Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Absolutus - Pugnare In Iis Quae Obtinere Non Possis
Jaar van release: 2015
Label: Heidens Hart
Absolutus - Pugnare In Iis Quae Obtinere Non Possis
Het Belgische Absolutus is een blackmetalband, die sinds het ontstaan in 2003 nog maar drie plaatjes heeft uitgebracht, waarvan twee langspelers. Dit tweede album betreft, in tegenstelling tot eerdere releases, een experimentele variant van het bovengenoemde genre. Net als deze schijf hebben alle tracks een naam in het Latijn.

Waar veel blackmetalbands rock-'n-roll- en/of thrash-elementen door laten sijpelen, verschaft Pugnare In Iis Quae Obtinere Non Possis naargeestigheid, die het door middel van keyboardpartijen, galmende screams en Deathspell Omega-tokkeltjes de luisteraar ongemakkelijk maakt. Met name Credo Quia Absurdum en Ego Sum Qui Sum zijn prachtige songs die je bij de kladden pakken. Laatstgenoemde track doet me denken aan Andacht van Lunar Aurora, door de slepende melodie aan het begin.

De productie van dit album laat weinig te wensen over en sluit naadloos aan bij de stijl die de heren tentoonspreiden. Ook klinkt zanger Abstrusus zeer bruut en duister. Hij doet soms bijna denken aan Nocturno Culto. Wel is het erg jammer dat deze schijf zeer kort is. Na ruim 34 minuten zit de rit erop en heb je naast wat metal, ook een flinke dosis ambient achter de kiezen. Daar moet je van houden.

Veel blackmetalfans zullen met deze langspeler uit de voeten kunnen. Wel hoop ik dat deze Belgen een langer album gaan maken dat tot de nok toe gevuld zal zijn met blackmetalgeweld, zonder al te veel keyboardgeneuzel tussendoor.

Tracklist:
1. Abyssus Abyssum Invocat
2. Sunt Verba Et Voces Praetereaque Nihil
3. Credo Quia Absurdum
4. Ego Sum Qui Sum
5. Damnat Quod Non Intelligunt
6. Pugnare In Iis Quae Obtinere Non Possis
7. Decepimur Specie Recti
8. Virgo Dei Genitrix
9. Numen

Score: 65 / 100

Reviewer: Sander
Toegevoegd: 19 november 2015

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.