Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • 22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
    16 oktober:
  • Humanity's Last Breath, Vildhjarta, Enterprise Earth en Karmanjakah
  • Firtan en Bezwering
  • Masters Of Reality
Kalender
Vandaag jarig:
  • Apostolos "Laki" Zaios (Human Fortress) - 55
  • B.B. King† - 101
  • Dave Sabo (Skid Row) - 62
  • Dianne Melichar (Crimsonfire) - 48
  • Mikko Heikkilä (Sinamore) - 48
  • Muhannad "Phexataan" Bursheh (Tyrant Throne) - 41
  • Phil Sgrosso (As I Lay Dying) - 41
  • Raul (Ecthalion) - 47

Vandaag overleden:
  • Andrew Howard (Twisted Method) - 2005
  • Marc Bolan (T. Rex) - 1977
  • Tomas Lindberg (At The Gates) - 2025
Review

Sadist - Season Of Silence
Jaar van release: 2010
Label: Scarlet Records
Sadist - Season Of Silence
Sadist is misschien wel de meest getalenteerde en originele band uit Italië. De technische death/thrash is eigenlijk nergens mee te vergelijken en sinds de oprichting in 1990 is het predikaat 'eigenwijs' volledig van toepassing. Het geluid van de band is lastig te omschrijven, plus dat je er goed voor moet gaan zitten, omdat het allemaal niet zo eenvoudig te behappen is. Dat ligt aan de technische en soms zelfs jazzy structuren van de complexe muziek, maar ook aan de grote hoeveelheid keyboards. Waar technische broeders als Atheist en Death toch vooral de gitaar en bas lieten spreken, is de samensmelting van atmosferische keyboardpartijen met overdonderend gitaar- en basgeweld hier de absolute smaakmaker. Leuk detail is bovendien dat gitarist/toetsenist Tommy de beide instrumenten live gelijktijdig bespeelt.

Na de intro begint Sadist even eigenzinnig als altijd met het beestachtige Broken And Reborn. Het nummer klinkt als een brute en opgefokte jazzcompositie, maar dan met een loodzware metalen invulling. Complexe riffs en tegendraadse drumpartijen buitelen over elkaar heen, terwijl de agressieve zangpartijen voor nog een extra hysterische laag zorgen. De keyboardpartijen zijn indrukwekkend, maar toch vooral functioneel. Het hele album kent een schizofrene en onrustige opzet, maar na meerdere luisterbeurten beginnen de stukjes eindelijk op hun plek te vallen. De plaat zit op sporadische momenten zelfs geniaal in elkaar en ondanks de vele tempowisselingen en overgangen zit er wel degelijk lijn in de meeste composities. Die lijn wordt ook op fenomenale wijze onderstreept door het gedoseerde gebruik van prachtige gitaarsolo's en sublieme melodielijnen.

Meer dan op de titelloze voorganger speelt Sadist met exotische invloeden, wat zich uit in de speelse percussie en toonladders. Zo kent het tegenstrijdig getitelde Bloody Cold Winter een monter Arabisch melodietje dat zich na meerdere luisterbeurten in de kop nestelt. Het navolgende The Abyss begint met een drukke pianomelodie, maar ontpopt zich uiteindelijk als één van de meest heftige tracks. De lompe riffs doen regelmatig denken aan het album Crust, terwijl de keyboardintermezzo's herinneringen oproepen aan Tribe.

Season Of Silence is in meerdere opzichten een spectaculaire plaat. Het vakmanschap is overweldigend en de structuren vergen heel veel tijd om te bezinken, maar Sadist heeft wel iets neergezet dat bij veel hedendaagse releases ontbreekt, namelijk houdbaarheid. Zelfs na honderd luisterbeurten geeft de plaat nog geheimen en details prijs, waardoor het begrip groeiplaat weer eens gerechtvaardigd is. Het is zeker geen lichte kost en liefhebbers van simpeler werk hoeven hier niet eens aan te beginnen, maar wat mij betreft heeft de band een progressief en schitterend gecomponeerd meesterwerk gecreëerd. Fans van het hardere werk van Cynic, Nocturnus en het latere werk van bijna-naamgenoot Sadus moeten zeker eens gaan luisteren naar deze ondergewaardeerde band. Lastige muziek, maar zoals zo vaak, de moeite wordt dubbeldik beloond.

Tracklist:
1. Aput
2. Broken and Reborn
3. Season in Silence
4. The Attic And The World Of Emotions
5. Evil Birds
6. Ogron
7. Night Owl
8. Snowman
9. Bloody Cold Winter
10. The Abyss
11. Frozen Hands
12. Hiberna

Score: 92 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 19 mei 2010

Sadist - Season Of Silence
Reactie van Een Metalfan op 19-05-2010 om 15:37u

heb ze 1 x in Kiehool (burgum - Friesland) gezien in de eind jaren 90, waren ze echt geniaal!!!!!!!

Zoeken
    14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.