Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    16 april:
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jimmy DeGrasso (Megadeth) - 63
  • Joakim Berg (Kent) - 56
  • Jon Zazula (Megaforce Records)† - 74
  • Jonathan Carlemar (Seven Tears) - 38
  • Leena Maria "Awa" Peisa (Lordi) - 47
  • Michael Bruce (Alice Cooper) - 78
  • Mike Jastrembski (Heathen)† - 63
  • Nancy Wilson (Heart) - 72
  • Nikolaj "Nachtsturm" Rüster (Agrypnie) - 40
  • Scott Garrett (The Cult) - 60
  • Steve Marker (Garbage) - 67
  • Todd McFarlane (illustrator) - 65
  • Wolfgang Van Halen (Van Halen) - 35

Vandaag overleden:
  • Daniel MacMaster (Bonham) - 2008
  • Dick Dale - 2019
  • Jakson Spires (Blackfoot) - 2005
  • Jason Rainey (Sacred Reich) - 2020
  • Jeff "The Pilot" Ulmer (Sacred Blade) - 2013
  • T-Bone Walker - 1975
  • Teemu "Somnium" Raimoranta (Finntroll) - 2003
  • Walter van Cortenberg (Ancient Rites) - 2021
Review

Dead Quiet - Truth & Ruin
Jaar van release: 2020
Label: Artoffact Records

Dead Quiet - Truth & Ruin

Dead Quiet is één van de vele, leuke rockbands uit Vancouver. Deze hardwerkende heavyrockformatie bestaat uit ervaren muzikanten die in meerdere bands actief zijn. Zo kennen we zanger/gitarist Kevin Keegan van Barn Burner, speelt gitarist Brock MacInnes ook in Ancients en heeft bassist Mike Grossnickle met Hashteroid nog een andere band. Die ervarenheid begint zich steeds beter uit te betalen, want inmiddels is Dead Quiet een band om rekening mee te houden. Na de uitstekende tweede langspeler Grand Rites (2017) zetten de Canadezen met Truth & Ruin de puntjes echt op de i.

De songs van Dead Quiet zijn kort door de bocht gezegd een mix van stoner rock, heavy metal en classic rock. In deze overbevolkte genres lijkt er weinig eer te behalen, maar deze Canadezen laten horen dat ze kwalitatief genoeg te bieden hebben. De trend van de vorige plaat waarop de groep zich aan langere composities waagt, zet zich hier voort. In die langere speeltijd doet Dead Quiet er alles aan om niet in herhaling te vallen. De songs hebben veel wendingen en bij vlagen lijkt het alsof de band er maar geen einde aan weet te breien. In positieve zin, want het maakt de composities dynamisch.

Hoewel de muziek van Dead Quiet niet heel gecompliceerd is, vergt het nog wel wat tijd om het allemaal te behappen. Dit komt doordat de songs langer en ambitieuzer zijn, maar ook door de intensiteit van de tracks. Zanger Kevin Keegan heeft daar een groot aandeel in. Hij brengt zijn vocalen zoals altijd vol overgave. Hij schreeuwt zijn longen uit zijn lijf en geeft met zijn rauwe stemgeluid Dead Quiets sound een sludgy karakter. De sterke songsteksten, die vaak over persoonlijke en mentale problemen gaan, komen hierdoor veel harder binnen.

Hoewel Truth & Ruin de liefhebbers van heerlijke riffs, hooks en solo’s zeker kan bekoren, is dit vooral een album waarop Dead Quiet zijn songwriting-kwaliteiten verder verbetert. Daarnaast blijft het enerzijds intense, anderzijds catchy karakter van de songs de charme van deze toch wel ondergewaardeerde band.

Tracklist:
1. Atoned Deaf
2. Forever Unsung
3. Of Sound And Fury
4. Truth And Ruin
5. Partial Darkness
6. The Sign Of A Sealed Fate
7. Cold Grey Death

Score: 85 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 9 oktober 2020

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.