Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
  • 11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
    5 april:
  • Black Rabbit Fest
    Met o.a. Martyr, Black Rabbit, Grindpad en Mouflon
Kalender
Vandaag jarig:
  • Harry Perry (System Of A Down) - 74
  • J.B. Lenoir† - 97
  • John Frusciante (Red Hot Chili Peppers) - 56
  • José J. Izquierdo (Angelus Apatrida) - 49
  • Kevin Leeds (Fall Of Empyrean) - 39
  • Luca Turilli (Rhapsody) - 54
  • Martin Axenrot (Opeth) - 47
  • Norbert Geiseler (Galloglass) - 56
  • Per Nilsson (Scar Symmetry) - 52
  • Ruthie Morris (Magnapop) - 62
  • Zak Stevens (Savatage) - 60
Review

Dead Quiet - IV
Jaar van release: 2023
Label: Artoffact Records

 -

Het valt niet mee om het als kleine band vol te houden tegenwoordig. Spelen in een rockband is meestal geen vetpot en vergt aardig wat doorzettingsvermogen. Een van de leukere, hard werkende kleine bands is Dead Quiet. De groep uit Canada heeft geen grote fanbase, maar blijft leuke platen uitbrengen. Zo ook de vierde langspeler IV die door het bescheiden label Artoffact Records is uitgebracht.

Dat Dead Quiet is begonnen als een stonerrockgroep is nog steeds wel te horen op IV. Het nieuwe songmateriaal herbergt weer aardig wat fraaie, groovende riffs. Ook Kevin Keegans kenmerkende, rauwe, maniakale zang is er weer. De band uit Vancouver heeft de laatste jaren echter aardig wat gesleuteld aan zijn sound. De songs worden steeds vaker uitgebouwd en het rechttoe rechtaan-karakter van de debuutplaat maakt steeds vaker plaats voor lang uitgesponnen composities die meer naar progressieve rock neigen.

In de nieuwe songs heeft toetsenist Mike Rosen een belangrijke rol. De orgelpartijen zijn prominent aanwezig en meanderen op een fraaie manier door de dubbele gitaarpartijen van Brock MacInnes en Keegan. Naast enkele fraaie gitaarsolo’s krijgt ook Rosen de kans om te soleren en hebben de orgelpartijen veel meer het karakter van riffs die centraal in de compositie staan.

Een groot deel van de songs op IV heeft een lange speelduur en kent veel wendingen. Er wordt veel in tempo gewisseld en de band neemt de tijd om de songs uit te bouwen. Hoogtepunten zijn het uptempo The Hanging Man, het dynamische Dying To Love Again (met cleane zang van Rosen) en het sfeervolle Murder City. Met afsluiter Leave The Light On (een eerbetoon aan overleden vrienden van de band) probeert Dead Quiet iets nieuws, namelijk een piano-ballad. Het nummer heeft een fraai meezingrefrein dat slim herhaald wordt. Keegan wordt met vocalen bijgestaan door zangeressen Ezra Poplove en Marin Patenoude. Ook krijgt de band hulp van Matt Kelly die de steelgitaar speelt.

IV is wederom een fraai album van Dead Quiet. Het vijftal heeft weer stappen gezet op songwriting-gebied. De band wordt per release ambitieuzer en weet veel dynamiek in de composities te brengen. Dead Quiet zal ondanks de progressie waarschijnlijk geen groot publiek gaan trekken, maar kan zeker trots zijn op deze nieuwe plaat.

Tracklist:
1. The Hanging Man
2. No Gods, No Gold
3. Lamentations
4. Dying To Live Again
5. Existential Dread
6. Ascensions
7. High Roads
8. Murder City
9. Leave The Light On

Score: 79 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 4 oktober 2023

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.