Into The Grave 2026
Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

IZAH - Sistere
Jaar van release: 2015
Label: Nordvis Produktion
IZAH - Sistere
IZAH geldt als het best bewaarde geheim van Tilburg. Het selecte publiek dat de band aan het werk heeft gezien tijdens de laatste editie van Roadburn, in het piepkleine Cul De Sac, weet al over hoeveel kwaliteit dit gezelschap beschikt. Midden op de dag leverde IZAH daar namelijk zomaar even een van de beste optredens van Roadburn af, ondanks het veel te kleine podium. Voor degenen die daar niet bij waren, kan ik alleen maar zeggen dat ze zo snel mogelijk Sistere, het debuutalbum van IZAH, tot zich moeten nemen. De mengeling van atmosferische sludge, post-hardcore, post-rock en doom is namelijk adembenemend goed en van internationale allure.

Met drie nummers van ongeveer een kwartier en – als klapstuk – het meer dan een half uur klokkende titelnummer is Sistere een flinke zit. Geen moment wordt mijn uithoudingsvermogen echter op de proef gesteld, want de nummers zitten zo fantastisch in elkaar dat de lengte heel natuurlijk aanvoelt. Opener Indefinite Instinct begint met een omineus intro en bouwt uiteindelijk vanuit een prachtig, postrock-achtig middenstuk uit naar een zware, verzadigende climax waarin Sierk Entius monotoon repetitief zijn longen schor schreeuwt. Het hierop volgende Duality is nog een stuk steviger, met vet, tribal-achtig drumwerk en een band die regelmatig volledig losgaat. De schitterende, terugkerende melodielijn verraadt de muzikaliteit van het gezelschap, terwijl de loodzware vertragingen er hard in hakken.

Finite Horizon is het enige ‘gerecyclede’ nummer op dit album. Het stamt van de eerste demo van de Tilburgers, die in 2008 verscheen. Hoewel ook dit nummer een goede indruk achterlaat, is het wel duidelijk een stapje achteruit ten opzichte van de rest van het materiaal. Dat geeft niet, het maakt alleen maar duidelijk hoe sterk IZAH zich heeft ontwikkeld in de afgelopen jaren. Die ontwikkeling wordt vooral bevestigd door het ronduit fenomenale titelnummer, waarmee de band het beste voor het laatst bewaart. De eerste vijf minuten worden fraai opgebouwd. Vanaf dan gaat het tempo flink omhoog en lijkt IZAH wel wat invloeden van Wolves In The Throne Room te hebben opgepikt. Het is onverwacht, maar werkt perfect, zeker in combinatie met de lompe grunts van Entius. Daarna volgt een wat ‘traditioneler’ stuk waarin met name invloeden van Isis en The Ocean te horen zijn, terwijl later in het nummer een passage met cleane zang opduikt waarin ik zelfs even aan het werk van Jesu moet denken.

Kortom: Sistere is een debuutalbum van formaat, letterlijk en figuurlijk. De speelduur van 75 minuten vliegt voorbij omdat je als luisteraar moeiteloos in de nummers wordt ‘gezogen’. Voor degenen die de band op Roadburn hebben gemist, biedt Sistere dus een herkansing die het best met beide handen gegrepen kan worden. IZAH zou met dit album immers zomaar eens in de nodige jaarlijstjes kunnen eindigen.

Tracklist:
1. Indefinite Instinct
2. Duality
3. Finite Horizon
4. Sistere

Score: 87 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 15 juli 2015

IZAH - Sistere
Reactie van Metalfuel op 15-07-2015 om 17:26u

Wat ik gehoord heb via diverse bronnen klinkt erg goed.

Heb de vinyl versie besteld maar die heeft vertraging opgelopen. :(

IZAH - Sistere
Reactie van Een Metalfan op 16-07-2015 om 06:43u
Score: 96 / 100

Ik was even bang dat deze plaat hier vergeten zou worden. Was nl. al veruit mijn favoriet van het eerste kwartaal. Ik ben zelden heel positief over bands uit Nederland (lokaal ophemelen gebeurt veel te vaak), maar dit is er echt een van internationale klasse. Paradise Lost komt hoog in de jaarlijsten dit jaar (en terecht), maar deze hoort daar ook gewoon bij.

IZAH - Sistere
Reactie van jt op 16-07-2015 om 21:17u

Zie ze op het het lijstje staan bij "Woolstock"in Tilburg eind augustus.

IZAH - Sistere
Reactie van itw op 19-07-2015 om 23:41u
Score: 95 / 100

Plaat gekocht na de presentatie op roadburn. Geweldig optreden, geweldige plaat. Met afstand de meest gedraaide plaat de laatste paar maanden.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.