-
5 maart:
- Leaves’ Eyes en Catalyst Crime 6 maart:
- Airbourne en AAsomvel
- Fleddy Melculy en Rotzak
- Jo Quail
- Leaves’ Eyes en Catalyst Crime 7 maart:
- Five The Hierophant
- MetallicX en Razernij 8 maart:
- Luicidal en LocoMuerte
- Predatory Void
- Psychonaut
- Scardust, Hartlight en Isabeau 11 maart:
- Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
- Thrice en Lysistrata
-
5 april:
- Black Rabbit Fest
Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
- Harry Perry (System Of A Down) - 74
- J.B. Lenoir† - 97
- John Frusciante (Red Hot Chili Peppers) - 56
- José J. Izquierdo (Angelus Apatrida) - 49
- Kevin Leeds (Fall Of Empyrean) - 39
- Luca Turilli (Rhapsody) - 54
- Martin Axenrot (Opeth) - 47
- Norbert Geiseler (Galloglass) - 56
- Per Nilsson (Scar Symmetry) - 52
- Ruthie Morris (Magnapop) - 62
- Zak Stevens (Savatage) - 60
Geplaatst op 12-04-2020 om 19:40u.
Een gruntende zanger in een Hawaii-shirt met dreadlocks, vrolijke keyboardloopjes, blije solo's en blastbeats. En dat dan met bandleden die hun kunsten wel eens verleend hebben aan Rivers Of Nihil, Alterbeast, Vale Of Pnath en The User Lives. Ja, Flub met Umbra Mortis is een rariteitenkabinet pur sang. Het selftitled album Flub, waar dit nummer van afkomstig is, is vanaf 7 juni verkrijgbaar.
Het uit Amerika afkomstige gezelschap Floorless heeft de wereld op 1 april kennis laten maken met de ep I. Wie eens iets anders wil horen dan de doorsnee-metal kan hieronder terecht bij de videoclip bij het nummer Temporary.
Nummertje 10 alweer van Devin Townsends Quarantine Project. Dit keer geen nieuwe muziek, maar oude wijn in nieuwe zakken. Omdat hij niet tevreden was over de originele mix van het nummer Newer Reign van het album Sky Blue, heeft hij het opnieuw gedaan. Je kunt het hieronder beluisteren.
Dumb Waiter, what's in a name, heeft zojuist de hoofdprijs raarste videoclip gewonnen. Dat is geheel in lijn met de muziek die werkelijk alle kanten op gaat. Jazz, math, koperblazers, you name it. Het album Tsk bevat alleen klinkerloze nummers, dus fantaseer er maar op los wat LTMBCN dan moet betekenen. Of is er gewoon geen betekenis?
Josh Graham zou u kunnen kennen van Red Sparowes of Neurosis. De multi-instrumentalist heeft onder de noemer IIVII een dubbelalbum te presenteren. Het ene album heet Grinding Teeth (waarvan dit Sing Your Death afkomstig is) en het andere Zero Sleep. Ze werken samen maar zijn ook elkaars tegenpolen. Een soort yin-yangplaat, zeg maar. Het is een instrumentaal werkje met ongemakkelijke ambient soundscapes en (onder andere) de elektrische cello van Jo Quail.
"I'm gonna crush your bones", zo begint Nero van het album Technicolor van Covet, dat op 12 juni in de schappen ligt. Wie echter denkt dat dit een brute deathmetaltrack is, heeft het mis. Wat het wel is? Kijk hieronder.
De muziek van 156/Silence is net zo raar en dissonant als de bandnaam. Althans, als we afgaan op de videoclip van de titeltrack van het op 5 juni te verschijnen Irrational Pull. Beukende grooveheadbangstukken worden afgewisseld met... ja... met wat eigenlijk? Kijkt u zelf maar.
