Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Belgische bodem?

Aborted - Meticulous Invagination
Acid - Max Overload
Amenra - A Solitary Reign
Ancient Rites - Mother Europe
Belgian Asociality - Morregen
Brutus - All Along
Bütcher - Iron Bitch
Channel Zero - Black Fuel
Cobra The Impaler - Colossal Gods
Cyclone - Fighting The Fatal
dEUS - Suds And Soda
Enthroned - Evil Church
Evil Invaders - In Deepest Black
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Hippotraktor - Manifest The Mountain
K's Choice - Not An Addict
Miava - Every Heart Is A Beating Piece Of Shit
Moments - Safe And Sound
Ostrogoth - Queen Of Desire
Pothamus - Orath
Psychonaut - The Fall Of Consciousness
Steak Number Eight - The Sea Is Dying
Thurisaz - Years Of Silence
Wiegedood - Ontzieling
een andere Belgische song, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • 30 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Hell On Air
  • Hiraes en NOPREACHER
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Truckfighters
  • 1 mei:
  • Hell On Air
  • MagnaCult en TerraDown
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Ploegendienst
  • Salvage, Oceans Turn Red, A Part Of The Problem en Vile Passage
  • Sanctuary en Martyr
  • Truckfighters
  • Vansind, Solarcycles en Neverus
  • Warp Chamber, Degraved en Waxing Crescent
  • 2 mei:
  • Adrian Vandenberg
  • Archers en Between Cities
  • Gavran, Lijkschouwer en Hezurra
  • Hell On Air
  • Temtris
  • TerraDown, MagnaCult en Anonemia
  • The Hague Deathfest
    met o.a. Graceless, Slaughterday en Maatkare
  • 3 mei:
  • Author & Punisher en Fange
  • Hell On Air
  • KrashKarma
  • Quest Master, Orcus en Segadeth
  • Solence, Dream State en Written By Wolves
  • 5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
Kalender
Vandaag jarig:
  • Greg Christian (Testament) - 60
  • Jari Kainulainen (Stratovarius) - 56
  • Johan Hegg (Amon Amarth) - 53
  • Lauri Pikka (Total Devastation) - 43
  • Mark Kendall (Great White) - 69
  • Matt Bachand (Shadows Fall) - 49
  • Nick Ingman (dirigent) - 78
  • Otis Rush† - 92
  • Thomas Lejon (Andromeda) - 53
  • Travis Smith (Trivium) - 44

Vandaag overleden:
  • J.B. Lenoir - 1967
  • John Hinch (Judas Priest) - 2021
  • Will Mecum (Karma To Burn) - 2021
Review

Phil Campbell And The Bastard Sons - Kings Of The Asylum
Jaar van release: 2023
Label: Nuclear Blast Records

 -

Wie denkt dat de 62-jarige Phil Campbell al bijna toe is aan zijn pensioen, heeft het mis. Het lijkt er juist eerder op dat de Welshman pas net begonnen is. Na twee ep's, een studioalbum en een liveplaat, komen Phil (slaggitaar), zijn zonen Todd (leadgitaar), Tyla (basgitaar), Dane (drums) en niet-familielid Joel Peters (zang) met een nieuwe banger. Het derde studioalbum van Phil Campbell And The Bastard Sons genaamd Kings Of The Asylum laat de hardrockfan nog altijd genieten.

In februari van dit jaar kwam de knaller Live In The North uit. Dat was tevens de eerste keer dat het grote rockpubliek kennismaakte met de nieuwe zanger Joel Peters. Hij verving Neil Starr, die tot 2021 de leadvocals voor zijn rekening nam en medeverantwoordelijk was voor de eerste albums en ep's. Het livealbum liet al zien dat Peters goed meekan met de Campbells. Zijn duidelijke teksten kun je ook goed horen op de nieuwe plaat. Bestond The North nog deels uit covers van Campbells voormalige baas Lemmy Kilmister, Kings Of The Asylum bevat alleen maar eigen werk.

Je kan er niet omheen: de nalatenschap van Motörhead blijft aanwezig. Dat is niet op alle nummers per se te horen, maar de invloeden komen wel duidelijk terug op het nostalgisch klinkende The Hunt en de titeltrack Kings Of The Asylum. Het laatstgenoemde lied bevat een bluesondertoon en doet denken aan verschillende live-uitvoeringen van Just ‘Cos You Got the Power. Kings Of The Asylum zou volgens Lemmy best een ‘slow beautiful song’ kunnen zijn. Helaas is de beste man al een tijdje niet meer onder ons.

Niet alleen rocklegende Lemmy wordt tussen de regels door geëerd op het album. In Hammer And Dance - naast Schizophrenia als single uitgekomen - brengt Phil een ode aan Jimmy Page, met een bridgeriff die veel wegheeft van Moby Dick van Led Zeppelin. Peters stem lijkt daarnaast in dit refrein aardig veel op die van Volbeat-frontman Michael Poulsen.

Campbell en zijn bastaardzonen nemen je mee in hun asiel. Ze blijven erin hangen, zetten de deuren wagenwijd open, steken sommige kamers in brand, maar het lijkt niet vervelend te worden. Hardrock blijft voortleven en de band neemt daar geen afstand van. Het geeft Wales, misschien een kleine broer als het gaat om rock-'n-roll op het Britse eiland, een exportproduct om trots op te zijn. Over pure rock-'n-roll gesproken: het laatste officiële nummer Maniac brengt de luisteraar weer in die toestand. Peters geeft het daarnaast ook duidelijk weer: “Fuck your job, fuck your life, fuck you”. Eigenlijk wordt alles verworpen, behalve de stevige rock-'n-rollmuziek.

Tracklist:
1. Walking In Circles
2. Too Much Is Never Enough
3. Hammer And Dance
4. Strike The Match
5. Schizophrenia
6. Kings Of The Asylum
7. The Hunt
8. Show No Mercy
9. No Guts! No Glory!
10. Ghosts
11. Maniac
12. Monster

Score: 80 / 100

Reviewer: Alexander
Toegevoegd: 18 september 2023

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.