-
13 augustus:
- Dynamo Metalfest Pre-Party
- Summer Breeze
- The Ghost Inside en Deez Nuts 14 augustus:
- Dynamo Metalfest
- Hoods, Brick By Brick, Give Em Blood en Provisional
- Summer Breeze 15 augustus:
- Dynamo Metalfest
- Insurrection, Boneripper, Bladecrusher en Echoes In Ruin
- Summer Breeze 16 augustus:
- Dynamo Metalfest 17 augustus:
- Filth, Kanine en Reformist 18 augustus:
- Alcest en Kabbel
- Signs of The Swarm, Extermination Dismemberment en Heavy//Hitter 19 augustus:
- Battlesnake en Bawler
-
13 september:
- Atomic Aggressor en Ectovoid
- Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
- RVH Project
- Sigh en Devil Master
- Cristiano Mozzati (Lacuna Coil) - 53
- Ian Haugland (Europe) - 62
- Michael Kenney (Iron Maiden) - 73
- Niklas Sundin (Dark Tranquillity) - 52
- Sid Falck (Overkill) - 62
- Thobbe Englund (Sabaton) - 47
- Trevor William Church (Haunt) - 45
- H.G. Wells (auteur) - 1946
- Jon Nödtveidt (Dissection) - 2006
- Les Paul - 2009
- Neil Cooper (Reachout International Records) - 2001
- Otto "Moloch" Wiklund (Setherial) - 2006
Geplaatst op 19-02-2019 om 11:35u.
Het Duitse Witching Hour bestaat ondertussen al dertien jaar, maar …And Silent Grief Shadows The Passing Moon is nog maar de derde langspeler. De band zegt ‘ancient black metal’ te maken, een genre dat ik moeilijk kan plaatsen. Hoewel er weinig pure black metal terug te horen is op het album, is deze uitspraak letterlijk genomen wel waar. Het muzikale fundament van de band is duidelijk gebouwd op proto-black metal. Hierbij zijn invloeden uit heavy metal, thrash metal en punk vermengd, om zo de ancient black metal te creëren. Dit resulteert in een lekker eigen geluid. klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 18-02-2019 om 20:47u.
Dit is nog eens iets om naar uit te kijken. Een speciale set van MaYaN met covers van onder meer Stream Of Passion en After Forever. De symfonische metalformatie brengt deze set zowel in het noorden als in het zuiden van het land op de planken. Eerst is Neushoorn te Leeuwarden aan de beurt en een dag later Dynamo in Eindhoven. Beide keren staat My Propane in het voorprogramma. Jeffrey was erbij in de Friese hoofdstad. Je kunt zijn verslag hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 18-02-2019 om 14:35u.
Heeft u ook zo genoten van de maansverduistering op maan(!)dag 21 januari? De heren en dames van Delain in ieder geval wel. Getuige de titels van de laatste releases (Lunar Prelude, Moonbathers en nu dus Hunter’s Moon) moeten ze wel een obsessie voor de enige natuurlijke satelliet van de aarde hebben.
klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 18-02-2019 om 13:54u.
Op 27 april is de koning jarig, dus is dat een goed excuus voor een feestje. In Willemeen in Arnhem wordt daarom die dag Willemsfest gehouden. Op het programma staan dit jaar Bodyfarm, Thrashcan, Dreckneck, Black Valley, Bloodmoon, The Evolutionist, The Positives en Brutal Assault. De entree is gratis dus zo hou je extra geld over voor bier.
Lees verder...Geplaatst op 18-02-2019 om 10:33u.
Een band die alleen uit vrouwen bestaat, is nog altijd een zeldzaamheid. Maar een band die alleen uit zusjes bestaat, is volgens mij al helemaal uniek. Het Australische Stonefield is in ieder geval de eerste en enige groep in deze categorie die ik ken. De psychedelische rockgroep bestaat uit Amy Findlay op zang en drums, Hannah Findlay op gitaar, Sarah Findlay op keyboards en Holly Findlay op basgitaar. De dames hebben blijkbaar een goede opvoeding meegekregen, want ze zijn al meer dan tien jaar bezig met muziek. Far From Earth is alweer het derde album dat het viertal onder de naam Stonefield uitbrengt. klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 17-02-2019 om 18:52u.
Na vijf jaar is Legion Of The Damned terug met een nieuwe plaat, die volgens de traditie rond de jaarwisseling is verschenen. Er wordt nog steeds flink gebeukt, maar Slaves Of The Shadow Realm is melodieuzer en veelzijdiger dan we van de band gewend zijn. Even bijpraten dus met frontman Maurice Swinkels. Je kunt Marcs interview met Legion Of The Damned hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 17-02-2019 om 13:20u.
