-
7 maart:
- Five The Hierophant
- MetallicX en Razernij 8 maart:
- Luicidal en LocoMuerte
- Predatory Void
- Psychonaut
- Scardust, Hartlight en Isabeau 11 maart:
- Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
- Thrice en Lysistrata 12 maart:
- Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
- Powerized en Femmes Vattaal 13 maart:
- Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
- Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
- Lost Society
- Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
-
7 april:
- Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
- Skynd
- David Shankle (Manowar) - 64
- Doogie White (Michael Schenker Group) - 66
- Ed Warby (Gorefest) - 58
- Eric Knutson (Flotsam And Jetsam) - 61
- Felipe Andreoli (Angra) - 46
- Florian Müller (Dew-Scented) - 50
- Iain Finlay (Running Wild) - 63
- Janne Tolsa (Tarot) - 56
- Jeroen "Jerre" Vingerhoed (Axamenta) - 41
- Mark Kelson (The Eternal) - 50
- Martin Kearns (Bolt Thrower)† - 49
- Sakurai Atsushi (Buck-Tick)† - 60
- Warrel Dane (Nevermore)† - 65
- Wolfgang Koch (Visions Of Atlantis) - 48
- LG Petrov (Entombed) - 2021
- Peter Banks (Yes) - 2013
- Stanley Kubrick (regisseur) - 1999
Geplaatst op 14-02-2020 om 17:00u.
Als een band al veel jaren niets meer heeft uitgebracht en aankondigt een nieuw album uit te gaan brengen, maken tegenstrijdige gevoelens zich vaak meester van de fans. Enerzijds is er blijdschap, want eindelijk is er langverwacht, nieuw materiaal. Anderzijds is er twijfel of de bandleden na zo’n lange tijd, in dit geval vierentwintig jaar, het niveau van de favoriete platen kunnen evenaren.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 14-02-2020 om 16:55u.
De laatste weken maakt Vivaldi Metal Project steeds meer namen van artiesten bekend die hebben bijgedragen aan het nieuwe album dat in productie is. Onder de gasten bevinden zich Jeffrey Revet (ex-Stream Of Passion), Nicoletta Rosellini (Walk In Darkness, Kalidia), Elina Siirala (Leaves’ Eyes, Angel Nation) en Matt Bissonette (Elton John, Joe Satriani).
De Zweedse blackmetalband Mörk Gryning heeft een contract getekend bij Season Of Mist. De groep is sinds 2016 af en toe op het podium te zien geweest, zoals in Eindhoven op Eindhoven Metal Meeting. Originele leden Goth Gorgon en Draakh Kimera hebben samen met muzikanten die op latere albums te horen zijn de songs geschreven voor het nieuwe album waarvoor nog geen releasedatum bekend is gemaakt. Wel verklappen de mannen dat de sound deels overeen zal komen met die op het debuut Tusen år Har Gått (1995).
Vanwege persoonlijke prioriteiten heeft gitarist John Egholm Hamferð verlaten. Egholm was oprichter en songwriter. Hij blijft wel actief voor andere muzikale projecten, waaronder Hamradun.
De organisatie van PitFest heeft Burial Remains als vervanger gepresenteerd van Departed Souls, dat vanwege persoonlijke omstandigheden niet in de gewenste bezetting kan optreden.
Schoonebeek Deathfest heeft Messiah toegevoegd aan de line-up. Andere namen op de poster zijn Coffin Texts, Morta Skuld, Exhumed, Burial Remains, Pentacle, Abrupt Demise, Mouflon en Demored. Schoonebeek Deathfest vindt dit jaar plaats op 5 september in De Boo te Schoonbeek.

Geplaatst op 14-02-2020 om 15:30u.
Het Rock Hard Festival heeft vandaag vijf acts aan de affiche toegevoegd: Blue Öyster Cult, Michael Monroe, Suicidal Angels, Harlott en Neck Cemetery. Eerder werd al de komst aangekondigd van onder meer Accept, Phil Campbell And The Bastard Sons play Motörhead, Sacred Reich en Grave Digger naar het fraaie amfitheater in de Duitse stad Gelsenkirchen. In totaal staat de teller nu op achttien acts. Daar komen nog vier bands bij. Alle informatie over dit gezellige festival vind je op www.rockhardfestival.de.

