Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
Geen concerten bekend voor 07-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kaina (Messiah)† - 57
  • Báthori Erzsébet (seriemoordenaar)† - 466
  • Bruce Dickinson (Iron Maiden) - 68
  • Gaahl (Gorgoroth) - 51
  • Jamey Jasta (Hatebreed) - 49
  • Johnny Solinger (Skid Row)† - 61
  • Kevin Ratajczak (Electric Callboy) - 41
  • Lynn Strait (Snot)† - 58
  • Michael Weikath (Helloween) - 64
  • Omar Espinosa (Escape The Fate) - 42
  • Pete Way (UFO)† - 76

Vandaag overleden:
  • Howie Beno (Ministry) - 2020
Review

Mother's Cake - Love The Filth
Jaar van release: 2015
Label: Panta R&E

Mother's Cake - Love The Filth

Al een tijd was ik van plan om het debuutalbum van het Oostenrijkse Mother’s Cake te reviewen. Helaas is het er nog niet van gekomen. Tot mijn vreugde komt het drietal uit Innsbruck nu met de opvolger, Love The Filth. Een review is nu onvermijdelijk, want het debuut Creation’s Finest was een juweel van een plaat, waarop een vermakelijke mix van funk- en progrock te horen is. Op de opvolger is de funk wat op de achtergrond geraakt en ligt de focus meer op psychedelische rock, maar dan wel psychedelische rock met ballen.

Wat vooral opvalt, is de korte speeltijd van het album, die net onder de vijfendertig minuten klokt. Gelukkig maakt Mother’s Cake dit meer dan goed op het gebied van enthousiasme en explosiviteit. Zoals de titel al aangeeft, omarmt de groep hier de vuige kant van de rock. Op Love The Filth is een band te horen die er vol voor gaat en het gaspedaal flink intrapt. Alleen op het instrumentale, van psych doordrenkte Solar Wind gaat het tempo echt omlaag. In de overige nummers doen de Oostenrijkers de tijden herleven waarin vergelijkbare en onvoorspelbare jarennegentigacts als Jane’s Addiction en Last Crack actief waren. De knallende titeltrack zou bijvoorbeeld prima op Jane’s Addiction-klassieker Ritual De Lo Habitual hebben kunnen staan.

De vocalen van Yves Krismer zijn een geval van 'je vindt het leuk of niet.' Met name in Ecstasy kunnen zijn zangpartijen wat zeurderig overkomen. Kwestie van smaak uiteraard. Feit is wel dat Krismer er ongelofelijk veel power en gevoel in gooit en bovendien een gevarieerd stemgeluid heeft. Een andere groep die ongetwijfeld een inspiratiebron is geweest voor deze jonge rockers is The Mars Volta. In Void is dat goed te merken. Vooral de opbouw is The Mars Volta ten voeten uit. Met Gojira (check de vermakelijke videoclip) levert de band ook nog een prima single af, met aan het einde nog een gave tempoversnelling.

Tja, en als de plaat dat nog eens eindigt met de tien minuten durende gekte van Insanity, dan verdien je niets dan respect. Insanity komt op het eerste gehoor wat onsamenhangend over. Dit komt omdat er namelijk nogal wat tempowisselingen doorgevoerd worden. Geef je deze track wat extra luisterbeurten, dan is de kans groot dat dit je favoriet wordt. Mother’s Cake haalt hier alles uit de kast; jazz, psych, prog en funk.

Love The Filth is weliswaar kort, maar fillers zijn er niet te vinden. De uitdrukking kort maar krachtig is dan ook erg toepasselijk bij deze uitstekende plaat. Met twee achtereenvolgende sterke albums is Mother’s Cake een band om goed in de gaten te houden.

Tracklist:
1. Prelude
2. Love The Filth
3. Ecstasy
4. Void
5. Solar Wind
6. Gojira
7. Insanity

Score: 82 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 16 augustus 2015

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.