Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit 2025?

1914 - 1916 (The Südtirol Offensive)
Amenra - Forlorn
Amon Amarth - We Rule The Waves
Arjen Anthony Lucassen - Our Final Song
Behemoth - The Shit Ov God
Coroner - Symmetry
Disturbed - I Will Not Break
Dream Theater - Midnight Messiah
Electric Callboy - Elevator Operator
Epica - Cross The Divide
Ghost - Satanized
Helloween - Universe (Gravity For Hearts)
Kreator & Britta Görtz - Tränenpalast
Linkin Park - Up From The Bottom
Lorna Shore - Oblivion
Mayhem - Weep For Nothing
Megadeth - Tipping Point
Paradise Lost - Silence Like The Grave
Poppy, Amy Lee & Courtney LaPlante - End Of You
Sabaton - Templars
Testament - Infanticide A.I.
Textures & Charlotte Wessels - At The Edge Of Winter
Till Lindemann - Und Die Engel Singen
Volbeat - By A Monster’s Hand
een ander nummer uit 2025, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Allan Schwartzberg (Mountain) - 83
  • Bart Maris (X-Legged Sally) - 60
  • Cameron Heacock (American Head Charge) - 47
  • Chris King (Antonamasia) - 42
  • Edgar Winter (The Edgar Winter Group) - 79
  • Hugh McDonald (Bon Jovi) - 75
  • Jake Holmes - 86
  • Jared Anderson (Hate Eternal)† - 50
  • Oliver Weislogel (Stormwitch) - 55
  • Parker Lundgren (Queensrÿche) - 39

Vandaag overleden:
  • Ian "Lemmy" Kilmister (Motörhead) - 2015
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold) - 2009
Review

Barren Earth - The Devil's Resolve
Jaar van release: 2012
Label: Peaceville Records
Barren Earth - The Devil's Resolve
Wanneer een band het label 'supergroep' opgeplakt krijgt, dan zet dat logischerwijs torenhoge verwachtingen neer. En eerlijk is eerlijk, met bandleden die bands als Kreator, Amorphis, Moonsorrow en Swallow The Sun op hun cv hebben staan, kan je ook niet anders doen dan absolute topkwaliteit te verwachten. Dat de heren van Barren Earth echter prima met die druk kunnen omgaan bewezen ze twee jaar geleden al met het fantastische Curse Of The Red River. Het was een plaat waar liefhebbers van progressieve death metal prima mee overweg konden. De vraag is natuurlijk of de Finnen met hun tweede langspeler, The Devil's Resolve, de voorganger kunnen evenaren.

Ik zal er verder niet omheen draaien: The Devil's Resolve is wederom een dijk van een plaat geworden. De lijn van de voorganger wordt moeiteloos doorgetrokken, zonder dat er maar enige verrassing verloren gaat. Het album bevat acht composities van hoogstaande kwaliteit, die van de eerste tot de laatste seconde blijft boeien. Met name de tempowisselingen zorgen ervoor dat de kracht aanwezig blijft. De wisseling tussen langzame, serene passages naar snelle agressieve stukken zijn werkelijk meesterlijk. Een nummer als Vintage Warlords is hiervan een goed voorbeeld. Het begint agressief en valt daana weg in een soort ongemakkelijke rust, waarna het weer in alle hevigheid losbarst.

Net als bij de vorige plaat zijn de overgangen van melancholische cleane zang naar brute grunts weer ijzingwekkend goed. Voeg daar de heerlijke solo's, speelse melodieën, bombastische keyboards, strakke drums en het incidentele gebruik van akoestische gitaren en piano's aan toe, en je hebt wederom een geweldig album van Barren Earth te pakken. Een plaat die minstens net zo goed, en misschien zelfs nog beter is dan zijn voorganger. Ze lachen om de druk die door de buitenwereld wordt opgelegd. Niets meer dan lof voor een band die terecht een supergroep wordt genoemd. En dan heb ik het niet alleen over hun cv. Verplichte kost voor elke liefhebber van progressieve death.

Tracklist:
1. Passing Of The Crimson Shadows
2. The Rain Begins
3. Vintage Warlords
4. As It Is Written
5. The Dead Exiles
6. Oriental Pyre
7. White Field
8. Where All Stories End

Score: 88 / 100

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 14 maart 2012

Barren Earth - The Devil's Resolve
Reactie van pos op 15-03-2012 om 21:46u
Score: 95 / 100

Werkelijk een fantastische plaat dit. Voor alle mensen die de laatste Opeth wat te soft vonden zeg maar. Erg lekkere nummers met zowel veel melodie als brute maar immer melodieuze grunts.

Barren Earth - The Devil's Resolve
Reactie van Een Metalfan op 16-03-2012 om 11:50u

geweldige muziek

Barren Earth - The Devil's Resolve
Reactie van robin op 17-03-2012 om 17:46u
Score: 92 / 100

geweldige band, favorite nummer,as it is written!!!!!!!!!!!

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.