Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 oktober:
  • Alpha Wolf, Fox Lake en Diamond Construct
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Mork, Soulburn en Arroganz
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
  • 10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
  • 12 oktober:
  • Tarja Turunen
  • 14 oktober:
  • Audrey Horne en Motorowl
  • The HU en SKÁLD
  • 15 oktober:
  • Firtan en Bezwering
Geen concerten bekend voor 09-11-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Al Jourgensen (Ministry) - 68
  • Alex Greenwald (Phantom Planet) - 47
  • Björn Englén (Quiet Riot) - 55
  • Brian Blessed (acteur) - 90
  • David Austin (Nasty Savage) - 64
  • David G. Álvarez (Angelus Apatrida) - 43
  • Def (Prejudice) - 53
  • Dennie Grondelaers (Saille) - 42
  • Dennis Stratton (Iron Maiden) - 74
  • Fabio Lione (Rhapsody) - 53
  • Giles Martin (producent) - 57
  • Giuseppe Verdi (componist)† - 213
  • Guh.Lu (Gorgoroth) - 45
  • Jackson Browne - 78
  • James Fearnley (The Pogues) - 72
  • Jason Rosenfeld (Reverend) - 61
  • John Entwistle (The Who)† - 82
  • John Lennon (The Beatles)† - 86
  • Jonas Schütz (Atrophy) - 36
  • Kurt Neumann (BoDeans) - 65
  • Martin Buchwalter (Perzonal War) - 48
  • Max Duhamel (Kataklysm) - 51
  • Nakaido "Chabo" Reichi (RC Succession) - 76
  • Nate Newton (Converge) - 51
  • Nona Hendryx (Labelle) - 82
  • PJ Harvey - 57
  • Riina Rinkinen (Silentium) - 44
  • Rob Thompson (Pegazus) - 60
  • Sean Lennon (The Claypool Lennon Delirium) - 51
  • Sharon Osbourne (manager) - 74
  • Sleazy P. Martini (Gwar) - 66
  • Steve Burns - 53
  • Steve Jablonsky (componist) - 56
  • Theo (Descending) - 37
  • Toep "Stabath" Duin (Sinister) - 52
  • Vitaly Dubinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • Bill Bumgardner (Lord Mantis) - 2016
Review

Rivers Of Nihil - Rivers Of Nihil
Jaar van release: 2025
Label: Metal Blade Records

 -

Eerder dit jaar verscheen het ongetitelde album van Rivers Of Nihil. De vijfde studioplaat bevat zelfs een zelfgetitelde afsluiter, waarmee de opeenstapeling van bandnaam en titels wel wat overdreven wordt. Wat is hier aan de hand?

Met een ongetiteld album wil een band veelal de roots benadrukken, of een compleet nieuw begin markeren. Eigenlijk zijn beide van toepassing op de nieuwe plaat. De formatie heeft de afgelopen jaren genoeg doorgemaakt om een ​​dergelijk statement te maken. Na het uitbrengen van het voorgaande album The Work (2021) hield gitarist Jon Topore het voor gezien en in 2022 vertrok zanger Jake Dieffenbach. Bassist/oprichter Adam Biggs heeft zijn rol overgenomen en wordt daarbij vergezeld door Andy Thomas (ex-Black Crown Initiate) als tweede gitarist en zanger. Andy was overigens een gastvocalist in de titeltrack Where Owls Know My Name (2018). Een flinke verandering dus, maar wel eentje die verrassend coherent klinkt.

In de tien nieuwe nummers wordt veel gecombineerd van wat de band uit Pennsylvania tot een onderscheidende factor maakt in de progressieve death. De stuwende brutaliteit die doet denken aan het debuut The Conscious Seed Of Light (2013) en de opvolger Monarchy (2015) is terug. De plaat bevat ook sfeervolle momenten en passages met saxofoon, die het album Where Owls Know My Name karakteriseren, net als de experimentele inborst van The Work. Ieder facet is ditmaal beter in balans en wordt doelgericht ingezet. Het resultaat is een plaat die aanvoelt als een terugblik, maar tegelijk als een nieuwe start.

