Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 januari:
  • The Answer Lies In The Black Void en Behind Closed Doors
  • 23 januari:
  • Dymytry Paradox
  • 24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ben Moody (Evanescence) - 45
  • Bryan Hipp (Brutality)† - 58
  • Christopher Bradley (Beneath The Massacre) - 43
  • Luis Moya (Poema Arcanus) - 52
  • Morie "Heath" Hiroshi (X Japan) - 58
  • Steve Riley (L.A. Guns)† - 70
  • Steven Adler (Guns N' Roses) - 61

Vandaag overleden:
  • Barry Goldberg (The Electric Flag) - 2025
  • Rhett Forrester (Riot) - 1994
Review

Ace Frehley - Spaceman
Jaar van release: 2018
Label: Entertainment One

Ace Frehley - Spaceman

Spaceman is pas het achtste soloalbum van Ace Frehley. De gitarist die groot werd met Kiss heeft in de afgelopen vier decennia periodes van wisselende productiviteit gekend. De afgelopen jaren worden wederom gekenmerkt door een piek. Space Invader uit 2014 kreeg lovende kritieken en hoewel het schijfje vrijwel geheel uit covers bestaat, kon Origins, Vol. 1 uit 2016 ook op positieve reacties rekenen. Deze muzikale opleving en het hernieuwde contact met zijn Kiss-makkers Gene Simmons en Paul Stanley wordt voor een groot deel toegeschreven aan twaalf jaar nuchterheid.

Deze nieuwe plaat volgt dezelfde weg als diens voorgangers. Hoewel het gaat om acht nieuwe nummers en een cover, biecht 'Space Ace' op dat er ook wat van het materiaal uit de oude doos is opgedoken. De pakkende single Rockin' With The Boys kende in de jaren zeventig al een eerste versie. Dat mag de pret niet drukken, want Spaceman is er eentje voor de fans. Met vier gitaarplukken trapt Frehley Without You I'm Nothing af, waarna de bulderbas van Gene Simmons zijn intrede doet. De iconische bassist heeft tevens meegeschreven aan dit nummer en is verder nog te horen tijdens Your Wish Is My Command. Frehley neemt voor de rest van de schijf zelf de bas ter hand.

Without You I'm Nothing is een nummer zoals je dat van deze legenden wil horen. Het is wat clichématige rock in het straatje van Kiss uit de jaren zeventig. Instrumentaal knalt het met het scherpe gitaarspel van Frehley en de swingende bas van Simmons. Productioneel had het net als op voorgaande platen wat schoner gekund, maar het geluid is verder goed te pruimen. Een topzanger zal Frehley nooit worden en ook als tekstschrijver zal hij nooit een Nobelprijs winnen. Toch leeft en bruist de muziek en werkt zijn melodisch spreken prima in combinatie met het overtuigende spel.

Wanneer de single Rockin' With The Boys in de hoogtijdagen van Kiss uit zou zijn gebracht, zou het ongetwijfeld nu door miljoenen worden meegebruld en datzelfde geldt voor Your Wish Is My Command. De plaat steekt goed in elkaar met pakkende songs die het vooral moeten hebben van hun refreinen en gitaarsolo's en minder van de (tekstueel soms kromme) coupletten. Echt grote minpunten zijn er niet te ontdekken, hoewel de Eddie Money-cover I Wanna Go Back ietwat flauw klinkt tussen het eigen, originele werk. Frehley sluit af met de dromerige, instrumentale riedel: Quantum Flux. Het had wat spetterender gemogen.

Toch valt Spaceman niet tegen. Bijna alle muziek ligt in het straatje van Kiss uit de gloriedagen. Dat is dan ook precies wat je wil horen wanneer je een album van Ace Frehley uit de kast trekt: zeer degelijke rock met meeslepend gitaarwerk.

Tracklist:
1. Without You I'm Nothing
2. Rockin' With The Boys
3. Your Wish Is My Command
4. Bronx Boy
5. Pursuit Of Rock And Roll
6. I Wanna Go Back (Eddie Money-cover)
7. Mission To Mars
8. Off My Back
9. Quantum Flux

Score: 80 / 100

Reviewer: Walter
Toegevoegd: 12 oktober 2018

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.