Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Mercyful Fate?

A Corpse Without Soul
A Dangerous Meeting
Black Funeral
Burning The Cross
Come To The Sabbath
Curse Of The Pharaohs
Doomed By The Living Dead
Egypt
Evil
Gypsy
Into The Coven
Is That You, Melissa?
Last Rites
Melissa
Nightmare Be Thy Name
Nuns Have No Fun
Return Of The Vampire
Satan's Fall
The Bell Witch
The Jackal Of Salzburg
The Oath
The Uninvited Guest
Torture
Witches' Dance
een andere Mercyful Fate-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • 18 september:
  • Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
  • Demon en Steelover
  • FM
  • 19 september:
  • Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
  • Keihurd Festival
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
  • Plan Nine
  • Suffering Quota en Trading Hands
  • 20 september:
  • Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
Kalender
Vandaag jarig:
  • André Matos (Angra)† - 54
  • Cesare Codispoti (Tystnaden) - 48
  • Gary D'Eramo (Node) - 55
  • Giovanni Santini (Thy Majestie) - 48
  • Howie Weinberg (technicus) - 73
  • Jeff Loomis (Nevermore) - 55
  • John Haughm (Agalloch) - 51
  • Mattias Marklund (Vintersorg) - 52
  • Paolo Gregoletto (Trivium) - 41
  • Pete Agnew (Nazareth) - 80
  • Steve Berlin (Los Lobos) - 71
  • Steve Gaines (Lynyrd Skynyrd)† - 77

Vandaag overleden:
  • Börje "The Boss" Forsberg (producent) - 2017
  • David Andersson (Soilwork) - 2022
  • Martin Kearns (Bolt Thrower) - 2015
Review

Exumer - Death Mask Messiah
Jaar van release: 2026
Label: Metal Blade Records

 -

Exumer is weer terug met het zesde album: Death Mask Messiah. Het is alweer zeven jaar geleden dat Hostile Defiance het levenslicht ziet. Het motto van de Duitse thrashformatie is "kwaliteit gaat boven kwantiteit", waarbij het agressieve, traditionele en compromisloze geluidsgevoel van veertig jaar geleden gecombineerd wordt met een eigentijdse sound.

Exumer, dat in 1985 in Frankfurt werd opgericht, eert nog altijd op een ongecompliceerde wijze de Duitse thrash. Het debuut Possessed By Fire (1986) sloeg destijds in als een bom, maar in 1991 beëindigden de bandleden na twee platen de samenwerking. In 2008 hebben frontman Mem von Stein en gitarist Ray Mensh de draad weer opgepakt en in 2012 is Fire And Damnation uitgebracht. Die plaat bevat nieuwe uitvoeringen van eerder materiaal, waardoor The Raging Tides (2016) feitelijk het eerste album is sinds Exumer opnieuw actief is, met Marc Bräutigam als tweede gitarist.

De formatie vindt het wiel niet opnieuw uit. Dat hoeft ook niet. De nieuwe plaat borduurt voort op de voorgaande albums, maar hanteert een hardere en directere muzikale benadering. De muziek vereist veel technische vaardigheid, met een sterke balans tussen beheerste razernij, ritmische verschuivingen en voldoende groove. De ritmesectie is hierbij van groot belang en vers bloed levert een frisse energie op. Dankzij drummer Jerome Reil (Destroy Them) en bassist Alex Voss (Call Of Charon) klinkt de band zowel rauw als ervaren. Jerome is overigens de zoon van Kreator-drummer Ventor.

De teksten behandelen onderwerpen zoals manipulatie, politieke en culturele oorlogen, maatschappelijke verdeeldheid en het riskante verlangen naar vermeende redders. Hoewel de titel verwijst naar de belegering van Waco in Texas, waar David Koresh als de valse profeet zijn volgelingen de dood in jaagt, verbreedt deze thematiek tot een uitgebreider onderzoek naar machtsbeluste figuren. Er worden niet alleen verwijzingen naar de recente Amerikaanse politiek, de pandemie, Black Lives Matter en de bewuste verspreiding van desinformatie aangehaald; de focus ligt juist op de mechanismen die angst creëren en maatschappelijke tegenstellingen versterken.