Gautier Serre's alter ego Igorrr laat ook weer eens van zich horen. Dit keer is het schreeuwen in de woestijn. De hoofdpersoon sleept een zware, zwarte kolos voort, want waarom ook niet? Zoals altijd kan je van de Fransoos van alles verwachten. Dit keer zijn het Perzische invloeden. Downgrade Desert komt van het album Spirituality And Distortion, dat eerder dit jaar verscheen.
Elephant Tree is toe aan zijn derde album. Het Londense zestal bedacht de titel Habits en heeft 24 april als releasedatum op het oog. Het nummer Bird is verkozen tot single en heeft de onzekerheid van het ouderschap als thema.
Lees verder...Geplaatst op 12-04-2020 om 12:00u.

"Let's see these strange days as an opportunity to reconsider and imagine what our lifestyle should be and what really really matters", aldus de heren van Villagers Of Ioannina City (probeer die bandnaam maar eens in één keer correct uit te spreken). De natuurliefhebbers uit het Griekse Ioannina zijn met een snelle opmars bezig. Na een promo-album in 2010, een paar ep's in 2014 en het officiële debuutalbum Riza (2014) is er nu de langverwachte opvolger, die in september vorig jaar verscheen via Mantra Records, maar nu dus opnieuw wordt uitgebracht door Napalm Records.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 11-04-2020 om 20:50u.
In gevecht met de verveling lijken sommige bands hun eigen muziek een beetje recyclen. Waarom zou je nu ineens je in 2018 verschenen album The Burning Cold gaan promoten. Aan de andere kant, waarom ook niet? Be The Sky van Omnium Gatherum is voorzien van wat tourbeelden. Opgenomen met telefoontjes, zo te zien. Leuk toch?
Apple Sauce maakt er een potje van. Een potje appelmoes waarschijnlijk. That Bird spot namelijk met genregrenzen. Het selftitled album verschijnt pas op 21 augustus, maar liefhebbers van licht-idioteske prog slaan dan hun slag.
Als Marianne Thieme van metal hield, was dit ongetwijfeld haar lijflied. Nameless is namelijk opgedragen aan de dieren die de hevige bosbranden in Australië niet overleefd hebben. Daar hoor je ook ineens niks meer over, maar het is wel erg. Vindt u dieren ook zielig, zwelg dan mee met Burning Angels.
Teeth is boos en dat zullen we weten ook. De screams en dissonanten vliegen u om de oren in het gezellig getitelde Deathrace. Nu alle tour- en albumplannen in het water zijn gevallen, hebben ze dit nummer in hun thuisstudio's opgenomen. "This is the new plague", weet de band ons op de mouw te spelden. Waarvan akte.
Een band met bassist Hubert Wiecek van Decapitated in de gelederen trekt natuurlijk als vanzelfsprekend onze aandacht. Banisher stelt middels Extradition het op 29 februari verschenen album Degrees Of Isolation aan u voor. Het schijnt te gaan over hoe gevangen worden behandeld tijdens het transport van de ene naar de andere gevangenis. Leuk onderwerpje, maar wat had u anders verwacht?
Waar de halve wereld stilstaat, is Devin Townsend (als vanouds) extreem productief. Devy heeft ook gewoon veel te veel energie. En te veel fantasie, zoals blijkt uit deze 45 seconden durende happy blasting in Stampys Blaster. Nooit geweten dat blastbeats zo vrolijk konden zijn.
Lees verder...Geplaatst op 11-04-2020 om 16:10u.
Het heeft weliswaar vijf jaar geduurd, maar begin 2020 ligt met The Outskirts Of Reality eindelijk de derde langspeler van de Zweedse space-rockers Yuri Gagarin in de schappen. De groep is vernoemd naar een Russische astronaut en dat is niet zonder reden, want middels uitgesponnen, benevelende composities weet deze band eveneens hogere sferen te bereiken. Het titelloze debuut en het uit 2015 stammende At The Center Of All Infinity werden al eerder door mij bejubeld wegens het gemak waarmee de heerlijk opgebouwde composities de luisteraar meenemen op een kosmische ontdekkingsreis. Een zanger wordt eigenlijk geen moment gemist. De band heeft louter psychedelische riffs, ‘spacy’ keyboardeffecten en groovend en stuwend drumwerk nodig om zijn doel te bereiken. Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 11-04-2020 om 12:25u.
