Into The Grave 2026
Enquête

Als je nu terugkijkt op de muziek van 2006, want vind jij dan het gaafste studio-album uit dat jaar?

Agalloch - Ashes Against The Grain
Amon Amarth - With Oden On Our Side
Celtic Frost - Monotheist
Delain - Lucidity
Dragonforce - Inhuman Rampage
Eluveitie - Spirit
Enslaved - Ruun
Hatebreed - Supremacy
In Flames - Come Clarity
Insomnium - Above The Weeping World
Iron Maiden - A Matter Of Life And Death
Killswitch Engage - As Daylight Dies
Lamb Of God - Sacrament
Legion Of The Damned - Malevolent Rapture
Mastodon - Blood Mountain
Motörhead - Kiss Of Death
My Dying Bride - A Line Of Deathless Kings
Sabaton - Attero Dominatus
Satyricon - Now, Diabolical
Slayer - Christ Illusion
Stone Sour - Come What(ever) May
Tool - 10,000 Days
Trivium - The Crusade
Wolfmother - Wolfmother
een andere studio-cd uit 2006, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Hulder en Asgrauw
  • Into The Grave
  • Plaguefest 14
  • RVH Project
  • The Motherz
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
  • 14 juni:
  • Agent Steel
  • Cro-Mags
  • Into The Grave
  • Sugar
  • 15 juni:
  • Possesssed en Sinsaenum
  • Sugar
  • 16 juni:
  • Knocked Loose en State Power
  • Possesssed en Sinsaenum
  • 17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
Geen concerten bekend voor 13-07-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Antonio Agate (Secret Sphere) - 47
  • Jan Rechberger (Amorphis) - 52
  • Paul Van Bruystegem (Triggerfinger)† - 67
  • Robbie Merrill (Godsmack) - 63
  • Tom Duffy (technicus)† - 80
  • Ville Laihiala (Poisonblack) - 53
Review

In Mourning - Afterglow
Jaar van release: 2016
Label: Agonia Records
In Mourning - Afterglow
Aan het einde van het jaar kijken velen terug op het afgelopen jaar. 2016 was een jaar met veel gave releases, té veel om te recenseren, maar we hebben de belangrijkste er grotendeels tussenuit gepakt. Toch is er één die niet besproken is en bij ondergetekende wel in de cd-speler zijn rondjes heeft gedraaid. Dat is Afterglow, de vierde full-length van In Mourning. Hoogste tijd om deze langspeler eens onder de loep te houden.

Net als op The Weight Of Oceans (2012) combineren de Zweden Opethiaanse progmetal, de melancholiek van Insomnium en hoor je invloeden van November's Doom, Ghost Brigade en Swallow The Sun terug. De mannen hebben getracht dicht in de buurt te komen van de live-sound, maar dat pakt slechts gedeeltelijk goed uit. De productie van de vorige plaat heeft meer impact. Daarop is het gitaargeluid scherper en nu klinkt het geheel wat droger en vlakker.

Toch valt er voldoende te genieten. Fire And Ocean is een memorabele en krachtige opener en het bijna tien minuten durende The Grinning Mist heeft een zeer fraai rustig gedeelte met subtiel drumwerk van Daniel Liljekvist (ex-Katatonia). In deze proggy track komt de cleane zang van Tobias Netzell optimaal tot zijn recht. Het mooie Ashen Crown heeft tijdens de eerste helft ijzersterke riffs voordat de melancholische sfeer (met wederom een prachtig rustig gedeelte) de tweede helft karakteriseert.

Wat opvalt, is dat aanvankelijk elk nummer zijn eigen identiteit heeft. Zo is The Grinning Mist dreigend en proggy en kenmerken staccato (djenty) riffs het gave Below Rise To The Above. Afwisseling is er dus voldoende terwijl het tempo gemiddeld lager ligt dan op The Weight Of Oceans. Dat laatste zorgt er samen met de mix voor dat je aandacht vroeg of laat wel wat wegebt. Hoe aangenaam de muziek ook is, je dwaalt op een bepaald moment af. Het vloeiende The Call To Orion zorgt weer voor oplettendheid.

Afterglow is een mooie plaat die nog sterker had kunnen zijn met een dynamischere productie waarbij het gitaarwerk wat nadrukkelijker en levendiger in de mix zou staan. Desondanks staan er veel fraaie nummers op, al ligt het wegvallen van concentratie wel op de loer. Het is een release die vaker beluisterd moet worden om in te zinken. Hij is zeker het checken waard voor fans van zowel bovengenoemde bands als ook Barren Earth, Edge Of Sanity en Omnium Gatherum.

Tracklist:
1. Fire And Ocean
2. The Grinning Mist
3. Ashen Crown
4. Below Rise To The Above
5. The Lighthouse Keeper
6. The Call To Orion
7. Afterglow

Score: 80 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 2 januari 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.