Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
Geen concerten bekend voor 14-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Yes)† - 77
  • Chris DeGarmo (Queensrÿche) - 63
  • Daniel Pouylau (Manigance) - 59
  • King Diamond (Mercyful Fate) - 70
  • Loïc Jenn (Karelia) - 46
  • Mike Scaccia (Ministry)† - 61
  • Mikko Lehto (October Falls) - 47
  • Steve Hunter (Alice Cooper) - 78

Vandaag overleden:
  • G.K. Chesterton (auteur) - 1936
Review

In Mourning - The Immortal
Jaar van release: 2025
Label: Supreme Chaos Records

 -

Het predicaat 'onsterfelijk' voert wel wat ver om de carrière van In Mourning mee te omschrijven, maar het Zweedse gezelschap draait in ieder geval alweer een hele tijd mee. Dit jaar zijn de heren een kwart eeuw actief, om precies te zijn. Een mijlpaal om trots op te zijn. In die vijfentwintig jaar heeft de progressieve, melancholische doom/deathmetalformatie wel een lange aanloop genomen. In eerste instantie verschijnt er louter een handvol demo's. Pas acht jaar na de oprichting ligt debuutalbum Shrouded Divine (2008) in de schappen.

In Mourning wint aan activiteit en volwassenheid in het tweede decennium van zijn bestaan. Tussen 2010 en 2021 verschijnen er vijf albums, die allemaal een smaakvolle melange laten horen van droefgeestige doom metal, plechtige death metal en licht progressieve composities. Tussen 2021 en 2025 is het wat langer stil, maar inmiddels ligt met The Immortal dan toch de zevende langspeler in de winkels. Het album is voorzien van een fraaie hoes, die bij mij direct associaties oproept met Amorphis (niet heel verwonderlijk, aangezien kunstenaar Jean-Emmanuel Simoulin ook voor deze band de nodige covers heeft vormgegeven).

In muzikaal opzicht bevindt In Mourning zich echter slechts ten dele in hetzelfde vaarwater. De nadruk op goudomrande melancholie in de vorm van gestileerde riffs heeft wel wat weg van Amorphis, maar de muziek is progressiever en onstuimiger. Novembers Doom, Barren Earth en Swallow The Sun zijn namen die eerder ter referentie opkomen. Eerstgenoemde is vooral terug te horen in de machtige doom/deathtrack Silver Crescent, waarin de band soepel schakelt van diepe grunts en dubbele basdrums naar stemmige riffs en plechtige, licht theatrale cleane vocalen. Het zeer fraaie, uitgesponnen As Long As The Twilight Stays vertoont juist gelijkenissen met Swallow The Sun door de typische, druilerige riffs, die het geheel een melancholisch karakter meegeven.

Op andere momenten is de muziek van In Mourning vooral spannend. Zo gebeurt er veel in de ruim vijf minuten die Song Of The Cranes duurt. De band speelt met licht progressieve invloeden en woelige riffs, steeds subtiel van vorm veranderend, om vervolgens te verrassen met een rustiek en bijna timide intermezzo. Het groots aangezette refrein dient als smeerolie om de verschillende onderdelen soepel bij elkaar te houden. Ook The Sojouner blijkt veelzijdig. De staccato-riffs geven het nummer een ruw randje, maar het prachtige, clean gezongen refrein voorziet de track van emotionele diepgang. En het contrast tussen het minimalistische, erg mooie Moonless Sky en het vurige, bijna blackmetal-achtige Staghorn kon haast niet groter zijn.

De muzikale veelzijdigheid wordt in vocaal opzicht ondersteund door een al even pluriforme hoeveelheid aan zangstijlen. En of het nu diepe grunts, hese screams of zalvende cleane zang is: alle onderdelen zijn even vakkundig en smaakvol uitgevoerd. In Mourning weet bovendien het momentum tot aan het eind van het album vast te houden. Sterker nog: in de ruim acht minuten durende, bij vlagen Opethiaanse afsluiter The Hounding komen alle elementen nog eens perfect samen.

Zo gebeurt er van alles in de ruim drie kwartier die dit album klokt. The Immortal is hoorbaar een album van een groep die op elkaar is ingespeeld en jarenlange ervaring heeft. De muziek klinkt desondanks niet gezapig of op de automatische piloot gecomponeerd. Integendeel: The Immortal bevat negen dynamische, gelaagde en toch verrassend toegankelijke composities, waarin de band zijn vakmanschap etaleert en zijn eigen pad kiest. Dat doen de heren op een technisch vaardige manier en spelend met verschillende stijlen en emoties. In februari en maart gaat In Mourning op een Europese tour, met niemand minder dan Fallujah en headliner Omnium Gatherum. Een mooi moment om te horen hoe deze nummers live tot bloei komen!

Tracklist:
1. The Immortal
2. Silver Crescent
3. Song Of The Cranes
4. As Long As The Twilight Stays
5. The Sojourner
6. Moonless Sky
7. Staghorn
8. North Star
9. The Hounding

Score: 84 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 14 december 2025

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.