Overmorgen, op Tweede Paasdag, zendt de digitale radiozender KINK de Heavy 100 uit, een door de luisteraars samengestelde lijst van de beste heavy songs. Vorig jaar stond Metallica bovenaan met One, maar dit keer is een ander lied van de Amerikaanse thrashers tot allergaafste metalsong ooit verkozen, namelijk Master Of Puppets. De vorig jaar pas uitgebrachte Rammstein-single Deutschland staat op plek twee en het brons is voor Killing In The Name van Rage Against The Machine. De rest van de lijst gaat van De Staat, John Coffey en 30 Seconds To Mars tot Slayer, Hatebreed en Amon Amarth. Op de website van KINK kun je alvast zien welke honderd 'stevige' songs op Tweede Paasdag tussen 9 en 18 uur gedraaid zullen worden.
Overigens kun je morgen, op Eerste Paasdag, op de Belgische radiozender Studio Brussel al terecht voor de Zwaarste Lijst. Van 13 tot 20 uur presenteert Fleddy Melculy een door het (overwegend) Belgische publiek gekozen lijst van de 66 beste metalsongs. Vorig jaar stond Master Of Puppets daar op nummer 1, maar we weten nog niet of het nummer dit jaar een dubbelslag gaat halen, want Studio Brussel houdt de Zwaarste Lijst van 2020 voorlopig nog angstvallig geheim.

Geplaatst op 11-04-2020 om 09:00u.
Ik hou van korte titels. August Burns Red komt daarin tegemoet met de titel van het nummer bij deze videoclip: Bones. Het ruim vier minuten klokkende nummer is afkomstig van het album Guardians, dat op 2 april jongstleden verscheen.
Het Italiaanse Elegy Of Madness verveelt zich ook helemaal de tandjes en heeft het nummer Lemuria van Therion maar eens onderhanden genomen. Het zestal heeft alles thuis opgenomen en er een gek videofiltertje overheen geknald. Of het beter is dan het origineel? Dat oordeel laat ik aan u.
Op 7 februari dit jaar verscheen de ep A Life Without. Van die ep brengt Aeonian Sorrow The Endless Fall Of Grief. Het intro zette mij in eerste instantie op het verkeerde been. Houdt u ook van verrassingen, check deze clip dan.
De video voor Slow Violence heeft tot doel de op 22 mei te verschijnen vijfde full-length Rise Radiant van Caligula's Horse te promoten. De plaat is gemixt door niemand minder dan Jens Bogren (Opeth, Devin Townsend Project, Leprous en anderen).
Young Skeleton is de titeltrack van de in beperkte oplage (slechts honderd stuks, uiteraard handgenummerd) te verschijnen 7" single (op transparant vinyl) van Manes. Het uit Trondheim afkomstige, van oorsprong black metal makende gezelschap, heeft 18 april als releasedatum op het oog.
Bent u ook zo klaar met al die leipe semi-bekende Nederlanders die van die zoetsappige feelgood-zeikliedjes maken? Pak dan gewoon de nieuwe clip van Nightmarer. Lekker ramen en deuren open en kapot gaan op II: Metastasis (Primordial Grit). Dat zal ze leren. Het nummer verschijnt als losse single.
Lees verder...Geplaatst op 10-04-2020 om 13:18u.
Twee jaar geleden bracht Hibakusha het debuutalbum Prophet of Numbers uit. Inmiddels is het dan wel eens tijd voor wat nieuwe muziek. Afgelopen november bracht de Haarlemse band daarom al de single Krakatoa uit en vandaag is er alweer een gloednieuwe track. Deze heet Discovery.
Reacties...
