Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • Hard Op Koningsdag
  • Willemsfest 2026
  • 28 april:
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • 29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
Geen concerten bekend voor 27-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss)† - 75
  • Brian MacLeod (Wire Train) - 64
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 80
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 72
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 53
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 78
  • Koen Romeijn (Detonation) - 47
  • Mårten Hagström (Meshuggah) - 55
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 50
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 44
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 42
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 60
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 49
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 53
  • Tara McLeod (Kittie) - 42
  • Theodor Kittelsen (illustrator)† - 169
  • Tschibu (Gurd) - 55

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Dead Quiet - Grand Rites
Jaar van release: 2017
Label: Artoffact Records

Dead Quiet - Grand Rites

Het Canadese Dead Quiet komt twee jaar geleden uit het niets met zijn uitstekende, zelfgetitelde debuutalbum. De groep uit Vancouver laat hierop een vrij uniek geluid horen. De heftige songs zijn goed geschreven, klinken rauw en ongepolijst en zijn emotioneel beladen. Via Artoffact Records komt de (doom)metalgroep met zijn tweede album. En wat voor één! Grand Rites is nog intenser dan zijn voorganger. Het album grijpt je vanaf het begin tot het einde bij de strot en is vooral compositorisch gezien ijzersterk.

Wat direct opvalt, is dat Dead Quiet langere songs schrijft. Vier songs op Grand Rites klokken boven de acht minuten en het kortste nummer duurt vijf minuten. Ondanks de lengte weet Dead Quiet de nummers boeiend te houden. De band neemt de tijd bij het opbouwen en voert opvallend veel wendingen door, met als gevolg dat de tijd voorbijvliegt tijdens het beluisteren. Een andere wijziging ten opzichte van het debuut is de toevoeging van het toetsenwerk van voormalig 3 Inches Of Blood-bandlid Justin Hagberg. Zijn keyboardpartijen, die bij vlagen wat weg hebben van de stijl van Faith No More’s Robby Bottum, maken de rauwe, agressieve songs wat luchtiger.

In de spectaculaire opener Moon Curser ligt de nadruk op de krachtige riffs, maar het is vooral de fenomenale opbouw die de toon zet voor de rest van het album. Vooral de tempoversnelling halverwege en de aanloop daarnaartoe geeft je elke luisterbeurt weer een adrenaline-boost. Net zoals op het debuut steelt zanger/gitarist Kevin Keegan regelmatig de show met zijn charismatische strot. Verwacht geen zanger die binnen de lijntjes kleurt. Keegans vocalen zijn allesbehalve ingetogen of subtiel. Zijn screams zijn erg indrukwekkend. Vooral als je de songteksten erbij pakt, komt zijn afwisselend getergde, klagerige en agressieve zang extra imponerend binnen. Dit zorgt in bijvoorbeeld in Dear Demon voor een kippenvelmoment, wanneer Keegan klaagt: “One hundred demons scratching at my door again. Waiting fo fill my veins with sweet, sweet sin.”

Hoewel de emotionele zang een absoluut selling-point van Dead Quiet is, levert de groep een collectieve topprestatie. Van de explosieve ritmesectie en het sfeervolle toetsenwerk tot aan het melodieuze, dubbele gitaarwerk. De gedrevenheid spat ervanaf. Het debuut mag er nog steeds zijn, maar met Moon Curser, Blood Lovers, Disgraced, Dear Demon, Spiritual Abuse en de titeltrack laat Dead Quiet horen dat het een grote sprong heeft gemaakt op het gebied van songwriting. Deze plaat is zeker niet alleen een aanrader voor stoner-/doomliefhebbers. Er zijn weliswaar raakvlakken met deze genres, maar ook met progressieve rock. Nee, Dead Quiet moet je in de eerste plaats zien als metalband met heel veel potentie.

Tracklist:
1. Moon Curser
2. Blood Lovers
3. Corpse Revival
4. Disgraced
5. Fucking Oath
6. Dear Demon
7. Old Hopeless
8. Spiritual Abuse
9. Grand Rites

Score: 90 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 14 november 2017

Zoeken
    24 april:
  • Asenheim - Elbenblut
  • At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
  • Battleroar - Petrichor
  • Elegant Weapons - Evolution
  • Foo Fighters - Your Favorite Toy
  • Nuclear Messiah - Black Flame
  • Sepultura - The Cloud Of Unknowing
  • Since The Death - Entangled
  • Six Feet Under - Next To Die
  • Terror - Still Suffer
  • The Amity Affliction - House Of Cards
  • Wrang - Verwording
  • 27 april:
  • Candarian - Trepanoción
  • 1 mei:
  • Black Cilice - Votive Fire
  • Cognizance - In LIght, No Shape
  • Sevendust - One
  • The Dead Daisies - Live Plus Five
  • Venom - Into Oblivion
Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.