Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Anna KiaRa
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
  • 5 april:
  • Anna KiaRa
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
  • 6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Looström (Memory Garden) - 57
  • Arjen Anthony Lucassen (Ayreon) - 66
  • Criss Oliva (Savatage)† - 63
  • Greg Calbi (technicus) - 77
  • James MacDonough (Iced Earth) - 56
  • Marco Biazzi (Lacuna Coil) - 49
  • Mike Ness (Social Distortion) - 64
  • Nicke Borg (Backyard Babies) - 53
  • Sean Peck (Cage) - 59
  • Sebastian Bach (Skid Row) - 58
  • Thorstein Aaby (Pagan's Mind)† - 55
  • Tsuyoshi Sekito (The Black Mages) - 63
Review

Uncle Acid And The Deadbeats - Vol. 1 (re-release)
Jaar van release: 2017
Label: Rise Above Records
Uncle Acid And The Deadbeats - Vol. 1 (re-release)
Het is nooit goed om lang met je band stil te zitten. “Out of sight, out of mind”, wordt er dan weleens gezegd. Op een handvol optredens na, hebben we van Uncle Acid And The Deadbeats eigenlijk niks meer gehoord. Als we frontman Kevin Starrs mogen geloven, is hij dit jaar vooral bezig geweest met het opnieuw mixen en masteren van Vol. 1., het album waarvan velen vaak vergeten dat dit het echte debuut is van de band.

Zelf moest ik nog even terugdenken aan het optreden dat Uncle Acid gaf op Roadburn in 2013. De zanger vroeg aan het publiek of er iemand was die Vol. 1 in bezit had. Enkele handen gingen omhoog, waarop Starrs honend reageerde met de woorden “I don’t belieeeve you”. Op internet circuleerde de plaat wel, maar de oplage ervan was niet meer dan dertig gebrande cd’tjes. De meeste fans kennen waarschijnlijk alleen maar Vampire Circus, omdat deze vaak op de liveset staat.

Een beetje verbaasd zijn we wel met de officiële heruitgave. Er gingen namelijk ook geruchten dat de band niet tevreden was over de kwaliteit van de opnames en deze daarom nooit een degelijke release zouden krijgen. Toch ligt het album voor me en klopt in elk geval een deel van het verhaal. Namelijk dat dit album is slecht geproduceerd. Toch ligt daar voor een groot deel de charme van de muziek. Diezelfde charme die Uncle Acid aan het verliezen was met Mind Control en kwijtraakte op The Night Creeper, waarop de heren opzettelijk vals spelen, terwijl het in de begindagen niet anders kon. Vol. 1 is niet zo goed als Blood Lust, maar het raakt me wel degelijk. Daar komt natuurlijk bij dat Crystal Spiders en het eerder genoemde Vampire Circus toffe songs zijn.

Wie Uncle Acid nog aandachtig volgt, zal natuurlijk in z’n nopjes zijn met deze heruitgave. Hier hoor je misschien wel het meest pure geluid dat de band heeft voortgebracht. Degene die afhaakte na Blood Lust kan met Vol. 1 kan zijn hart ophalen met dit retrocircus. Veel obscuurder zal dit typerende Beatlesgeluid met klassieke horrortint niet worden. De plaat is nogal amateuristisch gefabriceerd, maar je hoort wel de volle overtuiging die past bij een debuterende band en slechte songs kom je hier eigenlijk ook niet tegen.

Tracklist:
1. Crystal Spiders
2. Witches Garden
3. Dead Eyes Of London
4. Lonely And Strange
5. Vampire Circus
6. Do What Your Love Tells You
7. I Don’t Know
8. Wind Up Toys

Score: 80 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 29 november 2017

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.