Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Hacavitz - Venganza
Jaar van release: 2006
Label: Moribund Records
Hacavitz - Venganza
Mexicaanse death is hedentendage een begrip op zich. Neem nou bands als Sargatanas, Blood Ritual, The Chasm, Alfa Eridano Akhernar... Stuk voor stuk parels, stuk voor stuk unieke bands in hun soort, stuk voor stuk oneindig bruut en buitengewoon sfeervol. Deze 2 laatstgenoemde zaken spelen binnen de Mexicaanse deathmetalscene overigens een niet misselijke rol en toegegeven, de tequilastokers zijn op dit gebied onomstotelijk heer en meester.

Uit het as van Ravager is anno 2003 Hacavitz gestampt. Nu Ravager onder 't beton geschoven is had en heeft Hacavitz vrij spel, alle ruimte om te maaien, te slachten, te imponeren, wat deze band dan ook naar hartelust gedaan heeft en na een verpletterende demo en een single wordt het in 2006 toch echt tijd voor de eerste full-length. Het geduld der wachtenden is beloond, het schip die u naar het rijk der doden voert staat gereed, echter met een motor van 10000 PK in de kont. Dus de zeezieken blijven aan wal.

Evenals het grootste deel van hun collegae maken de mannen van Hacavitz geen hap-slik-weg muziek. U moet er van houden, u moet er de tijd voor willen nemen en u moet uw ogen kunnen sluiten en u in de mythes en legendes van het oude Mexico kunnen verplaatsen, u erdoor laten wegvoeren. Indien u dat kunt zal Venganza, want zo heet de cd, u lang geheugen. En dat zullen royale hersenspinsels zijn, de inhoud van Venganza is niet beperkt.
Vanaf de zeer onheilspellende intro van "Night Winds" tot aan de laatste noten van de even onheilspellende outro van "Viaje A Mictlan" is Venganza 1 grote ontdekkingsreis, strooptocht en excursie door de Mexicaanse valeien des doods met alle bijbehorende taferelen. Strijd, bloedvergitieng, eer, rituelen, legendes, de cd is ervan doordrenkt. Tekstueel en muzikaal spitst Hacavitz zich toe op de rijke thematieken van hun land, wat ze een dijk van een plaat oplevert.

De snelle, felle en strijdlustige death met Morbid Angel-achtige smerigheid wordt gedurende de hele cd aangevuld met allerlei sfeerverschaffend toevoegselen. Intro's, geschreeuw op de achtergrond, nauwelijks door de muziek hoorbaar en toch aanwezig, dreigende riffs waarin sadisme overvloeit in machtige klanken van heroiek, sluipende, grijpende en verscheurende loopjes en vocalen die met elke gril van de muziek meewalsen. Diepe rochel, schor gefluister, ijzingwekkend gekrijs, alles komt precies op het juiste moment voorbij en elke keer wordt u, waarde lezer, gegrepen op het moment waarop u het totaal niet verwacht, meegenomen op een nieuwe rondleiding net u alles al gezien dacht te hebben en weggeblazen op het moment waarop u uw laatste cel verankert.
Overigens staan er op "Venganza" ook enkele spaanstalige nummers die de spirituele, thematieke en muzikale band met de afkomst van de band en geschiedenis van Mexico fors versterken.

In het muziekwoordenboek staat Hacavitz als synoniem voor "kwaliteit van de bovenste plank".

Tracklist
1. Night Winds
2. Ultimate Covenant
3. Tsita Ndte
4. Fathom Thee Eerie
5. Old Rancor
6. Lusting the Dead of the Nite
7. Venganza
8. Mixtla Miquiztli
9. Lightning Bolts Of Dead
10. Viaje a Mictlan

Score: 95 / 100

Reviewer: Lana
Toegevoegd: 10 april 2006

Hacavitz - Venganza
Reactie van NecRobert op 10-04-2006 om 10:19u
Score: 84 / 100

Goeie recensie. Geen 95 punten vind ik, daar is het té Morbid Angel voor, maar na Drawn and Quartered weer zo'n plaat die zo heerlijk authentiek in het gehoor ligt. Vette plaat!

Hacavitz - Venganza
Reactie van Een Metalfan op 10-04-2006 om 13:48u

de link naar hun site klopt niet

Hacavitz - Venganza
Reactie van Asab op 02-01-2013 om 14:38u

Dit raakt wel de kern van gewoontes venarderen: gewoontes zijn zo gewoon dat je ze niet ziet. En zeker: het gaat niet in e9e9n keer. Kennelijk voel je je wel goed, dat is mooi. Elke verandering is een persoonlijke zoektocht denk ik, zal er een blogje aan wijden, met misschien een link naar een zelftestje om uit te vinden waar het kan wringen en waar het goed gaat

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.