Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Benighted - Asylum Cave
Jaar van release: 2011
Label: Season of Mist
Benighted - Asylum Cave
"Let the Blood Spill Between My Broken Teeeeeeeeeeth” Potverdorie. Ik moet bekennen dat ik niet eerder iets gehoord had uit de Benighted discografie, maar Asylum Cave heeft me volledig uit m’n onderbroek geblazen. In eerste instantie nog voorzichtig: “Goh, dit klinkt niet onaardig”. Maar na een aantal luisterbeurten schoot deze plaat met verpletterende snelheid mijn top tien voor 2011 in. Nietsontziende deathgrind met allerhande gekkigheid.

Allereerst de zang. Asylum Cave bevat een mooi scala aan vocalen: diepe grunts, hoge screams en pig squeals. Ik ben normaal gesproken geen fan van pig squeals, maar op deze plaat is er een uitermate goede balans gevonden tussen alle vocalen. De twee gastzangers Sven de Caluwé (Aborted) en Mike Majewski (Devourment) vormen uiteraard een briljante aanvulling hierin. Ook zijn er verschillende talen gebruikt voor de teksten en horen we Duits, Frans en Engels langskomen.

Alle composities zijn stuk voor stuk pareltjes en risico’s worden zeker niet vermeden, waardoor je af en toe ineens een stukje scratchen of wat gangvocals om de oren gesmeten krijgt, naast al het vlammende gitaarwerk en de riffs om je vingers bij af te likken. De solo’s zijn aanmerkelijk melodieuzer dan we gewend zijn van de gemiddelde deathgrind band en ook dat geeft een extra dimensie aan deze plaat. Op geen enkel moment is het contrast tussen de brute kracht en melodie hinderlijk.

Het moge duidelijk zijn: Asylum Cave overtuigt op alle fronten en zal vermoedelijk niet alleen bij mij in de jaarlijsten prijken. Als je erg van brute deathgrind houdt, dan is deze laatste plaat van Benighted absoluut een aanrader.

Tracklist:
1. Asylum Cave
2. Let The Blood Spill Between My Broken Teeth
3. Prey
4. Hostile
5. Fritzl
6. Unborn Infected Children
7. The Cold Remains
8. A Quiet Day
9. Shadows Descend
10. Swallow
11. Lethal Merycism
12. Drowning

Score: 89 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 22 juli 2011

Benighted - Asylum Cave
Reactie van Een Metalfan op 22-07-2011 om 13:29u

jahoor een geweldige cd

Benighted - Asylum Cave
Reactie van Bart op 23-07-2011 om 19:38u
Score: 89 / 100

Nou, bedankt voor de tip. Werd finaal weggeblazen toen ik dit voor het eerst aanzette.

Benighted - Asylum Cave
Reactie van Hendrik op 24-07-2011 om 17:16u
Score: 90 / 100

Ik kan het alleen maar beamen. Dijk van een plaat.

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.