Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album van 2025 uit de Benelux?

Anger Machine - Human Error
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Bark - The Time Has Come
Black Knight - The Tower
Blackbriar - A Thousand Little Deaths
Cryptosis - Celestial Death
Defacement - Doomed
Enthroned - Ashspawn
Epica - Aspiral
Graceless - Icons Of Ruin
Grafjammer - De Tyfus, De Teerling
Grey Aura - Zwart Vierkant: Slotstuk
Hellevaerder - Fakkeldragers
Hemelbestormer - The Radiant Veil
Highway Chile - Rat Race
Martyr - Dark Believer
Mass Deception - Resurrections
Psychonaut - World Maker
Skaldgrim - In The Shadow Of Darkness
Svartsyn - Vortex Of The Destroyer
Terzij De Horde - Our Breath Is Not Ours Alone
Walg - V
Winterblind - Ego
Wolvennest - Procession
een andere langspeler uit de Benelux, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Belew (King Crimson) - 76
  • Dave Murray (Iron Maiden) - 69
  • David Amore (Nightmare) - 53
  • Eddie Vedder (Pearl Jam) - 61
  • Erik Mortensen (Communic) - 59
  • George Charalambous (Winter's Verge) - 44
  • Graham Bonnet (Rainbow) - 78
  • Grim (Borknagar)† - 56
  • Jari Mäenpää (Ensiferum) - 48
  • Konstantin Radchenko (ZX Spectrum) - 44
  • Mieszko Talarczyk (Nasum)† - 51
  • Ray "Crazy Raymond" Tabano (Aerosmith) - 79
  • Sebas F. (Dark Embrace) - 43

Vandaag overleden:
  • Jacques Namotte (Wallace Collection) - 2012
  • Leslie West (Mountain) - 2020
Review

An Autumn For Crippled Children - Try Not To Destroy Everything You Love
Jaar van release: 2013
Label: Aeternitas Tenebrarum Musicae
An Autumn For Crippled Children - Try Not To Destroy Everything You Love
Door de hele shoegaze black metal hype die sinds het succes van Alcest weelderig om ons heen tiert, ontspruiten nieuwe bandjes in dit genre sneller dan menig liefhebber kan oogsten. An Autumn For Crippled Children, afkomstig uit ons eigen kikkerlandje, is echter een van de bekendere bands. Vooral het debuutalbum Lost is een prachtig werkstuk waarin alle elementen die het ‘blackgaze’-genre zo interessant (kunnen) maken rijkelijk vertegenwoordigd zijn: heerlijk gruizige riffs, die onder een warme wolk van feedback bedolven liggen, en een prachtige, melancholische en introspectieve sfeer.

Met het wederom poëtisch getitelde Try Not To Destroy Everying You Love is dit drietal alweer bij album nummer vier beland. An Autumn For Crippled Children lijkt daarbij een soortgelijke ontwikkeling als Alcest door te maken, zij het in mindere mate. Terwijl het debuutalbum nog behoorlijk wat pure blackmetalinvloeden had, is die invloed gaandeweg kleiner geworden en zijn het de zweverige, klamme keyboardklanken die hun plaats op de voorgrond opeisen. Try Not To Destroy Everything You Love klinkt daardoor nog een stuk dromeriger dan het oude werk van dit gezelschap, hoewel het typerende, in distortion gedrenkte gitaargeluid zich gelukkig niet helemaal gewonnen geeft (zoals bij de laatste Alcest helaas wel gebeurd is).

De dromerige sfeer past natuurlijk ook wel perfect bij deze muziek en de prominent aanwezige keyboards voegen wel degelijk iets toe aan uitstekende nummers als Autumn Again, These Woods Are On Fire en Closer (het hoogtepunt van het album). Het totaalplaatje is dan ook wederom zeer indrukwekkend, vooral wanneer de ijzige, onder de ruis bedolven screams op de achtergrond mooi contrasteren met de warme, wollige klanken op dit album. Het is bovendien knap hoe An Autumn For Crippled Children ieder album toch weer net een ander geluid laat horen terwijl de band wel direct herkenbaar blijft.

Wie de laatste plaat van Alcest te lichtvoetig vindt, haalt met An Autumn For Crippled Children dan ook een uitstekend alternatief in huis. Samen met Hypomanie absoluut een van de meest interessante bands die momenteel in Nederland rondlopen op dit terrein.

Tracklist:
1. Autumn Again
2. The Woods Are On Fire
3. Never Complete
4. Try Not To Destroy Everything You Love
5. Hearts Of Light
6. Sepia Mountains For Her Lament
7. Closer
8. Avoiding Winter
9. Starlit Spirits

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 3 februari 2014

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.