Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 mei:
  • Airbag en Lesoir
  • Earthside
  • Hirax, Türböwitch en Dead Serious
  • 29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
    24 juni:
  • A Perfect Circle
  • Gaerea
  • Possesssed en The Heritance
Kalender
Vandaag jarig:
  • Albert Bouchard (Blue Öyster Cult) - 79
  • Arthur Berkut (Aria) - 64
  • Brian Cannon (illustrator) - 60
  • Edward Reekers (Kayak)† - 69
  • Fotis Benardo (Septic Flesh) - 46
  • Jens Becker (Grave Digger) - 61
  • Marc Martins Pia (Persefone) - 42
  • Rubén Perez (Hapax) - 50
  • Slava Popova (Operatika) - 47
  • Steve McDonald (Redd Kross) - 59
  • Steve Upton (Wishbone Ash) - 80
  • Tor Atle Andersen (Communic) - 46

Vandaag overleden:
  • Earl Root (Aesma Daeva) - 2008
  • Paul Gray (Slipknot) - 2010
  • Tony Bono (Whiplash) - 2002
Review

Ghost Brigade - Isolation Songs
Jaar van release: 2009
Label: Season of Mist
Ghost Brigade - Isolation Songs
Donker, duister, zwartgallig en op gezette tijden onwaarschijnlijk mooi. Zo maar een willekeurige greep uit de woorden waarmee ik deze schijf kan omschrijven. De tweede plaat van dit Finse gezelschap doet wat met me. Isolation Songs is weer zo'n typische groeiplaat; genreoverschrijdend, progressief en complex. Geen eenvoudige kost dus en zeker een album waar je als luisteraar even goed voor moet gaan zitten.

Opener Suffocated maakt al duidelijk dat we hier niet met de zoveelste metalcoreband (of melodieuze death metal) te maken hebben. De band bedient zich dan wel van zowel ruige als heldere vocalen, maar de invulling van de nummers is zoveel progressiever. De heren spelen lustig met naargeestige tokkels, wazige sludgepassages en klassieke metalriffs, maar weten toch een zekere toegankelijkheid te behouden. Dat is knap en episch opgezette bakbeesten als Birth en afsluiter A Storm Inside ontwikkelen zich na meerdere draaibeurten dan ook tot regelrechte luisteravonturen. Stukken die je keer op keer opnieuw wilt horen om dat ene detail opnieuw te ontdekken.

Waar vergelijkbare zwaargewichten als Cult Of Luna en Alchemist af en toe nog wel eens willen vervallen in doelloos geneuzel, daar vergeet Ghost Brigade nooit de kracht van het liedje. Het doet me wel eens denken aan Textures, al zoeken deze Finnen toch vaker de rust op en gaat het tempo regelmatig omlaag om de luisteraar met haast geïmproviseerde doemtonen te overweldigen. Aan melodie ook geen gebrek overigens, want de plaat barst uit zijn voegen van de sterke melodieën en prima zanglijnen. Ik geef persoonlijk de voorkeur aan de heldere zang, maar de schreeuwzang weet af en toe net dat beetje extra agressie toe te voegen. De explosieve uitbarstingen worden ook nog eens retestrak uitgevoerd en dat heeft deze muziek ook nodig. Kil en prachtig uitgewerkt.

De fans die wat meer zoeken dan slechts melodieuze death metal kunnen uitstekend terecht bij Ghost Brigade. Gun het wat tijd en Isolation Songs ontpopt zich tot een waardige opvolger van het zeker niet misselijke debuut uit 2007. De productie is kraakhelder en de songs kakken vanwege de spaarzame en strategisch geplaatste pakkende momenten nergens in. Sterke plaat van dit vijftal en misschien wel één van de betere albums van dit jaar.

Tracklist:
1. Suffocated
2. My Heart Is A Tomb
3. Into The Black Light
4. Lost In A Loop
5. 22.22 Nihil
6. Architect Of New Beginnings
7. Birth
8. Concealed Revulsions
9. Secrets Of The Earth
10. A Storm Inside

Score: 90 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 1 december 2009

Ghost Brigade - Isolation Songs
Reactie van Rotterdoom op 01-12-2009 om 15:22u
Score: 90 / 100

Zeker een schitterend album, evenals het voorgaande album (Guided by Fire). Jammer dat ze vroeger begonnen bij het concert de 10e november, zodoende niet geheel duidelijk (voor mij) hoe ze live spelen, al waren de nummers die ze speelden zeker het aanhoren waard.

Ghost Brigade - Isolation Songs
Reactie van Alex op 01-12-2009 om 18:14u
Score: 98 / 100

Beste album van 2009

Zoeken
    21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
  • 29 mei:
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.