Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
Geen concerten bekend voor 20-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer) - 76
  • Chester Bennington (Linkin Park)† - 50
  • David Dahir (Cellador) - 37
  • Kelly Conlon (Death) - 57
  • Olivier Lapauze (Heavenly) - 43
  • Sam Dunn (regisseur) - 52

Vandaag overleden:
  • A.J. Pero (Twisted Sister) - 2015
  • Archie Bleyer (Cadence Records) - 1989
  • Nick Griffiths (producent) - 2005
Review

Rivers Of Nihil - Criminals
Jaar van release: 2024
Label: Metal Blade Records

 -

In gelijke tred met het verscheiden van fysieke promo's - we krijgen tegenwoordig namelijk vrijwel uitsluitend MP3's aangeleverd - is de populariteit van de single als product tanende. Hij heeft, niet in het minst dankzij de populariteit van Googles videoplatform YouTube, plaats gemaakt voor de videoclip. Toch waagt een enkele band zich nog wel aan de vroeger zo geliefde single. Zo ook Rivers Of Nihil met de single Criminals.

Het schijfje is een zogenoemde teaser voor het later te verschijnen album. Het zal het eerste album zijn waarop bassist Adam Biggs de lead vocals voor zijn rekening neemt en het eerste album met gitarist Andy Thomas (ex-Black Crown Initiate). Deze verandering gaat gepaard met een stijlbreuk met het vorige werk The Work (2021). Dat is in het geheel niet erg, want hoewel genoemde plaat muzikaal gezien zeker interessant is, mist het impact. Het loopt niet. Het is de bekende valkuil van de progressieve muzikant: je kunt fantastische toeren uithalen op je instrument, maar uiteindelijk moet je nog wel een leuk liedje schrijven.

Dat de heren heus wel leuke liedjes kunnen schrijven, bewijzen ze met Criminals, dat thematisch draait om de delicate balans tussen misdaad en straf. Het is misschien wel een van de agressiefste tracks die de band ooit bij elkaar gepend heeft. De track opent met een duistere, drukkende baslijn die gepaard gaat met neurotisch gitaargepingel. Als dan de vocalen erop klappen is het techdeathfeest compleet.

Zoals we van het Amerikaanse kwartet gewend zijn, is de track voorzien van de nodige variatie en wordt er flink geëxperimenteerd. Natuurlijk horen we zowel cleane vocalen als grunts in verschillende stijlen en uiteraard speelt de band weer vernuftig met hard-zachtdynamiek. Daarnaast verstaat men de kunst van het weglaten. Een en ander is vakkundig aan elkaar gesmeed.

De track wordt vergezeld van de vorig jaar verschenen singles Hellbirds en The Sub-Oribital Blues, die geheel in lijn zijn met deze track. Als de rest van de te verschijnen plaat ook van dit niveau is, dan hebben we jaarlijstmateriaal te pakken. Dit is een band in topvorm.

Tracklist:
1. Criminals
2. Hellbirds
3. The Sub-Orbital Blues

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 9 mei 2024

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.