Geplaatst op 10-04-2020 om 09:20u.
Het is altijd lastig om een debuutalbum dat als een bom inslaat te evenaren of te overtreffen. Here Now, There Then (2017) kreeg overal positieve kritieken en werd meermaals de hemel ingeprijsd. Bovendien deden de songs het live erg goed vanwege de intensiteit van de optredens. Inmiddels ligt de opvolger op de draaitafel, met daarop voor het eerst gitarist Omar Iskandr (onder andere Turia, Nusquama, Imperial Cult). Hoe verhoudt Summerland zich tot zijn voorganger?
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 10-04-2020 om 09:00u.
Every Cloud Has A Silver Lining is de derde single van Parallel Universe (2019) van SiXforNinE. Dat is een alternatieve metalband uit Griekenland die grunge en progressieve klanken verwerkt in zijn composities.
Het Zweedse Metalite is duidelijk geïnspireerd door Amaranthe, zo blijkt niet alleen uit het meest recente album Biomechanicals, maar ook uit de Stratovarius-cover Hunting High And Low.
Sinds 27 maart ligt Stormbreaker van Scarlet Aura in de winkels. Battle Cry is de tweede single van het nieuwe album. De Roemeense groep mixt symfonische rock en traditionele metal. Zangeres Aura Danciulescu voegt daar haar rauwe rockvocalen aan toe.
René U Valdes is de regisseur van de clip bij Golden Swansdown van The Night Flight Orchestra. De classic rockballad staat op Aeromantic. De retrorockers hebben recentelijk in samenwerking met Phantom Spirits "Rum Barrel Aged Aeromantic Riesling and the world's first champagne barrel-aged rum Midnight Flyer" verkrijgbaar gemaakt.
Sinds begin maart ligt Suspension Of Disbelief van Eciton in de winkels. De derde full-length van de Deense deathmetalgroep is verschenen via Wormholedeath. Maak hier kennis via de beelden bij Estimated Effort.
Save Me is de nieuwe single van Skillet. De melodieuze rocker staat op Victorious. Patrick Lawler regisseerde de beelden voor de Amerikanen.
Lees verder...Geplaatst op 09-04-2020 om 21:35u.
Helaas geen real life liveshows momenteel, maar op internet worden er voldoende concerten gestreamd om je ook tijdens de paasdagen te onderhouden. Morgen, op Goede Vrijdag, kun je dankzij de #NapalmSofaSeries het concert dat Alestorm vorig jaar in Poppodium 013 te Tilburg gaf live streamen via het YouTube-kanaal van het label. De uitzending begint om 8 uur 's avonds.
Het nieuwe album van Alestorm, getiteld Curse Of The Crystal Coconut, ligt vanaf 29 mei in de winkels. Komende zomer is Alestorm een van de headliners van Into The Grave in Leeuwarden.
Reacties...
Geplaatst op 09-04-2020 om 20:00u.
Een pauze doet doorgaans goed. Nightwish nam na Endless Forms Most Beautiful (2015) dan ook een welverdiende sabbatical. De bandleden richtten zich op het gezinsleven en andere bezigheden, zoals projecten, zoals Auri, Northward en het solo-album van Marko Hietala. Floor Jansen werd vanwege haar succes in Beste Zangers opeens een bekende Nederlander. De ambassadrice van de metal trok volle zalen met haar solo-tournee en zal er ongetwijfeld voor zorgen dat Human. :II: Nature. na Electric Castle Live And Other Tales van Ayreon volgende week bovenaan staat in de Album Top 100.
Klik op de cover om de hele review te lezen.
Geplaatst op 09-04-2020 om 16:36u.