Geplaatst op 14-02-2020 om 14:45u.
Nog voordat het nieuwe album New Man, New Songs, Same Shit, Vol.1 uit is, heeft Me And That Man al vijf videoclips uitgebracht voor deze plaat. De nieuwste is bij het nummer By The River, waarop Emperor-frontman Ihsahn te horen is. Me And That Man is het hobbyproject van Nergal van Behemoth, waarin hij zijn liefde voor country en blues laat doorschijnen. Op het nieuwe album heeft hij echter een groot aantal metalmuzikanten uitgenodigd, waaronder Niklas Kvarforth (Shining), Matt Heafy (Trivium), Corey Taylor (Slipknot), Rob Caggiano (Volbeat) en de eerdergenoemde Ihsahn. Het nieuwe album van Me And That Man ligt vanaf 27 maart in de winkels.
Lees verder...
Geplaatst op 14-02-2020 om 14:17u.
Enkele weken geleden vertelde Ozzy Osbourne in een interview met het Amerikaanse televisieprogramma Good Morning America dat hij aan PRKN 2 lijdt, een vorm van de ziekte van Parkinson. Hij beweerde toen een jaar geleden, in februari 2019, de diagnose te hebben ontvangen. Sommige fans reageerden daarop dat de zanger van Black Sabbath al veel langer symptomen van de ziekte zou vertonen. Dat kan kloppen, want in een vers interview met het Amerikaanse dagblad Los Angeles Times heeft de 'prince of darkness' zijn verhaal aangepast.
Nu zegt Ozzy dat de aandoening in 2003 voor het eerst bij hem werd vastgesteld en dat hij dus al een groot deel van zijn leven met de ziekte van Parkinson omgaat. Wat de doktoren een jaar geleden dan precies tegen hem hebben gezegd, is ons vooralsnog onduidelijk. In elk geval hoopt Osbourne, die volgens eigen zeggen al vaker is afgeschreven en teruggekeerd, later dit jaar zijn solotournee weer op te kunnen pakken. Dat hopen wij natuurlijk met hem! Over een week, op vrijdag 21 februari, verschijnt alvast zijn nieuwe studio-album Ordinary Man.
Reacties...Geplaatst op 14-02-2020 om 13:00u.
Candlemass is toegevoegd aan de line-up van Dynamo Metalfest. De band zal op vrijdag 17 juli op het festival optreden. Met de toevoeging van Candlemass is de vrijdag van Dynamo Metalfest compleet. Daarom heeft het festival nu dagkaarten beschikbaar gemaakt. Die zijn te verkrijgen via www.dynamo-metalfest.nl.
Eerder werden al Heaven Shall Burn, Cradle Of Filth, Exodus, Sepultura, Obituary, Jinjer, Beast In Black, Decapitated, Midnight, Flotsam And Jetsam, Heathen en Dress The Dead bevestigd, evenals het speciale Bay Area Interthrashional-optreden.
Dynamo Metalfest vindt deze zomer plaats op vrijdag 17 en zaterdag 18 juli in het Ijssportcentrum in Eindhoven.

Geplaatst op 14-02-2020 om 12:10u.

Heb je enig idee waar Réunion ligt? Het is een Frans overzees departement in Afrika tussen Madagaskar en Mauritius. Op dat eiland is Mobius opgericht. Inmiddels is de progressieve metalformatie echter gevestigd in Lyon. Het is dan ook niet vreemd dat de muziek heel divers is. TesseracT, Leprous, Monuments, Pain Of Salvation en Haken komen in gedachten op bij het beluisteren van de songs, maar wat het nog veel interessanter maakt, is de aanwezigheid van elementen uit jazz en wereldmuziek, waaronder de Zuid-Indiase klassieke muziek.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 14-02-2020 om 11:15u.
Over een week komt het derde album van Demons & Wizards uit, simpelweg getiteld III. Het nevenproject van Blind Guardian-zanger Hansi Kürsch en Iced Earth-bandleider Jon Schaffer heeft nu een laatste preview online gezet in de vorm van de nieuwe track Wolves In Winter. Je kunt de videoclip hieronder bekijken.
Lees verder...
Geplaatst op 14-02-2020 om 10:31u.
Amaranthe was onlangs nog te zien als voorprogramma van Sabaton in Antwerpen en Amsterdam en gaf de band een eigen show in Eindhoven. Zojuist heeft de Zweedse formatie een nieuwe single uitgebracht getiteld Do Or Die. Hierop horen we een zangeres die de laatste jaren vooral achter de schermen werkt, namelijk Angela Gossow. De voormalige Arch Enemy-frontvrouw is overigens ook manager van Amaranthe, dus zo raar is het gastoptreden niet. Of het nummer ook op een album verschijnt is nog niet bekend, maar voor nu is het een leuk tussendoortje.
Lees verder...
Geplaatst op 14-02-2020 om 10:23u.
Als voorloper op het komende album heeft Hatebreed alvast een single uitgebracht. Het betreft het felle When The Blade Drops, dat je hieronder kunt beluisteren. Het nieuwe album werd net als zijn voorganger The Concrete Confessional opgenomen met producer Chris "Zeuss" Harris. In mei kunnen we de nieuwe plaat verwachten. Hoe deze heet, is echter nog niet bekend. Dit voorjaar is Hatebreed op tour met Parkway Drive. Op vrijdag 10 april staan de bands op Paaspop in Schijndel, op 16 april in Vorst Nationaal in Brussel.
Reacties...
Geplaatst op 14-02-2020 om 08:00u.