Natuurlijk is Rivers Of Nihil nog steeds een progressieve deathmetalband met avantgardistische trekjes. Het norse gegrom van Biggs was al een prominent onderdeel en de komst van Andy Thomas is mogelijk het beste wat de formatie ooit is overkomen. Met zijn Brann Dailor-achtige stemgeluid weet hij de progressieve neigingen perfect te accentueren. Het album als geheel heeft een sombere, melodieuze Mastodon-sound, terwijl tegelijkertijd de gelaagde eigen stijl, met een gebalanceerde mix van de technische, progressieve en experimentele elementen, behouden blijft. Daarnaast zijn ook weer gastmuzikanten te horen. Het avantgardistische deel wordt dit keer ingevuld door gastbijdrages van producer Grant McFarland op cello, Stephan Lopez op banjo en Patrick Corona op saxofoon.

De opener The Sub-Orbital Blues verscheen medio 2023 als single met Adam Biggs als zanger en Andy Thomas als nieuw bandlid. In deze track komt die goede balans tussen experimentele, progressieve elementen en brute energie goed naar voren, maar je hoort ook hoe goed de heldere zang van Alex (met die van drummer Jared Klein als tweede stem) wordt ingezet om een pakkende sfeer te bereiken. De saxofoon maakt het helemaal af. Het duistere Dustman slingert heen en weer tussen agressieve death en epische, orkestrale momenten.

Het complexere Criminals verscheen eveneens als single, met fraaie pianostukken van gitarist/songwritter Brody Uttley. De ingenieuze combinatie van verschillende zangstijlen, pianoklanken en de saxofoon zorgen voor een epische sfeer, die heel sterk uit de verf komt in het doomy Despair Church. Het gevoel van wanhoop in deze track maakt plaats voor ontspanning als Water & Time klinkt. Het is een uitstekende keuze om dat nummer als single uit te brengen, net als het dynamische House Of Light, met femicide als thema.

Evidence is een compromisloze sloopkogel waarin nog een episch tintje naar boven komt. Dat maakt plaats voor een intense, opvallend directe aanpak met American Death. The Logical End staat symbool voor de veelzijdigheid van de formatie, waarin de meerstemmige zang, de saxofoon en de cello op uitmuntende wijze gecombineerd zijn met een bruut tempo. De mix van complexiteit, nuance, sfeer, catchy hooks en extreme elementen is boeiend en indrukwekkend. Het werkelijke einde, de titeltrack, is een teleurstelling. Het nummer kan echt niet tippen aan de andere tracks, maar het als een ondermaatse track te betitelen gaat ook te ver.

Het titelloze album van Rivers Of Nihil vertegenwoordigt een nieuw begin en een terugkeer naar de essentie. Fris en vertrouwd tegelijk. Het experimentele van The Work is teruggeschroefd, het progressieve van Where Owls Know My Name is opgepoetst en de technische wreedheid van Monarchy is terug van weggeweest. Er gebeurt veel in ieder nummer, maar zonder dat de algehele vorm en impact ervan verloren gaan. Kortom, Rivers Of Nihil heeft een plaat uitgebracht die verbluffend goed is.

Tracklist:
1. The Sub-Orbital Blues
2. Dustman
3. Criminals
4. Despair Church
5. Water & Time
6. House Of Light
7. Evidence
8. American Death
9. The Logical End
10. Rivers Of Nihil

Score: 87 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 27 november 2025

Zoeken
    7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
  • 12 oktober:
  • Dominion (New Hampshire) - Mortification of Thy Flesh
  • 14 oktober:
  • Ola Englund - The Neverending Story
  • 15 oktober:
  • Otras - Na Krídlach Morovida
  • Sundowner - Cesspool
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.