Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
Geen concerten bekend voor 03-06-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Olbrich (Blind Guardian) - 59
  • Andy Kerr (Ashes Of Eden) - 43
  • Bobby "Blitz" Ellsworth (Overkill) - 67
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned)† - 55
  • Gary Young (Pavement) - 73
  • Jon Drenning (Crimson Glory) - 61
  • Marjolein Kooijman (The Gathering) - 46
  • Mikael Ehlert (Hatesphere) - 53
  • Niko Kalliojärvi (Amoral) - 42
  • Tony Bono (Whiplash)† - 62
  • Trevor Strnad (The Black Dahlia Murder)† - 45
  • Valentin Zechiu (Magica) - 48
  • Vito Marchese (Novembers Doom) - 44
Review

Lustre - The Ashes Of Light
Jaar van release: 2020
Label: Nordvis Produktion
Lustre  - The Ashes Of Light
Lustre is een geval apart binnen de blackmetalwereld. Dit dromerige ambient blackmetalproject van Henrik Sunding (Nachtzeit), een man die wijdvertakte wortels heeft in de Zweedse scene, moet het niet van agressie of misantropie hebben, maar roept juist gevoelens van kalmte en vredige introspectie op. Ik volg de serene, keyboardgedreven klanken (denk aan een combinatie van Burzum en Summoning voor een indicatie) van deze muzikale duizendpoot al sinds de release van Wonder (2013). Na de release van dat prettige werkstuk volgen middels Blossom (2015) en Still Innocence (2017) twee langspelers die voortbouwen op dezelfde stijl: meditatieve, minimalistische muziek waarin simplistische keyboardklanken de boventoon voeren tegen een achtergrond van licht ruizende blackmetalriffs. Muziek die simpel, maar bijzonder effectief is en waarmee het heerlijk wegdromen is.

Na de release van Still Innocence is het een paar jaar stil geweest rondom Lustre. Om onduidelijke redenen heeft Nachtzeit het project een tijdje (2018-2019) in de ijskast gezet, maar inmiddels is Lustre weer actiever dan ooit. Vorig jaar verscheen al het tweeluik Another Time, Another Place – een compilatie van oud en onuitgebracht materiaal – en begin 2020 ligt met The Ashes Of Light de zevende langspeler in de schappen. Er is weinig tot niets veranderd ten opzichte van de vorige platen. Lustre beroept zich nog steeds op lange, minimalistische composities waarin sfeer het sleutelwoord is. Het zijn de zachtmoedig opborrelende, etherische synthlijnen die de ruggengraat van de meeste tracks vormen, subtiel ondersteund door gruizige, minimalistische blackmetalriffs.

Is dat gebrek aan vernieuwing storend? Bij veel bands wel, maar bij Lustre niet. The Ashes Of Light bevat namelijk alles wat ik van een Lustre-album verwacht. De dromerige klanken roepen beelden op van glooiende, verstilde landschappen, uitgestrekte bossen en traag dwarrelende sneeuw. En hoewel de lange nummers nog steeds vrij minimalistisch zijn in hun opbouw, heeft Nachtzeit duidelijk meer werk dan voorheen gestoken in de melodielijnen. Vooral Part 1 (Eyes Like Stars) en Part 3 (Like Music In The Night) – samen goed voor twintig minuten aan mijmerklanken - behoren tot het beste materiaal uit het oeuvre van de Zweed. De productie is ook beter dan voorheen. De screams zijn iets minder weggemoffeld in de sound. Ze contrasteren aangenaam met de meditatieve keyboardklanken.

The Ashes Of Light is geen essentieel album voor in de collectie, maar sluit naadloos aan bij de rest van het oeuvre van Lustre. Voor degenen die nog niet met het werk van de Zweed bekend zijn, is het dan ook een uitstekend startpunt. Nachtzeit beschrijft de escapistische opzet van zijn project treffend op zijn Bandcamp-pagina. Volgens hem biedt Lustre de luisteraar de gelegenheid om te ontsnappen aan zijn dagelijkse zorgen en de hectiek van het moderne leven. Een soort shot instant-onthaasting in muzikale vorm. De een noemt dat saai, de ander zalig. Ik kan er in ieder geval zeker van genieten, ook al hebben we deze dwarrelende klanken inmiddels al vaker gehoord.

Tracklist:
1. Part 1 (Eyes Like Stars)
2. Part 2 (A Silent Tale)
3. Part 3 (Like Music In The Night)
4. Part 4 (The Empty Black)
5. Part 5 (The Ashes Of Light)
6. Part 6 (Lamentation At Dawn)

Score: 78 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 25 augustus 2020

Zoeken
    30 april:
  • The Great Observer - Loss Of Transcendence
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Haste The Day - Dissenter
  • Savage Master / Mystic Storm - The Power / Wandering Time
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
  • 5 mei:
  • Sins Of Shadows - The Last Frontier
  • 8 mei:
  • Black Veil Brides - Vindicate
  • Crashdïet - Art Of Chaos
  • Draconian - In Somnolent Ruin
  • Frozen Soul - No Place For Warmth
  • IATT - Etheric Realms Of The Night
  • Ingested - Denigration
  • Lovebites - Outstanding Power
  • Restless Spirit - Restless Spirit
  • Sabotør - Første Aksjon
  • Teramaze - The Silent Architect
  • The Quill - Master Of The Skies
  • Yoth Iria - Gone With The Devil
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.