Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in augustus 2026 is uitgebracht?

Airbourne - Airbourne
Beartooth - Pure Ecstasy
Beseech - Future Present Past
Cancer Bats - Give Me Dirt
Chelsea Wolfe - The Dark
Dominia - Tamas
Electric Callboy - Tanzneid
Exumer - Death Mask Messiah
Fen - Elemental Part One (Mourning Earth)
Flotsam And Jetsam - Rats In The Temple
Gorod - The Ember Gone
Hibria - On The Shortness Of Life
Hulder - Verbolgen
In This Moment - Witch
Kamelot - Dark Asylum
Marilyn Manson - One Assassination Under God 2
Mastodon - Marrow Deep
Raunchy - Prisoner
Russian Circles - Nine
The Night Eternal - Cold Velvet
The Warning - Everything's Falling
Tokyo Blade - Hoist The Colours High
Triosphere - Oceans Above, Stars Below
Xandria - Eclipse
een ander album uit augustus 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 september:
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Modder en Der Mancha Red
  • Nox Occultum chapter II
  • Tröjan
  • Wyatt E. en An Evening With Knives
  • 5 september:
  • Doodswens, Argwaan, Helhekser en Stilte
  • Heavy Metal Maniacs festival
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious, Massive Assault, Wounded, Against Evil en Mandator
  • Nox Occultum chapter II
  • Occultfest
  • Shoot The Messiah, Damnation en Skyloth
  • Vanaheim en Nephylim
  • 6 september:
  • Aaron Stainthorpe, Mark Deeks en Jo Quail
  • Jazz Sabbath
  • Nefarious en Grindpad
  • Shape Of Despair, Marche Funèbre en Counting Hours
  • Wyatt E. en Baardvader
  • 8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
    4 oktober:
  • Myrath
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
Kalender
Vandaag jarig:
  • Blackie Lawless (W.A.S.P.) - 70
  • Bobby Jarzombek (Halford) - 63
  • Dano Apekian (Ashes Of Eden) - 44
  • Davy Mickers (Stream Of Passion) - 46
  • Greg Fidelman (producent) - 61
  • Igor Cavalera (Sepultura) - 56
  • John Garcia (Kyuss) - 56
  • Kim Thayil (Soundgarden) - 66
  • Marko Kosmrlj (Sweet Sorrow) - 37
  • Sam Yaffa (Hanoi Rocks) - 63
  • Tim Aymar (Pharaoh)† - 63
  • Toni Lahtinen (Silentium) - 49
  • Ty Longley (Great White)† - 55

Vandaag overleden:
  • Edvard Grieg (componist) - 1907
Review

Anubis Gate - Interference
Jaar van release: 2023
Label: No Dust Records

 -

Anubis Gate is terug. Dat mogen we toch wel zo stellen. Niet dat de band op z'n gat lag. Maar de Denen hebben wel wat magere jaren achter de rug. Dat is vooral te wijten aan Covered In Black (2017), een plaat die op de dag van de release al niet kon tippen aan de prachtige progressieve power metal uit het verleden, maar die uiteindelijk ook geen groeier is gebleken. De coverplaat Covered In Colours (2020) was vervolgens stukken beter, maar schoot veel fans in het verkeerde keelgat.

Niets van die fratsen op Interference. Deze negende studioplaat is niets minder dan geweldig. Een schijf voor de eeuwigheid als je het mij vraagt. Een cd tot de nok toe gevuld met wonderschone composities, weergaloos gitaarwerk en tranentrekkend mooie arrangementen. Dat Anubis Gate dan ook nog eens beschikt over een zanger als Henrik Fevre voelt als een dikke, vette bonus.

Wat maakt Interference nou zo goed? Eigenlijk alles. De nummers allereerst. Die zijn goed. Niet zomaar goed, maar op het niveau van het geniale A Perfect Forever en het minstens zo goede Andromeda Unchained. Hoewel Anubis Gate heel progressief en technisch uit de hoek kan komen, is de groep op de eerste plaats een echte liedjesband. Die liedjes worden alleen wel op een zeer bijzondere en kleurrijke manier aangekleed.

Dat gebeurt met allerlei geluidseffecten, beats, elektronica en schitterend synthesizerwerk. Luister voor de aardigheid eens naar Dissonance Consonance en The Intergalatic Dream Of Stardom. Weergaloze tracks die maar blijven geven. Ik ben ervan overtuigd dat deze nummers en vrijwel alle andere songs gewoon niet kapot te luisteren zijn. Er gebeurt veel, maar elke noot is functioneel. Aan overbodige franje doet Anubis Gate niet. De gebruikelijke gitaar- en keyboardmasturbatie uit de progressieve metal blijft veelal achterwege. Alleen als het moet en past, soleren Kim Olesen en Michael Bodin.

Het gezelschap bedient zich van een breed palet aan invloeden. Natuurlijk zit er wat Dream Theater en Pagan's Mind in de sound. Kan ook niet anders als je metal met progressieve rock vermengt. Maar er zit minstens zoveel Pet Shop Boys, Japan en Alphaville in. Interference doet door die synthpopinvloeden wat dromerig aan en daar houd ik enorm van. Als er dan ook nog eens bluesy gitaarsolo's opduiken, kun je me helemaal opvegen.

Kritische noten? Ik heb ze eigenlijk niet kunnen vinden. Ja, Equations had nog wel wat langer mogen duren. En misschien dat de productie voor analoogfetisjisten net wat te digitaal en klinisch is.

Doe jezelf als metalfan een lol en haal Interference in huis. Daar steun je het Nederlandse toplabel No Dust Records nog mee ook. Maar bovenal schaf je een album aan dat uiterst duurzaam in gebruik is. Deze muziek boet waarschijnlijk nooit aan kracht in. Deze klanken blijven maar groeien. Misschien spreken we over een paar jaar wel van een moderne klassieker.

Tracklist:
1. Emergence
2. Ignorance Is Bliss
3. Number Stations
4. The Phoenix
5. Equations
6. Dissonance Consonance
7. The Intergalatic Dream Of Stardom
8. World Of Clay
9. Interference
10. Absence

Score: 95 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 10 juli 2023

Zoeken
    1 september:
  • Bitter - Slamosaurus Rex
  • 2 september:
  • SIM - HOOMAN AFTER ALL
  • 3 september:
  • Zvindiyar - Six Rites
  • 4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.