Een van de bekendste en succesvolste samenwerkingsverbanden in de heavy- en powermetalhoek is het duo Jon Schaffer (Iced Earth) en Hansi Kürsch (Blind Guardian). Ondanks dat het voor fans van dit tweetal enigszins behelpen is met een tweetal albums in twintig jaar en een handvol liveshows, bestaat er over de kwaliteit van die platen geen enkele twijfel. Demons & Wizards (2000) en Touched By The Crimson King (2005) zijn absolute toppers. Het is dan ook geen eenvoudige opgave om met een vervolg te komen dat net indrukwekkend is.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 13-02-2020 om 16:16u.
De line-up van het Alcatraz Hard Rock & Metal Festival leek al bijna rond, maar vandaag voegt de organisatie weer een klinkende naam toe. Vandenberg, de onlangs herenigde formatie rond de Nederlandse meestergitarist Adrian Vandenberg, zal op Alcatraz verschijnen. Het gaat om een exclusieve Belgische reünieshow, dus wie Vandenberg dit jaar bijvoorbeeld op de Graspop Metal Meeting of Lokerse Feesten hoopte tegen te komen (of bij een Belgische clubshow) heeft pech. Sowieso is dit het eerste comebackoptreden dat het gezelschap bekendmaakt. Vandenberg geeft zelf echter aan dat er nog meer festivalshows bij gaan komen, dus we verwachten ook wel een of meer optredens in het eigen Nederland.
Voor Alcatraz staat de teller nu op 85 acts. Naast Vandenberg zijn enkele vrij recente aankondigingen Hatebreed, Municipal Waste, Katatonia, Anthrax en Ratt. Andere prominente namen zijn Behemoth, Dirkschneider, Eluveitie, Emperor, Satyricon, Cradle Of Filth en As I Lay Dying. De gehele line-up tot dusver vind je als je verder leest. Het Alcatraz Hard Rock & Metal Festival vindt volgend jaar plaats van 7 t/m 9 augustus in Kortrijk. Meer informatie vind je op www.alcatraz.be.
Update: Hoewel de Facebook-pagina van Vandenberg dit zelf nog niet vermeld, blijkt recent al een Nederlands festival de komst van Vandenberg te hebben aangekondigd. Het gratis toegankelijke Ribs & Blues festival vindt dit jaar van zaterdag 30 mei t/m Pinkstermaandag 1 juni in Raalte plaats en verwelkomt op de openingsdag Vandenberg plus Sloper (met de drummers van Golden Earring en Triggerfinger), Danny Vera en Delta Club.
Lees verder...Geplaatst op 13-02-2020 om 11:45u.
Leaves Of Yesteryear is de titel van het langverwachte nieuwe album van Green Carnation. Deze plaat volgt veertien jaar na The Acoustic Verses. In de tussentijd ging de Noorse band echter wel uit elkaar en kwamen de mannen in 2014 weer bij elkaar, maar van nieuw materiaal was het tot dusver niet gekomen. Leaves Of Yesteryear bevat vijf songs met een gemiddelde lengte van 9 minuten. Vanaf 8 mei moet de plaat in de winkels liggen.

Geplaatst op 13-02-2020 om 10:45u.
Suicide Silence is een grote speler in het deathcoregenre. Het rauwe geluid van de begindagen is sinds 2002 langzaam opgepoetst naar een moderner en strakker geluid. Op het laatste album Suicide Silence uit 2017 stapt de band uit zijn comfortzone en waagt het zich aan een minder succesvolle uitstap richting nu-metal. De kritiek van de trouwe fanbasis was niet mals en kennelijk is dat bij de heren niet in de koude kleren gaan zitten. Become The Hunter is weer een muzikale stap terug naar de roots.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 12-02-2020 om 21:40u.
Na zeven jaar trouwe dienst heeft toetseniste/zangeres Lindsay Schoolcraft besloten om Cradle Of Filth te verlaten. Het besluit was moeilijk, maar band en Schoolcraft hebben wederzijds veel begrip en danken elkaar. De primaire redenen voor haar vertrek zijn haar eigen welzijn en mentale gezondheid. De Canadese laat weten dat het goed gaat met haar herstel. De afgelopen maanden heeft ze met een therapeut en een psycholoog gewerkt aan het verwerken van een trauma. Ze blijft full-time actief als muzikante voor haar andere twee projecten (solo en Antiqva). Cradle Of Filth is inmiddels met een opvolger bezig om aan een album te werken dat vermoedelijk eind dit jaar uitkomt.

-
6 maart:
- Gjenferd - Black Smoke Rising
- Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
- Mega Colossus - Watch Out!
- Oathbound - Colors In Grey
- Vreid - The Skies Turn Black 13 maart:
- Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
- Cowboys & Aliens - Finis Temporum
- Kim Gordon - Play Me
- Lamb Of God - Into Oblivion
- The Gems - Year Of The Snake
- Vitamin X - Ride The Apocalypse
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.