De krachtige riffs, melodieuze momenten en gedetailleerde solo's zijn een kenmerk van de stijl en het titelnummer wekt de indruk dat Exumer zichzelf uit eerdere werken citeert, vooral omdat het zo typisch is. De aanval wordt zonder enige aankondiging geopend, met korte, staccato riffs, verpletterend drumwerk en de grommende zang. Het refrein is zowel meedogenloos als uiterst aanstekelijk. Het intense Blinding Skies en het rauwe Sin Bleeder bieden ook voor een aanzienlijke dosis adrenaline.

Allocated Savagery verwijst terug naar het debuutalbum, Ravishing Waste klinkt iets eigentijdser door het gebruik van samples aan het begin en Frozen Ground is ronduit venijnig. Zonder twijfel zal het swingende Eradication live leiden tot een woeste moshpit. Serpent, Fratricide en Scorcher zijn stuk voor stuk nummers die met agressie, snelheid en vlijmscherpe riffs de jaren tachtig opnieuw tot leven brengen, zonder een modernere benadering te negeren.

De afsluiter Unchained Angel is een cover van Nasty Savage, waarin Nasty Ronnie zelf een bijdrage levert. In 1988 fungeerde Exumer als voorprogramma van de band tijdens de eerste tournee door Europa. Het wordt niet beter dan dat wanneer het gaat om gepolijste nostalgie. Het nummer onderstreept opnieuw dat de band altijd streeft naar de ideale combinatie van traditie en vernieuwing.

Op de plaat is duidelijk te horen dat kwaliteit boven kwantiteit gaat. Alle details op deze plaat lijken zorgvuldig met elkaar verbonden. De snelheid, intensiteit, vlijmscherpe riffs en die ongebreidelde agressie zorgen voor de rest. De band heeft uitstekende technische vaardigheden en de eigentijdse productie van Dominic Paraskevopoulos (Caliban, Kreator), in combinatie met de mix en mastering door Arthur Riszk (Annihilator), tilt de sound van de vorige twee albums naar een hoger niveau.

Met indrukwekkende riffs en catchy nummers levert Death Mask Messiah precies de energie waar iedere thrashliefhebber naar verlangt. Exumer klinkt vastberaden en zeer strak, met momenten van virtuoze flair. Een absolute aanrader.

Tracklist:
1. Death Mask Messiah
2. Blinding Skies
3. Sin Bleeder
4. Eradication
5. Ravishing Waste
6. Allocated Savagery
7. Serpent
8. Fratricide
9. Scorcher
10. Frozen Ground
11. Unchained Angel

Score: 83 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 28 augustus 2026

Zoeken
    11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
  • 14 september:
  • Ombra - Night Terror
  • 15 september:
  • Hexbane - From Hell
  • 17 september:
  • Boundaries - Yearning: The unbeautiful after
  • 18 september:
  • Aletheya - Chance To Reborn
  • Allume - Ex Luto
  • Anthrax - Cursum Perficio
  • Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
  • Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
  • Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
  • Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
  • Game Over - When Darkness Falls
  • Godfrost - Hanging Doll
  • Hansen - Born With A Hammer
  • Krallice - Scour Order
  • Maunah - Hjarta
  • Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
  • Mystery Moon - Way Beyond
  • Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
  • Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
  • Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
  • Sea Sleeper - Burden Of Antlers
  • Suffering Quota - Sisyphean Life
  • Taskforce Toxicator - Countdown To Death
  • Terra Black - Mirage
  • The Dogs - Trauma Junkie
  • The Eternal - Obscured Horizons
  • Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
  • Valkyrie's Fire - Out of Darkness
  • Villagers of Ioannina City - Venceremos
  • Wasted Maniacs - Night of the Maniacs
  • 20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.