Op 22 maart verschijnt The Spell, de tweede full-length van Cellar Darling. De groep van ex-Eluveitie-leden heeft een clip online laten zetten bij Death. Op 2 april komen de Zwitserse muzikanten voor een optreden naar Tivoli De Helling in Utrecht.
Columbia Tatone heeft de clip bij Pop Evil’s Be Legendary geregisseerd. Het nummer staat op Pop Evil (2018). Op 2 maart komen de Amerikaanse rockers naar Melkweg te Amsterdam.
Op Valentijnsdag is er een door David Brodsky geregisseerde clip verschenen bij Obsessed With You van Lizzy Borden. De track staat op My Midnight Things (2018), het eerste album in elf jaar tijd van de Amerikaanse rock/metalformatie.
De rockers van The Dead Daisies hebben beelden vrijgegeven van de akoestische versie van Dead And Gone. De “swamp”-versie is gebruikt voor de tv-serie Welcome To Daisyland.
Eerder deelden we al de lyricvideo bij The Raven Child van Avantasia. Dit keer is het de beurt aan het titelnummer van Moonglow, het album dat sinds eergisteren in de winkels ligt. Daarop werkt Tobias Sammet samen met onder meer Michael Kiske (Helloween), Geoff Tate (ex-Queensrÿche), Mille Petrozza (Kreator) en Eric Martin (Mr. Big).
Op zaterdag 11 mei staat Mother Of Millions in De Flux te Zaandam. Een dag later doen de Griekse proggers Cacaofabriek in Helmond aan. Ze promoten daar hun tweede album Artifacts, dat door ViciSolum Records wordt uitgebracht op 22 maart. In de clip bij de pianotrack Nema ziet u toetsenist Makis Tsamkosoglou.
Lees verder...Geplaatst op 16-02-2019 om 15:05u.
Alcatraz Hard Rock & Metal Festival blijft maar doorgaan. Vandaag kondigt het Belgische festival een exclusieve Europese show aan van Vio-Lence. Deze Bay Area-thrashers maakten onlangs bekend dat ze in april eenmalig een show in Oakland (Californië) zouden spelen, maar daar komt dus nog een show bij in augustus. Dit zal dus de enige Europese reünieshow zijn. Gitarist Robb Flynn (Machine Head) zal er overigens niet bij zijn. Hij is niet uitgenodigd voor de reünie. Zijn opvolger Ray Vegas is weer van de partij.
Het Alcatraz Hard Rock & Metal Festival vindt dit jaar plaats van 9 t/m 11 augustus in Kortrijk, met onder andere Opeth, Avantasia, Powerwolf, Prong, Queensrÿche, Hypocrisy, Mayhem, Avatar en Soulfly op het programma. De kaartverkoop loopt al. Meer informatie vind je op www.alcatraz.be.

Geplaatst op 16-02-2019 om 14:00u.
In Haarlem kun je regelmatig terecht voor een avondje kwalitatief hoge techdeath. Zo ook op zondag 3 februari. Maar liefst vier bands stonden deze avond in de grote zaal van Patronaat. Naast headliner Obscura, dat Diluvium kwam promoten, waren dat Fallujah (met de nieuwe zanger), Allegaeon en First Fragment. Jeffrey was erbij. Je kunt zijn verslag hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 16-02-2019 om 12:00u.

Ik heb een hekel aan bands die debiel doen met hoofdletters en spaties. U kent ze wel. Van die bands waarbij je moeite moet gaan doen om de naam uit te spreken. Kinderachtig gedoe is het. Is hun muziek zo slecht dat ze alleen maar op kunnen vallen met hun bandnaam?! Korn bijvoorbeeld. Een hoofdletter in het midden van een woord is onzin. Zo simpel is het. Maar deze zielepoten vonden die hoofdletter blijkbaar nog niet genoeg. Tot overmaat van ramp, draaien ze die R nog eens om ook. Kan het nog triester? En wat te denken van bandnamen als iwre
klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 16-02-2019 om 11:00u.
Op de vooravond van de release van het nieuwe album The Eighth Mountain heeft Rhapsody Of Fire nog een nieuw nummer online gezet. Als je verder leest kun je Master Of Peace van de nieuwe plaat beluisteren.
