Batushka
Enquête

Vind jij Knocked Loose een goede vervanger voor Twisted Sister op Graspop?

Ja, ik vind het zelfs een verbetering
Ja, ik vind beide bands gelijkwaardig
Nee, al vind ik Knocked Loose ook best leuk
Nee, al vertrouw ik er op dat er niets beter beschikbaar was
Nee, ik vind het een waardeloze vervanging
Ach, maakt mij niet uit, ik zou geen van beide gaan bekijken
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 februari:
  • Motionless In White, Dayseeker en Make Them Suffer
  • 19 februari:
  • Mantah
  • 20 februari:
  • Avatar, Alien Weaponry en Witch Club Satan
  • Born From Pain, Lies! en Stalk
  • Eye Of Melian en Delain (acoustic)
  • Hellevaerder, Asgrauw en Suttungr
  • Plan Nine
  • Sanguisugabogg, Fulci, Gates To Hell en Celestial Sanctuary
  • Urne en Everything Decays
  • 21 februari:
  • Dordrecht Metal Fest
  • Megalomaniacs, Beyond Cruelty en Grofvuil
  • Napalm Death, Whiplash, Varukers en Dopelord
  • 22 februari:
  • Alter Bridge, Daughtry en Sevendust
Geen concerten bekend voor 16-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arnaud Ménard (Alkemyst) - 47
  • Dave Lombardo (Slayer) - 61
  • Ice-T (Body Count) - 68
  • Jack Ponti (Surgin’)† - 68
  • Laurits Medom (As We Fight) - 44
  • Mauricio Maldonado (Viuda Negra) - 47
  • Momadon (Manilla Road)† - 91
  • Taage Laiho (Altaria) - 60
  • Tapani Kangas (Celesty) - 46
  • Tooru "Kyo" Niimura (Dir En Grey) - 50
Review

Benighted - Identisick
Jaar van release: 2006
Label: Adipocere Records
Benighted - Identisick
Met Identisick is het Franse Benighted aanbeland bij hun vierde album. Dit is echter pas mijn eerste kennismaking met deze band, maar als hun vorige werk ook maar enigszins als Identisick klinkt dan ga ik dat zeker eens checken. Identisick is namelijk een dijk van een plaat geworden.

11 nummers (inclusief een Napalm Death cover van ‘Suffer the Children’) worden er in 41 minuten op een zeer brute, maar nergens hersenloze wijze, doorheen geramd. Het wordt bovendien nergens ook maar een minuut saai. Vanaf minuut één wordt je gegrepen door de pakkende riffs, de razendsnelle blastpartijen en de heerlijk groovende midtempo passages. Bovendien is het geheel naast erg bruut ook behoorlijk melodieus. Vocaal wordt er gewisseld tussen een diepe putgrunt en een screamer. Bij tijd en wijle doet men mij behoorlijk denken aan Dying Fetus ten tijde van Killing on Adrenaline. De plaat is opgenomen in de, voor mij onbekende, Kohlekeller studio in Duitsland en ook productioneel valt er weinig tot niets op aan te merken en het geheel klinkt ontzettend vet.

Eerlijk gezegd was ik door de stortvloed aan releases de laatste tijd een beetje uitgekeken op dit soort brute death/grind, maar Benighted bewijst met Identisick dat er zeker nog zeer interessante albums in dit genre uitgebracht worden. Frankrijk is, na Yyrkoon en Gojira, met Benighted weer een topband rijker.

Heb je je death/grind het liefst bruut en pakkend, ga dit zeker eens checken. Toppertje.

Tracklist:
1. Nemesis
2. Collapse
3. Identisick
4. Sex-addicted
5. Mourning Affliction
6. The Twins
7. Ransack the Soul
8. Blind to the World
9. Spiritual Manslaughter
10. Iscarioth
11. Suffer the Children (Napalm Death cover)

Score: 85 / 100

Reviewer: Armand
Toegevoegd: 1 maart 2006

Benighted - Identisick
Reactie van DirkGrijs op 03-03-2006 om 11:05u

prachtig

Benighted - Identisick
Reactie van behemoth666 op 19-03-2006 om 16:49u
Score: 92 / 100

super cd, heel afwisselend, strakke drums met brute lage en hoge vocalen. thrash/death/grind, en nog catchy ook.. chapeau!

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.