Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
  • 7 juni:
  • ACIDEZ en Rotzorg
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ignacio Ruiz (Arwen) - 47
  • Robert Vigna (Immolation) - 56

Vandaag overleden:
  • Cynthia Weil (songwriter) - 2023
  • Victor Agnello (Lȧȧz Rockit) - 2014
Review

Axenstar - Where Dreams Are Forgotten
Jaar van release: 2014
Label: Inner Wound Recordings
Axenstar - Where Dreams Are Forgotten
Het Zweedse Axenstar heeft nooit tot de grote jongens behoord in het powermetalgenre, maar in het midden van de jaren ’00 leverde de band met Far From Heaven, The Inquisition en The Final Requiem toch een handvol fijne schijfjes af. Power metal die het voor de verandering eens niet moest hebben van volgepropte composities en ‘over the top’ orkestraal vuurwerk, maar van pakkende riffs en catchy melodieën. Dat zanger Magnus Winterwild geen Bruce Dickinson is, viel best over het hoofd te zien. Echt uit de bocht vliegen deed hij niet.

Het lijkt er echter op dat de band meer en meer naar de marge wordt gedrukt. De periodes tussen het verschijnen van nieuwe albums worden steeds groter, de labels waarop die platen verschijnen steeds onbeduidender en – het ergst van alles – de kwaliteit van de nummers gaat er ook niet op vooruit. Zo was Aftermath (2011) een behoorlijk futloos album met slechts enkele aardige momenten. Het eind vorig jaar verschenen Where Dreams Are Forgotten, inmiddels de zesde full-length, kan het tij helaas ook niet keren.

Met Fear wordt de plaat evenwel goed geopend. Wie door het ietwat nasale stemgeluid van Winterwild heen kan luisteren, hoort een puik powermetalnummer met een mooi refrein, melodieuze riffs en een flitsend instrumentale gedeelte halverwege. Dat smaakt niet verkeerd! Ook nummers als Inside The Maze en Annihilation (pakkend refrein) klinken behoorlijk, maar dan heeft Axenstar zijn kruit alweer verschoten. Zo zijn Curse Of The Tyrant en Demise bijvoorbeeld gewoon ondermaats, met name door de saaie, op momenten wel erg afgezaagde riffs. Ook de laatste paar nummers kabbelen braafjes voort zonder noemenswaardige hoogtepunten – en met Sweet Farewell gaat het geheel als een nachtkaars uit.

Het is een wat schamele opbrengst in drie jaar tijd, zou je dan ook gerust kunnen stellen. Hoewel Where Dreams Are Forgotten een klein stapje vooruit is na Aftermath, blijft Axenstar een band voor de middelmaat. “As years go by, we are always one step behind”, zingt Winterwild in de opener van dit album. Het zijn veelzeggende woorden die perfect van toepassing zijn op de status van deze band. Verknochte genreliefhebbers zullen de onvolkomenheden kunnen negeren, maar voor mensen met een niet meer dan gemiddelde belangstelling voor power metal biedt Where Dreams Are Forgotten waarschijnlijk te weinig ‘bang for your bucks’.

Tracklist:
1. Fear
2. Inside The Maze
3. My Sacrifice
4. Curse Of The Tyrant
5. The Return
6. Demise
7. Annihilation
8. Greed
9. The Reaper
10. This False Imagery
11. Sweet Farewell

Score: 66 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 13 maart 2015

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.