Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

The Aurora Project - Unspoken Words
Jaar van release: 2005
Label: DVS Records
The Aurora Project - Unspoken Words
Ik heb een dubbelzinnig gevoel over het befaamde ‘conceptalbum’. Al te vaak heb ik me zitten ergeren (van Rhapsody tot zelfs The Who) aan te pretentieuze verhalen, ellenlange tussenstukken, uitgemolken thema’s en opgevoerde personages met een diepgang van een leegstaande sloot. Langs de andere kant behoren bijvoorbeeld de projecten van Ayreon, ‘Operation Mindcrime’, ‘Metropolis Pt:2’ en ‘One Hour By The Lake’ tot mijn favoriete albums. ‘Unspoken Words’, is zoals u al door had, een conceptalbum waarbij artwork, tekst en muziek één geheel vormen. Te pretentieus voor een debuut van een Nederlandse band? Deze vraag wordt in de laatste paragraaf beantwoord.

Over het verhaal ga ik kort zijn want dat is iets wat je zelf moet ontdekken. De filosofie achter het verhaal is gebaseerd op de stelling ‘I Feel, So I Excist’. Deze stelling refereert dus duidelijk aan ‘Je pense, donc je suis’ van Descartes. Bij deze laatste filosoof staat de ratio centraal terwijl Aurora-gitarist Marc Vooys het gevoel en het empirische belangrijk is. Hierom kunnen we blij zijn want ‘Unspoken Words’ is geen kille rationele plaat geworden, maar eerder een gevoelsplaat.

En als je spreekt over progressieve muziek en gevoel dat kom je al snel terecht bij Anathema, Porcupine Tree, latere Marillion, Riverside en uiteraard Pink Floyd zelf. De mooie boeiende progrocksongs worden onderbroken door instrumentale gedeeltes en een verteller. De uitstekende zang van Dennis Binnekade (wie beweert er nog dat er geen goede zangers in Nederland te vinden zijn?) wordt ondersteunend door sfeervolle synthesizerpartijen, speelse ritmes en bloedmooi gitaarlijntjes. Prachtig.

The Aurora Project presenteert ons een mooi, afgewerkt klein meesterwerkje. Het Nederlandse DVS Records groeit uit tot één van de beste proglabels uit Europa (ik ben geen Nederlander, dus dit is allesbehalve een chauvinistische uitspraak). Om op mijn vraag ‘conceptalbums te pretentieus’ terug te komen? Neen, in dit geval zeker niet. Aanrader dus.

Tracklist
1. Unspoken Words I
2. The Betrayal
3. Unspoken Words II
4. The Untold Prophecy
5. The Event Horizon
6. System Log [9608,10987]
7. The Gathering
8. Unspoken Words III
9. Nocternal Lament
10. The Resurrection

Score: 87 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 27 november 2005

The Aurora Project - Unspoken Words
Reactie van Vranz op 28-12-2005 om 10:09u
Score: 100 / 100

Geweldige CD

The Aurora Project - Unspoken Words
Reactie van torre op 25-02-2006 om 17:42u

nog niet gehoord maar ga ze vanavond eens even bekijken in zwolle

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.