Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2025 werd uitgebracht?

Babymetal - Metal Forth
Baest - Colossal
Blackbraid - Blackbraid III
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Burning Witches - Inquisition
Centuries Of Decay - A Monument To Oblivion
Chevelle - Bright As Blasphemy
Defacement - Doomed
Deftones - Private Music
Déhà - Ashes As Rain
Desaster - Kill All Idols
Halestorm - Everest
Hammer King - Make Metal Royal Again
Helloween - Giants And Monsters
In Mourning - The Immortal
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 1
Månegarm - Edsvuren
Martyr - Dark Believer
Mob Rules - Rise Of The Ruler
Pilgrimage - From Amber To Sun
Rise Against - Ricochet
Signs Of The Swarm - To Rid Myself Of Truth
Unleashed - Fire Upon Your Lands
Vicious Rumors - The Devil's Asylum
een ander album uit augustus 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Rionda (Avalanch) - 53
  • Carlos Denogean (Weedeater)† - 38
  • Dino Cazares (Fear Factory) - 59
  • Felix Bohnke (Edguy) - 51
  • Jill Janus (Huntress)† - 50
  • Mike Baker (Shadow Gallery)† - 62
  • Richard Coughlan (Caravan)† - 78
  • Roel Van Helden (Powerwolf) - 45
  • Sam Rivers (Limp Bizkit) - 48
  • Tomas Nilsson (Devian) - 43

Vandaag overleden:
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet) - 2017
  • J.R.R. Tolkien (auteur) - 1973
Review

Martina Edoff - Unity
Jaar van release: 2015
Label: Into Records
Martina Edoff - Unity
Dr. Alban, Ace Of Base, E-type… Wat moet dat hier? De glam metal van The Poodles dan? Vooruit, dat kan nog net. Dat rechtvaardigt dan ook deze review. Wat deze bands met elkaar gemeen hebben, is dat Martina Edoff er ooit als zangeres mee op tour is geweest. Na een paar jaar pauze vond ‘The New Nordic Queen Of Rock’ het op haar 46e tijd voor haar solocarrière. Het gelijknamige debuut van de Zweedse, met daarop nummers die al een tijd op de plank lagen, verscheen vorig jaar en inmiddels is opvolger Unity verkrijgbaar.

De pop-invloeden zijn daarop zeker aanwezig, maar het is toch vooral melodische, radiovriendelijke rock wat de klok slaat. Denk aan AOR-acts als Heart, Europe, Whitesnake en muziek die geïnspireerd is door de jaren tachtig, met name de stevige kant daarvan. De vergelijking met H.E.A.T. is ook zeker op zijn plaats, maar dat komt mede door het feit dat toetsenist Jona Tee heeft meegeschreven aan de nummers. Dat geldt ook voor een paar Ammunition-leden, dus ook daarvan hoor je elementen terug.

De compacte songs van drie à vier minuten liggen direct lekker in het gehoor. Vaak zijn ze eenvoudig van opzet. Een paar coupletten, een brug met een solo en een aanstekelijk refrein dat al snel blijft hangen, vormen het min of meer terugkerende recept. Het titelnummer, World Has Gone Mad en het stevige Come Alive zijn de hoogtepunten, maar er zijn nog wel meer songs die meedingen naar die titel. Never Let You Down en Love Keeps Turning Away zijn de enige die daarvoor niet in aanmerking komen, want die zijn net wat te voorspelbaar en minder beklijvend.

Tussen alle stampende rockers staan een paar ballads. In Moment Of Truth komt het melodieuze aspect van de muziek mooi naar voren, net als in Caught In The Middle. Spirit Of Light, dat over de zoon van Martina gaat, is de mooiste ballad. En over spirit gesproken, het is een album dat een opbeurende vibe heeft, zowel vanwege de teksten als het energieke karakter. Die power is mede aanwezig dankzij producer Tobias Lindell (Europe, Mustasch). Hij heeft het geheel een moderne sound meegegeven, die door Justin Niebank (Taylor Swift, Bon Jovi) goed is gemixt.

Unity is een verbetering ten opzichte van het debuut en bevat een pakkende collectie van AOR-tracks met een hedendaags geluid. Dit tweede album staat garant voor een goede mix tussen melodie en power, verpakt in songs die zeer geschikt zijn om mee te zingen tijdens een optreden. Verwacht niet dat dit 'the next big thing' is. Ben je op zoek naar originaliteit? Sla deze release dan over, maar heb je behoefte aan makkelijk verteerbare, opbeurende rock, check dan de clips die Martina Edoff heeft uitgebracht.

Tracklist:
1. Unity
2. Never Let You Down
3. World Has Gone Mad
4. Spirit Of Light
5. Come Alive
6. I Am Mining
7. Love Keeps Turning Away
8. Moment Of Truth
9. Sound Of Thunder
10. This Love Is Crazy
11. Caught In The Middle

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 9 november 2015

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.