Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    3 augustus:
  • Alien Ant Farm
  • 4 augustus:
  • Sacred Reich, Angelus apatrida en Velozza
  • 5 augustus:
  • Misery Index en Carnation
  • Opeth
  • Phil Campbell's Bastard Sons
  • Sacred Reich, Angelus Apatrida en Velozza
  • 6 augustus:
  • Alcatraz
  • Luna Kills
  • 7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • M'era Luna
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
Geen concerten bekend voor 03-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Brandan Schieppati (Bleeding Through) - 46
  • Ed Roland (Collective Soul) - 63
  • James Hetfield (Metallica) - 63
  • Karat Faye (producent) - 75
  • Michael Coons (Lȧȧz Rockit) - 62
  • Skin (Skunk Anansie) - 59
  • Stephen Carpenter (Deftones) - 56

Vandaag overleden:
  • Joseph Conrad (auteur) - 1924
  • Shepard Sherbell (fotograaf) - 2018
Review

Ana - Motivated By Death
Jaar van release: 2026
Label: Eclipse Records

 -

24 februari 2026 zal voor altijd een bijzondere dag blijven voor de bandleden van Ana. Op die dag verscheen namelijk de clip bij Hate Me. Het leverde de in Australië gevestigde "couture symphonic metalband" een groot aantal fans op. De beelden van de schaars geklede zangeres Ana Hristenko, naar wie de band vernoemd is, zullen daar wellicht aan hebben bijgedragen. Dat is gelukkig niet de enige reden voor het succes, want de muzikanten laten horen hun instrument meester te zijn en samen een catchy track neer te kunnen pennen. Blijft het bij die ene uitschieter? Of heeft Motivated By Death nog meer te bieden?

Hoewel Hate Me boven de rest uitsteekt, komt er gelukkig nog meer fraais voorbij op deze eerste full-length. Het internationale kwintet mixt op heel effectieve wijze elementen uit de pop(rock)wereld, prog en symfonische en moderne metal. Die mengelmoes klinkt fris en energiek. Bovendien is deze aanstekelijk dankzij de vele hooks. Vaak is dat een zanglijn, maar ook de instrumentalisten laten zich gelden. De ene keer met een gaaf basloopje, zoals in Hate Me, de andere keer het drumwerk en midden-oosters toetsenwerk in Eyes Of A Child. Opmerkelijk is dat het baswerk hier en daar een prominente rol vervult en goed is uitgelicht. Het drumwerk staat niet altijd even goed in de mix en is wat aan de kunstmatige kant.

Naast de stevige tracks zijn er twee (semi-)ballads. Daarvan is het atmosferische You Loved Me More Than I Love Myself de sterkste troef. Fraai getokkel op gitaar, subtiele  keyboardpartijen die de dramatiek vergroten en ingetogen zang zuigen je dit nummer in dat in de tweede helft een powerballad wordt met stevige instrumentatie en een zangeres die voluit gaat. Sick Love blijft langer rustig, maar eindigt ook stevig.

Het gaat helaas niet overal goed. De enthousiaste bandleden nemen soms wat te veel hooi op de vork en op die momenten versterken de bijdragen elkaar helaas niet. Een goed voorbeeld daarvan is Following The Wind, waarin de zangeres bijna over haar eigen bijdragen struikelt en het drumwerk te druk is. In Eyes Of A Child gaat dat gelukkig beter. Het nummer bevat een sterke Opethiaans sectie (Reverie/The Harlequin Forest). Net als in Papa, dat met een Led Zeppelin-achtig gitaarintro begint, overheerst de symfonische power metal.

Motivated By Death is een wat korte, maar heerlijke, moderne en melodieuze metalplaat. De voordracht is lekker energiek en de nummers liggen bovengemiddeld prettig in het gehoor. De cover van Aerials van System Of A Down voegt niet zoveel toe, maar buiten dat en de niet ideale mix valt er weinig te mopperen. Ana heeft niet alleen een verleidelijke aantrekkingskracht, maar stiekem ook nog wel wat instrumentale inhoud. Laat jij je verleiden?

Tracklist:
1. Hate Me
2. Shadow Of Life
3. You Loved Me More Than I Love Myself
4. Following The Wind
5. Eyes Of A Child
6. Sick Love
7. Papa
8. Aerials (System Of A Down-cover)

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 3 augustus 2026

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.