Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 februari:
  • Beyond The Black
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
    3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andreas Reichard (Boomerang) - 47
  • Dave Davies (The Kinks) - 79
  • Lee Ranaldo (Sonic Youth) - 70
  • Richie Kotzen (Poison) - 56
  • Riku Kovalainen (Frostburn) - 40
  • Rob Sowden (Arena) - 59
  • Shredda "Ball" Cheeze (Gwar)† - 61
  • Stephen Priestly (Celtic Frost) - 60
Review

Mudvayne - The End Of All Things To Come
Jaar van release: 2002
Label: Epic Records
Mudvayne - The End Of All Things To Come
De laatste jaren was het weer redelijk in om er zo gek mogelijk uit te zien. Ook Mudvayne maakt zich er schuldig aan, en met dit tweede album maken ze het nog gekker door compleet van uiterlijk (en naam overigens) te veranderen. Gelukkig weten ze, ondanks de gekke uiterlijken, toch ook muziek te maken.

The End Of All Things To Come is de opvolger debuutalbum van L.D. 50, en is minder neurotisch dan zijn voorganger. Er zit meer structuur in de songs, de texten zijn verbeterd, maar toch is het neurotische nog erg aanwezig, gekenmerkt door redelijk wat tempo- en stemmingswisselingen.

De nummers wisselen vaak tussen rustig en hard, met dan het rustige deel in de coupletten, en de hardere stukken in de refreinen. Zanger Chüd heeft een opvallend goede stem. In de rustige stukken is zijn stem erg melodieus, maar als hij zijn keel opzet blijkt dat ook het schreeuwen hem goed afgaat. Enige Tool en Faith No More invloeden zijn wel te horen de nummers, zowel in de zang als in de gitaren. De texten zijn redelijk diepgaand, en gaan over diverse onderwerpen, zoals censuur en gekheid. Mudvayne onderscheidt zich door de complexere songs en betere texten van de hele kudde nieuwere metal bands.

Het nummer waar de 1e video van is, Not Falling, leunt een beetje teveel op het refrein. Het is wel een lekker uptempo nummer, waarna een iets rustiger nummer volgt: (Per)version of a Dream. Denk niet dat de rustige nummers echt rustig zijn. Ze zijn langzamer dan de hardere nummers, maar net zo intens. Voor wie van het lekkere stampwerk houdt is het titelnummer The End of All Things To Come zeker aan te raden. Dat is gewoon lekker om je agressie kwijt te raken: snel, hard en agressief. Het enige waarvan ik me afvraag waarom het erop staat is 12:97:24:99, dat is namelijk 12 seconden stilte, en in het boekje staat er wat hebreeuwse of arabische text bij.

The End Of All Things To Come zal zeker niet iedereen aanspreken. Echter, wie de nieuwere metal stromingen wel kan waarderen moet dit album zeker luisteren. Van begin tot eind is The End Of All Things To Come een heel sterk album.

Tracklist:
1. Silenced
2. Trapped In The Wake Of A Dream
3. Not Falling
4. (Per)version of a Dream
5. Mercy, Severity
6. World So Cold
7. The Patient Mental
8. Skrying
9. Solve Et Corcula
10. Shadow of a Man
11. 12:97:24:99
12. The End Of All Things To Come
13. A Key To Nothing

Score: 85 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 27 november 2002

Mudvayne - The End Of All Things To Come
Reactie van Een_Metalfan op 03-01-2003 om 12:31u
Score: 90 / 100

Je hebt gelijk, deze plaat is gewoon goed! Maar toch ben ik meer een liefhebber van de vorige cd, ik weet niet waarom maar ik vind die gewoon nog beter, alleen spijtig dat er hier iemand te lui is om er een review van te maken dus dat zal ik eens in mn vrije tijd moeten doen.

Mudvayne - The End Of All Things To Come
Reactie van Een_Metalfan op 12-02-2003 om 18:23u
Score: 100 / 100

Aan de andere metalfan die een reactie heeft geplaatst: Ik heb al eens een x geprobeerd om een review van L.D. 50 te maken en hij zag er aardig netjes en verzorgd uit.Maar aangezien er een stel kuttekoppen hier de dienst uitmaken op deze site is de review er weer nie opgekomen.Sorry voor het ongemak dus.Maar mudvayne ruled en ik raad iedereen aan om ernaar te luisteren.

Mudvayne - The End Of All Things To Come
Reactie van Een_Metalfan op 17-04-2003 om 19:20u
Score: 65 / 100

Ik kan niet echt zeggen dat ik tevreden ben met dit album. Ik vond Mudvayne juist zo'n goede band omdat ze zo heerlijk hysterisch konden klinken. Ook de heerlijke klaagschreeuwen vond ik geweldig. Dat chaotische is er een beetje af, net zoals het feit dat de zanger meer zijn rustige stem opzet. Het album is ook een stuk meer melodischer geworden dan LD50. Als ik zou moeten kiezen tussen dit album en het vorige zou ik beslist voor het vorige kiezen

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.