Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amber de Buijzer (Asagraum) - 34
  • C.C. DeVille (Poison) - 64
  • Eric Peterson (Testament) - 62
  • Helen Vogt (Flowing Tears) - 44
  • Ian Astbury (The Cult) - 64
  • Jack Bruce (Cream)† - 83
  • Jay Beckenstein (Spyro Gyra) - 75
  • Jon Landau (producent) - 79
  • Maurice Swinkels (Legion Of The Damned) - 53
  • Mike Inez (Alice In Chains) - 60
  • Øystein Garnes Brun (Borknagar) - 51
  • Randy Shawver (Iced Earth) - 61
  • Sammy Sayed (Scarab) - 41
  • Steve Hogarth (Marillion) - 70

Vandaag overleden:
  • B.B. King - 2015
Review

Mental Captivity - Perspective of Reality
Jaar van release: 2002

Mental Captivity - Perspective of Reality

Wanneer de eerste klanken van een meesterlijk basloopje op je afkomen, waan je je even terug naar het begin van de jaren zeventig met Hawkwind-klassiekers als Master of The Universe en You Know You’re Only Dreaming. Geweldig werk van deze metalband uit Dordrecht. Zeker wanneer daar ook nog eens wat flitsende gitaarriffs overheen worden gespeeld, is een keiharde metalplaat geboren.

Het noodlot slaat toe zodra de zanger zijn mond open doet, want deze doet toch voor een groot deel afbreuk aan de rest van de muziek. Ronduit lelijke uithalen naar hoge noten en woordeindes, teksten die vrijwel volledig verloren gaan door de manier van zingen en hier en daar wat gemiste noten bederven de pret van het vakkundig musiceren. Helaas gelden deze opmerkingen over de zang voor het hele cd’tje. Erg zonde, want de composities zijn dik in orde.

De band weet met slechts zeven nummers een breed scala aan stijlen in de hardrock/heavy metal te bestrijken. Ballads met sterke virtuoze gitaarsolo’s en stevige heavy metal nummers, die elke headbanger zijn kop doen schudden wisselen elkaar af. Hier en daar is zelfs een klein symfonisch randje te herkennen.

De zang is wat jammer, maar al met al heeft Mental Captivity met Perspective of Reality een knap staaltje musiceren afgeleverd waar flink wat potentie in zit.

Tracklist:
1. Shade into Grey
2. Perspective of Reality
3. Mental Captivity
4. Tomorrow
5. March of Time
6. The Swamp
7. Le Horla

Score: 70 / 100

Reviewer: Waldie
Toegevoegd: 9 december 2004

Mental Captivity - Perspective of Reality
Reactie van CoenV op 25-01-2005 om 10:14u

Volledig mee eens, zowel met de review als het cijfer. De zang is inderdaad hetgene wat de cd geen goed doet. Nu met de andere zanger ben ik wel benieuwd wat het gaat worden, live is het in elk geval wel erg gaaf.

Mental Captivity - Perspective of Reality
Reactie van metalfreak op 18-02-2005 om 09:41u
Score: 79 / 100

vette muziek alleen een beetje koppijn na het concert

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.