The Eighth Mountain is het eerste echt nieuwe album met zanger Giacomo Voli en drummer Manu Lotter. Voli kwam in 2016 bij de band als vervanger van originele Rhapsody-zanger Fabio Leone, die wel aan de reünie/afscheidstour deelnam. Rhapsody Of Fire bracht in 2017 met de nieuwe zanger al de verzamelaar Legendary Years uit, waarop opnieuw opgenomen songs van de eerste paar albums staan. De nieuwe plaat The Eighth Mountain moet vanaf 22 februari in de winkels liggen. Vanaf die datum is de band ook weer op tour. Op 26 februari wordt Metropool in Enschede aangedaan, een dag later Gebr. De Nobel in Leiden. Op 4 maart staat Rhapsody Of Fire ook nog in De Kreun in Kortrijk.
Lees verder...Geplaatst op 16-02-2019 om 10:00u.
Het blijft deze week maar aankondigingen vanuit Kortrijk regenen. Nadat het Alcatraz Hard Rock & Metal Festival eerder al Soilwork en Carnation bevestigde, evenals de toevoeging van een extra podium, is nu ook Avantasia aan de line-up toegevoegd. Deze Duitse metalopera's worden door Tobias Sammet van Edguy gemaakt, met altijd vele gastzangers. Het nieuwe album Moonglow ligt sinds deze week in de winkels.
Het Alcatraz Hard Rock & Metal Festival vindt dit jaar plaats van 9 t/m 11 augustus in Kortrijk, met onder andere Opeth, Powerwolf, Prong, Queensrÿche, Hypocrisy, Mayhem, Avatar en Soulfly op het programma. De kaartverkoop loopt al. Meer informatie vind je op www.alcatraz.be.

Geplaatst op 16-02-2019 om 09:44u.
Deze zomer kunnen we waarschijnlijk alweer genieten van een nieuw album van Memoriam. De band, met in de gelederen onder andere Karl Willets en Andy Whale van Bolt Thrower, zijn de Parlour Studios in het Britse Kettering ingegaan. Daar nemen de mannen hun derde Memoriam-album op. Dit doen ze samen met producer Russ Russell. Het vorige album van Memoriam, getiteld The Silent Vigil, kwam nog geen jaar geleden uit.
Reacties...Geplaatst op 15-02-2019 om 12:45u.
Op 10 mei releaset Long Branch Records Purify van Borders. Dat is een moderne groovemetalband uit het Engelse Lincoln. Maak kennis met het kwartet door de beelden bij 731 te bekijken.
Kings Habit Films is verantwoordelijk voor de videoclip bij End Of The Line van Collibus. De melodieuze metaltrack staat op Trusting The Illusion. Het tweede album van de groep uit Manchester komt op 28 februari uit via No Dust Records.
Met From Hell With Love is ook Beast In Black toe aan full-length nummer twee. Ville Lipiäinen is de regisseur van de clip bij het titelnummer. Op 1 maart staat de Finse band samen met special guest Turmion Kätilöt in Melkweg te Amsterdam en een dag later in Biebob te Vosselaar.
Vorig jaar vierde Whitesnake het veertigjarige jubileum. Op 10 mei verschijnt de nieuwe langspeler Flesh And Blood. Bekijk en beluister hier een voorproefje in de vorm van Shut Up & Kiss Me" (Official Music Video - Jaguar Edit).
Oekraïne heeft Jinjer, Moldavië heeft Infected Rain. De band uit Chisinau heeft een contract getekend bij Napalm Records en komt op 20 maart naar De Verlichte Geest in Roeselare en een dag later naar Baroeg in Rotterdam. Passerby is de nieuwe single. Later dit jaar volgt een album.
Heart is het eerste voorproefje van wat er komen gaat met de ep Afterbirth van The Great Discord. Het Zweedse collectief staat onder contract bij The Sign Records en maakt naar eigen zeggen “progressive death pop”.
Lees verder...Geplaatst op 15-02-2019 om 10:57u.
Hoewel de Zweedse, progressieve metalformatie Evergrey de laatste jaren weer behoorlijk in de lift zit, heeft de release van The Atlantic – de elfde full-length van het vijftal uit Gotenburg – nogal wat voeten in de aarde gehad. Tijdens de opnames werd ingebroken in de studio, waarbij ook een flink deel van het oorspronkelijke materiaal voor het album werd gestolen. Volgens zanger Tom Englund heeft die gebeurtenis grote impact gehad, iets dat zich vertaalt in de dreigende en bij vlagen zelfs wat agressieve sfeer op The Atlantic. klik op de cover om de hele review te lezen.
-
14 augustus:
- Hollywood Vampires - At Montreux Jazz Festival
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.