Dit jaar bestaat Grave Digger veertig jaar. Om dit te vieren brengt de Duitse band op 29 mei het nieuwe album Fields Of Blood uit, dat het twintigste studioalbum van Grave Digger wordt. Het album is weer een conceptalbum over de Schotse geschiedenis. Met deze plaat sluit de band de verhalen over Schotland af, nadat de band eerder al Tunes Of War (1996) en The Clans Will Rise Again (2010) aan dit land gewijd had. Vandaag heeft de band de tweede single van het album uitgebracht. Het betreft een ballad genaamd Thousand Tears, waarop Battle Beast-frontvrouw Noora Louhimo de rol van Mary, Queen Of Scots op zich neemt.
Lees verder...
Geplaatst op 09-04-2020 om 13:33u.
In april zouden Ancient Bards, Kalidia en Sleeping Romance een korte tour door Duitsland en Nederland doen. De tour is recentelijk geannuleerd vanwege bekende redenen. De drie bands komen uit Italië, waar de situatie zeer kritiek is. Nicoletta Rosellini (Kalidia, Walk In Darkness, Vivaldi Metal Project) en Federica Lanna (Sleeping Romance, Volturian) geven graag uitleg over de situatie en vertellen daarnaast over de meest recente albums van hun bands en hun toekomstplannen. Het interview met Nicoletta is kort geleden verschenen, dus nu is Federica aan het woord over onder meer het nieuwe album Crimson van Volturian. Je kunt het interview hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 09-04-2020 om 11:15u.
Death metal, black en crustpunk samen? Dat kan, zo bewijst Depravation in Beug Dich. De eigenzinnige track van de Duitse groep staat op het recentelijk door Lifeforce Records uitgebrachte III:Odor Mortis.
Zanger Marcel Paardekooper, gitarist Bernard Rive, bassist Bjorn Hylkema en drummer Cor Bolt vormen samen Sad Iron. De Hoornse speedmetalformatie, die in 1979 werd opgericht, heeft beelden online gezet bij Weaponized. De track staat op Chapter II - The Deal (2019).
Op 2 en 3 oktober 2017 trad Alter Bridge samen met The Parallax Orchestra op in Royal Albert Hall te Londen. Daarvan is een dvd/dubbel-cd verschenen met de titel Live At The Royal Albert Hall (Featuring The Parallax Orchestra) (2018). Bekijk hier de videoclip bij Before Tomorrow Comes, dat zonder de rockband wordt uitgevoerd door het orkest.
Avant-garde poprock, bestaat dat? The Alligator Wine maakt in ieder geval old school rock zonder gitaren en met minder voor de hand liggende instrumenten in Mamãe. Welke dat zijn? Bekijk het in de videoclip. Het nummer staat op het op 24 april te verschijnen Demons Of The Mind.
Om alle ellende 'een plekje te geven' gaan we ff lekker djenten met het Braziliaanse, female-fronted Endigna. Die groep heeft namelijk een nieuw clipje te presenteren van een nummer genaamd Falling Again. Of er ook een album onderweg is? Geen idee. Alle informatie op hun Facebook-pagina is in het Braziliaans-Portugees, maar in het nummer drukt zangeres Thais Amaral ons op het hart dat "the game is not over". U bent gewaarschuwd.
Op 27 april releaset Lions Pride Music Rock The Highway van Girish & The Chronicles. De nieuwe cd van de Indiase jarentachtigrockers bevat onder meer Rock 'N' Roll Is Here To Stay.
Lees verder...Geplaatst op 09-04-2020 om 08:00u.
De melodieuze power/deathmetalformatie Dead End Finland is toe aan zijn vierde langspeler. Jaren geleden besprak ik Season Of Withering, een aardige, maar vooral ook vrij onopvallende plaat, die nadien niet vaak meer door mijn gehoorschelpen heeft geschald. Niet omdat het een slecht album is, maar vooral omdat het materiaal nogal braafjes klinkt. De hieropvolgende langspeler Slaves To The Greed (2016) is dan ook ongemerkt voorbij getrokken. Inter Vivos biedt een mooie kans om te horen hoe de Finnen het er anno 2020 vanaf brengen. Klik op de cover om de hele review te lezen.
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.






