Bibelot, Dordrecht
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • Sunn O))) en Natasa Grujovic & Steve Moore
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • Uncle Acid & the Deadbeats en Rezn
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
  • 24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs en Maha
  • Possesssed en The Heritance
  • 25 juni:
  • Eyehategod en Dwarves
  • Jera On Air
  • Sunn O)))
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ann Wilson (Heart) - 76
  • Brian "Head" Welch (Korn) - 56
  • Eric Greif (producent)† - 64
  • Jean-Paul Gaster (Clutch) - 55
  • John Heartfield (illustrator)† - 135
  • John Hinch (Judas Priest)† - 79
  • Matt Hyde (producent) - 62
  • René Schott (Agrypnie) - 38
  • Richárd Rubcsics (Ossian) - 53
  • Simon Wright (Dio) - 63
  • Stig Johansen (The Sins Of Thy Beloved) - 49
  • Tony Richards (W.A.S.P.) - 69
  • Tweeva (Patriarch) - 59
Review

Ace Frehley - Origins Vol. 2
Jaar van release: 2020
Label: eOne

Ace Frehley - Origins Vol. 2

Enkele Jaren geleden bracht ex-Kiss-gitarist Ace Frehley het coveralbum Origins Vol. 1 (2016) uit. Het is een vermakelijke plaat, maar er viel wel het een en ander op aan te merken. Wanneer je een plaat uitbrengt met deel één in de titel, kan een vervolg natuurlijk niet uitblijven. Dat is er nu en heet simpelweg Origins Vol. 2. Het bevat net als zijn voorganger twaalf covers van artiesten die voor Ace Frehley belangrijk zijn of zijn geweest. Daar zit een aantal beroemde rockklassiekers tussen, maar ook enkele nummers die minder bekendheid genieten.

Net als op Origins Vol. 1 blijft Frehley redelijk trouw aan de originele versies. Wel zijn alle tracks voorzien van een moderne productie en een algeheel luider geluid. Dat laatste betekent dat sommige songs een iets andere sfeer hebben dan het origineel, maar niet per se verkeerd of minder klinken. 'Anders' is het goede woord, met de sfeer van een groep vrienden die enorm veel pret heeft tijdens het inspelen van muziek die hun levens en carrières enorm hebben beïnvloed. Frehley doet het namelijk niet alleen. Net als op het eerste deel is Lita Ford van de partij (Jumpin' Jack Flash) en speelt gitarist John 5 een riedel mee (Politician). Verder zijn er gastrollen voor gitarist Bruce Kulick (Manic Depression) en brult zanger Robin Zander de longen uit zijn lijf tijdens de Humble Pie-cover 30 Days In The Hole.

Het geluid van Origins Vol. 2 is een stuk beter dan dat van de voorganger. Ook het enthousiasme en spelplezier komen beter naar voren. Ace Frehley zal nooit een wereldzanger worden, maar zingen vol overtuiging en af en toe duidelijk ritmisch spreken, doen wonderen. Zijn zanglijnen zijn wat weggemoffeld achter de stevige instrumentatie. Het energieke gitaargeluid staat duidelijk in de mix en dat geldt ook voor de uitbundige drumpartijen. Het zorgt ervoor dat de matig ingezongen Deep Purple-cover Space Truckin' best te pruimen is.

Mijn favoriet is de The Kinks-klassieker Lola die lekker hard en smerig klinkt. Frehley maakt er een duet van met zijn huidige vriendin. Het geeft het nummer een extra spannende dimensie. Origins Vol. 2 klinkt als geheel beter dan zijn voorganger en doet daarmee ook meer recht aan de vele rockklassiekers die Frehley en vrienden hier in een modern jasje steken. Nog altijd dicht bij de bron, maar wel met een eigen stempel.

Tracklist:
1. Good Times, Bad Times (Led Zeppelin)
2. Never In My Life (Mountain)
3. Space Truckin' (Deep Purple)
4. I'm Down (The Beatles)
5. Jumpin' Jack Flash (The Rolling Stones)
6. Politician (Cream)
7. Lola (The Kinks)
8. 30 Days In The Hole (Humble Pie)
9. Manic Depression (The Jimi Hendrix Experience)
10. Kicks (Paul Revere And The Raiders)
11. We Gotta Get Out Of This Place (The Animals)
12. She (Bonustrack - Kiss)

Score: 77 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 13 oktober 2020

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.