Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Lost Soul - Atlantis – The New Beginning
Jaar van release: 2015
Label: Apostasy Records

Lost Soul - Atlantis – The New Beginning

De Poolse deathmetalband Lost Soul hoort thuis in het rijtje van bekende landgenoten als Behemoth, Hate, Decapitated en Vader, maar is minder bekend bij het grote publiek. De band rond gitarist/zanger Jacek Grecki bestaat sinds begin jaren negentig en bracht zes jaar geleden het vierde studioalbum Immerse In Infinity uit, dat door Metalfan.nl zeer goed werd gewaardeerd. Niet bepaald een productieve band dus. Twee jaar terug verscheen de compilatie Genesis: XX Years Of Chaoz, maar nu is er een echte opvolger, Atlantis – The New Beginning.

Tot Chaostream (2005) maakte de band snoeiharde technische death en was daarmee een stijlicoon voor de Poolse deathmetalscene van tien jaar geleden. Met Immerse In Infinity zette Lost Soul een grote stap voorwaarts, door beduidend meer creativiteit in de songstructuren te leggen. Deze creativiteit, in combinatie met een uitstekende instrumentbeheersing en sterk verbeterde vocalen van Jacek, resulteert zes jaar later in een prachtig, veelzijdig en episch luisteralbum, zoals het schitterende artwork al doet vermoeden.

De plaat opent met het uitgesponnen Hypothelmus, een track van ruim negen minuten die geen seconde verveelt. Na een mooi gesproken intro, gevolgd door zware, donkere koorzang, wordt je overspoeld door een golf chaotische akkoorden en wordt meteen duidelijk wat de stijl van Lost Soul kenmerkt: Technische death met een overdaad aan blackmetalinvloeden. Duister, snel, agressief en complex. Een vergelijking met het recente werk van Behemoth gaat wel op, maar de muziek van Lost Soul is minder toegankelijk. Zeer goed uitgedacht, maar neem goed de tijd om het album te luisteren, want het is allesbehalve easy listening.

Het meest bijzondere aan Atlantis – The New Beginning is dat het album over de gehele lengte de aandacht vast blijft houden. Het snelle, virtuoze geluid wordt regelmatig onderbroken door mooie, ingetogen passages. Jacek heeft een aantal gastmuzikanten uitgenodigd, onder wie Dave Suzuki (Churchburn, Vital Remains). Het koor van Wroclaw Philharmonic Orchestra heeft eveneens meegewerkt aan dit album. Dat alles maakt van deze plaat een meesterwerk.

Tracklist:
1. Hypothelemus
2. Aqueous Ammonia
3. Ravines Of Rapture
4. Unicornis
5. The Next Generation
6. Vastitas Borealis
7. Perihelion
8. False Testimony
9. Frozen Volcano
10. Atlantis
11. Red Giant (Bonustrack)
12. Sonidos Del Apocalipsis (Bonustrack)
13. Supernovae (Bonustrack)

Score: 89 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 13 november 2015

Lost Soul - Atlantis – The New Beginning
Reactie van Artorius op 14-11-2015 om 16:10u
Score: 85 / 100

Yep. Dit klinkt aangenaam.

Lost Soul - Atlantis – The New Beginning
Reactie van Berny op 04-03-2016 om 00:48u
Score: 90 / 100

Moeilijk verteerbaar maar overdonderend. Wát een band!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.