat betreft zet The Setup de lijn perfect door waar het met Crawl & Reign eindigde. Het geheim zit hem in de benadering van de muziek. The Setup doet geen rare dingen en houdt alles erg basic en simpel, zonder dat het voorspelbaar wordt. Een doeltreffende formule waar keiharde hardcore en strakke metalinvloeden samenvloeien. In het ruime halfuurtje muziek krijg je een grote brok agressie te verwerken. Zanger Kris Deweerdt heeft een gouden hardcorestrot en benut deze ook volledig. Er zit veel woede in deze man en spuugt zijn woorden met overtuiging eruit. De strakke riffs en uitstekende drumwerk doen de rest.

Het album wisselt midtempo tracks af met snellere nummers. Dit houdt de continuïteit er goed in. Een nummer die zeker in de spotlight mag staan is Tonight. Waar de pure woede plotseling om lijkt te slaan in manische bezetenheid. Net zo opvallend is de afsluiter Endnote: The Rising. Een track over de wisseling van de wacht in Amerika, waar op de achtergrond samples uit het Bush-tijdperk overgaan in een speech van de nieuwe president Barack Obama.

Torchbearer is een must-have voor elke hardcoreliefhebber. The Setup maakt het wederom waar met deze plaat. Wat mij betreft mag deze band zich gewoon scharen in de top van de hardcorescene in de Benelux.

Tracklist:
1. Torchbearer
2. Hostile Eyes
3. Dust Of Ages
4. Misanthrope
5. Awake
6. Tonight
7. The Curse
8. Collaboration Starts
9. One Of Wolves
10. Drown And Sink
11. Another Heresy
12. Endnote: The Rising

Score: 80 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 20 augustus 2009

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.