Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 juli:
  • Uada
  • Masacre en Dauthuz
  • 9 juli:
  • Floor Jansen
  • Vindicta
  • 10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andréa Meyer-Haugen (Nebelhexë)† - 57
  • David Readman (Pink Cream 69) - 56
  • Demonaz (Immortal) - 56
  • Graham Oliver (Saxon) - 74
  • Robert Heaton (New Model Army)† - 65
Review

Rivers Of Nihil - Criminals
Jaar van release: 2024
Label: Metal Blade Records

 -

In gelijke tred met het verscheiden van fysieke promo's - we krijgen tegenwoordig namelijk vrijwel uitsluitend MP3's aangeleverd - is de populariteit van de single als product tanende. Hij heeft, niet in het minst dankzij de populariteit van Googles videoplatform YouTube, plaats gemaakt voor de videoclip. Toch waagt een enkele band zich nog wel aan de vroeger zo geliefde single. Zo ook Rivers Of Nihil met de single Criminals.

Het schijfje is een zogenoemde teaser voor het later te verschijnen album. Het zal het eerste album zijn waarop bassist Adam Biggs de lead vocals voor zijn rekening neemt en het eerste album met gitarist Andy Thomas (ex-Black Crown Initiate). Deze verandering gaat gepaard met een stijlbreuk met het vorige werk The Work (2021). Dat is in het geheel niet erg, want hoewel genoemde plaat muzikaal gezien zeker interessant is, mist het impact. Het loopt niet. Het is de bekende valkuil van de progressieve muzikant: je kunt fantastische toeren uithalen op je instrument, maar uiteindelijk moet je nog wel een leuk liedje schrijven.

Dat de heren heus wel leuke liedjes kunnen schrijven, bewijzen ze met Criminals, dat thematisch draait om de delicate balans tussen misdaad en straf. Het is misschien wel een van de agressiefste tracks die de band ooit bij elkaar gepend heeft. De track opent met een duistere, drukkende baslijn die gepaard gaat met neurotisch gitaargepingel. Als dan de vocalen erop klappen is het techdeathfeest compleet.

Zoals we van het Amerikaanse kwartet gewend zijn, is de track voorzien van de nodige variatie en wordt er flink geëxperimenteerd. Natuurlijk horen we zowel cleane vocalen als grunts in verschillende stijlen en uiteraard speelt de band weer vernuftig met hard-zachtdynamiek. Daarnaast verstaat men de kunst van het weglaten. Een en ander is vakkundig aan elkaar gesmeed.

De track wordt vergezeld van de vorig jaar verschenen singles Hellbirds en The Sub-Oribital Blues, die geheel in lijn zijn met deze track. Als de rest van de te verschijnen plaat ook van dit niveau is, dan hebben we jaarlijstmateriaal te pakken. Dit is een band in topvorm.

Tracklist:
1. Criminals
2. Hellbirds
3. The Sub-Orbital Blues

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 9 mei 2024

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.