Enquête

Wat is jouw favoriete song van ZZ Top?

Arrested For Driving While Blind
Blue Jean Blues
Brown Sugar
Cheap Sunglasses
Doubleback
Gimme All Your Lovin'
I Gotsta Get Paid
I'm Bad, I'm Nationwide
Jesus Just Left Chicago
Just Got Paid
La Grange
Legs
Mescalero
My Head's In Mississippi
Pearl Necklace
Pincushion
Rough Boy
Sharp Dressed Man
She's Just Killing Me
Sleeping Bag
Tube Snake Boogie
Tush
Viva Las Vegas
Waitin' For The Bus
een andere kraker van ZZ Top

[ Uitslag | Enquêtes ]

Geen concerten bekend voor 28-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Arve "Ice Dale" Isdal (Enslaved) - 49
  • Dave Hlubek (Molly Hatchet)† - 75
  • Gus Pepa (Death Angel) - 59
  • Jack Black (Tenacious D) - 57
  • Jess Margera (CKY) - 48
  • Otto Schimmelpenninck van der Oije (Delain) - 44
Review

Kamelot - Dark Asylum
Jaar van release: 2026
Label: Napalm Records

 -

Eind oktober vindt in 013 te Tilburg voor de eerste keer het tweedaagse Kamfest plaats, een door Kamelot geïnitieerd festival. Op beide dagen is de powermetalformatie headliner en kunnen we dus veel songmateriaal van Dark Asylum verwachten, alweer de veertiende langspeler van gitarist Thomas Youngblood en consorten. Dit keer zitten we in een donker "asiel", een verlaten Victoriaanse kathedraal waar de "puppet king" aan de touwtjes trekt. Elke track stelt een kamer voor, zonder dat deze met de andere tracks verbonden is.

Zoals we het laatste decennium van de heren gewend zijn, bieden ze ook nu theatrale power metal. Dit keer met een nog wat cinematischere inslag. Veel verrassingen hoeven we niet te verwachten en er zijn veel elementen uit het verleden die terugkeren. Zo zijn er gothic elementen van Ghost Opera (2007) en Silverthorne (2012) en zelfs folkmelodieën van Eternity (1995). Toch klinkt Dark Asylum vooral modern en sluit de plaat goed aan op de voorgangers. Zo is er veel melodie en zijn er hier en daar wat progressieve elementen die het wat uitdagender maken.

Het is vooral de eerste helft van de plaat die je regelmatig op het puntje van je stoel brengt en de tweede helft die je in je stoel doet zakken. Na een obligaat intro maken vooral het krachtige titelnummer en het bombastische Sanctuary een zeer positieve indruk. Deze tracks hebben mede dankzij de arrangementen en de proggy elementen het benodigde amusementsniveau. Ook het minder bijzondere Ashen World is genietbaar. De tweede helft bevat de minder interessante nummers. Zo missen The Sleeping Mind, Kaleidoscope en de powerballad Enigma (Think Of Me) iets bijzonders.

Zoals altijd zijn er gastartiesten. Ditmaal zijn dat er behoorlijk wat. De bekendste zijn Tobias Sammet (Avantasia) en Clémentine Delauney (Visions Of Atlantis). Daarnaast horen we Ignacia Fernández (Decessus), beter bekend als Miss Chili. In Sanctuary levert dat een mooi vocaal spel tussen de drie vocalisten op. In Ashen World komt de wonderschone dame met de sjerp met haar extreme vocalen wat minder uit de verf. Hoewel Karevik prima kan zingen, bezorgt Sammet met zijn theatrale, vertellende manier van zingen One Last Masquerade net dat beetje extra.

Het is jammer dat Dark Asylum wat te lang duurt, want de eerste helft is ijzersterk. Daarin zijn er meerdere verrassende elementen die veelal uitstekend zijn verwerkt, waaronder de gastvocalen. In de tweede helft kabbelt de groep helaas wat meer voort en gebeurt er niet veel bijzonders. Een plaat met twee heel verschillende kanten dus.

Tracklist:
1. Sanctorium
2. Ashen World (Feat. Ignacia Fernández)
3. ⁠Dark Asylum
4. Sanctuary (Feat. Clémentine Delauney & Ignacia Fernández)
5. Nocte Veritas
6. One Last Masquerade (Feat. Tobias Sammet)
⁠7. Ivy, My Dear
8. Godlike Alchemy
9. The Sleeping Mind (Orphic Paradigm)
10. Kaleidoscope
11. Enigma (Think Of Me)
12. Cassandra’s Disease
13. Beneath The Moon (Tunglið) (Feat. Rannveig Sif Sigurðardóttir)

Score: 75 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 augustus 2026

Meer Kamelot:

Zoeken
    26 augustus:
  • Ghost - 2 Big To Rig (concertfilm)
  • 27 augustus:
  • Savage Grace - Live In Europe (dvd)
  • 28 augustus:
  • Airbourne - Airbourne
  • Beseech - Future. Present. Past.
  • Colorblind - Who Sold You This Truth ++ Was It Yours To Hold
  • Exumer - Death Mask Messiah
  • Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
  • In This Moment - Witch
  • Kamelot - Dark Asylum
  • Nephila - Huldra
  • Petrosa - Roadburn Chronicles
  • Projector - Before the Last Light
  • Sunscorched - Blood of the Badlands
  • Unholy Redeemer - Journey Beyond Death
  • 1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.