Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Lonely Robot - Feelings Are Good
Jaar van release: 2020
Label: InsideOut Music

Lonely Robot - Feelings Are Good

Tussen alle herrie en metal door is het wel eens fijn om wat rustigers op te zetten. De nieuwe plaat van Lonely Robot leent zich daar uitstekend voor. De man achter het project, John Mitchell (Kino, Frost*, Arena, It Bites), houdt namelijk van pop, rock, prog en jarentachtigmuziek. Dat is dus ook wat je terughoort op Feelings Are Good, het vierde album in de discografie van dit project, waarbij de Engelsman hulp krijgt van drummer Craig Blundell (Steven Wilson, Steve Hackett, Frost*).

Daarop zijn de teksten ten opzichte van de eerste drie albums persoonlijker. Zo kijkt Mitchell in het toegankelijke Into The Lo-Fi terug op zijn jonge jaren en in Life Is A Sine Wave zet hij uiteen dat je niet altijd maar blij en gelukkig kan zijn. Het levert nostalgische en nuchtere songs op waarmee de luisteraar zich snel kan vereenzelvigen.

Dat de teksten aardser zijn, betekent overigens niet dat de spacey geluiden zijn verdwenen. De op synthesizerpartijen gebaseerde songs zitten vol met ruimtelijk toetsenwerk en hier en daar komen de kenmerkende robotische vocoder-effecten aan bod. Ondanks dat de muziek in eerste instantie licht overkomt, zit er veel diepte en sfeer in. De composities zitten goed in elkaar. Luister eens naar hoe de verschillende partijen elkaar versterken in het uitstekende Armour For My Heart. De invloeden uit de jaren tachtig zijn legio, met name in het synthwerk. Liefhebbers van Marillion, Genesis, Porcupine Tree, Peter Gabriel, Toto, Tim Bowness, Kino en It Bites kunnen hier wel wat mee.

Het album heeft een prettige flow, terwijl het subtiel in tempo en maatsoort varieert en wisselt tussen toegankelijk (Into The Lo-Fi), stevig (Spiders en Keeping People As Pets), dynamisch (Suburbia) en dromerig proggy (het prachtige Crystalline, het minimalistische, fijne The Silent Life). Technische hoogstandjes zijn er dan ook niet. Een compliment is echter op zijn plaats voor het soleerwerk op de gitaar, dat in dienst staat van de songs, zoals in Life Is A Sine Wave en Armour For My Heart.

Het gevoel is dus goed na het beluisteren van dit vierde album. Niet overal zit je op het puntje van je stoel, maar het songmateriaal luistert lekker weg en heeft voldoende diepgang en uitdaging om de plaat nog eens op te zetten. John Mitchell laat een positieve indruk achter met een verzorgd album waarop hij verschillende stijlen op knappe wijze combineert in gefocuste en aangename progcomposities.

Tracklisting:
1. Feelings Are Good
2. Into The Lo-Fi
3. Spiders
4. Crystalline
5. Life Is A Sine Wave
6. Armour For My Heart
7. Suburbia
8. The Silent Life
9. Keeping People As Pets
10. Army Of One
11. Grief Is The Price Of Love
12. The Silent Life (Orchestral version)
13. Crystalline (Orchestral Version)

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 22 augustus 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.