Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alec John Such (Bon Jovi)† - 74
  • Cory Betts (Black Majesty) - 55
  • Frankie Banali (Quiet Riot)† - 74
  • Franz Treichler (The Young Gods) - 64
  • James Guthrie (producent) - 72
  • James Young (Styx) - 76
  • Josh Silver (Type O Negative) - 63
  • Piet Sielck (Iron Savior) - 62

Vandaag overleden:
  • Doug Harrington (Defiance) - 2006
  • Peter Sinfield (King Crimson) - 2024
Review

My Shameful - The Return To Nothing
Jaar van release: 2006
Label: Firedoom Records
My Shameful - The Return To Nothing
2006 was een mooi jaar voor doommetal. Uitstekende festivals en uitstekende releases plezierden menig doomhead. Het jaar werd mooi afgesloten door het nieuwe My Shameful album The Return To Nothing dat echter weinig publiciteit ontving. Dat is jammer omdat dit nieuwe album een dijk van een plaat is die ook nog eens door een ruimer publiek zal worden gesmaakt.

My Shameful laat wel funeral doom horen, maar is toch een stukje minder extreem als Tyranny, Torture Wheel en consorten. De sfeer is wel in grote mate verstikkend, maar laat ook veel ademruimtes en eindigt zelfs positief met lichtvoetig getokkel in Return. Dat maakt dat deze act (bestaande uit Finse, Amerikaanse en Duitse leden) ook mensen kan aantrekken die hun eerste passen in de extreme doomwereld zetten. Maar let wel op: het blijft op en top depressieve funeral doom waarbij de meest positieve zinregel seeing myself standing here, naked and broken again is. Zinnen die overigens onverstaanbaar worden uitgespuwd door een moegestreden Sami Rautio.

The Return To Nothing is een fraaie plaat waarop mooi afgelijnde songs staan in plaats van ziekelijke soundscapes. Songs die nog een tikkeltje beter zijn dan wat we op voorganger ...of Dust kregen voorgeschoteld. Een koopadvies is dus zeker op zijn plaats.

Tracklist:
1. This Same Grey Light
2. Days Grow Darker
3. No Dawn
4. The Return To Nothing
5. It Can't Get Worse
6. Silent
7. Just One
8. Return

Score: 82 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 7 januari 2007

Meer My Shameful:

Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.