Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juli:
  • Bospop festival
  • Vindicta
  • 11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
    10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Giddings (Jethro Tull) - 63
  • John Wyndham (auteur)† - 123
  • Oli Herbert (All That Remains)† - 52
  • Phil Sandoval (Armored Saint) - 65
  • Ronnie James Dio (Rainbow)† - 84
  • Sandy West (The Runaways)† - 67
  • Tilo Wolff (Lacrimosa) - 54

Vandaag overleden:
  • John Purdell (producent) - 2003
Review

Amplifier - Amplifier
Jaar van release: 2004
Label: Music For Nations
Amplifier - Amplifier
Met de leus It's not just music. It's an adventure wordt het nieuwe Ayreon album gepromoot. Deze leus is ook toepasbaar op het debuutalbum van het Engelse Amplifier. De tien geluidsfragmenten op dit schijfje brengen je namelijk in een totale andere wereld. Ofschoon de basis gewoon rock is, worden er veel meer elementen doorheen de nummers ingeweven. Ik hoor bijvoorbeeld Led Zeppelin, Queens of the Stone Age, latere Anathema, Radiohead, Muse, Tool, Soundgarden, 60's pop en 70's hardrock terug, en dat allemaal in een hypnotiserend jasje.

Vanaf opener 'Motorhead' tot het mysterieuze 'UFOs' geraak je geboeid door de beheerste gitaarmelodieën en typische Britse popzang van Sel Balamir. Drummer Matt Brobin is bij vlagen geniaal met zijn Keith Moon-achtig drumwerk en Neil Mahony speelt op de achtergrond magnifieke baslijnen. De muziek brengt mij in een trance en werkt wel heel erg verslavend en je hebt elke minuut het gevoel dat deze band erg groot gaat worden. Elke noot zit op de goede plaats, de muzikale uitbarstingen zitten vollen emoties en het album boeit het volle uur. Dit is een typische luisterplaat die elke luisterbeurt nog beter wordt. Er staan ook enkele knallers op dit debuut zoals het knap opgebouwde 'Airbore' en de geniale doordachte single 'The consultancy' dat ik niet meer uit mijn hoofd krijg.

Dit is de beste rockplaat die ik in jaren hoorde want alles klopt aan het debuut. Als er nog rechtvaardigheid bestaat in de muziekwereld dan zal Amplifier een heel grote groep worden. Deze klassieker staat op het zelfde peil als het werk van de door mij eerder opgesomde bands. Ook het feit dat de band een heel herkenbare en originele sound heeft is in het jaar 2004 een heel groot pluspunt. Wie op zoek is naar echte bezieling en in trance wilt geraken moet niet zijn geld gaan verspillen bij de plaatselijke goeroe maar gewoon dit schijfje aanschaffen. Amplifier is in één klap één van de meeste interessantste Engelse rockbands van de laatste decennia geworden en daarvoor verdiend Sel Balamir heel veel respect.

Tracklist:
1. Motorhead
2. Airborne
3. Panzer
4. Old movies
5. Post acid youth
6. Neon
7. On/off
8. The consultancy
9. One great summer
10. UFOs

Score: 91 / 100

Reviewer: Kristof
Toegevoegd: 1 juli 2004

Amplifier - Amplifier
Reactie van Nevo op 05-07-2004 om 11:42u
Score: 95 / 100

Mooie Review! En inderdaad een geniaale cd!

Amplifier - Amplifier
Reactie van Ron op 01-09-2004 om 23:15u
Score: 90 / 100

Ja wat een fijne plaat is dit! Door Kerrang uitgeroepen tot beste Britse Rockband van 2004 en terecht. Ze komen ook naar Nederland en wel op dinsdag 21 september in Doornroosje te Nijmegen (allereerste shwo in nederland)

Amplifier - Amplifier
Reactie van Toffe_Ellende op 23-11-2004 om 13:22u

Ik zag deze band gisteren in het voorprogramma van Therapy? Het zou waarschijnlijk een van de betere voorprogramma's ooit zijn geweest als hun sound me niet al te bekend voor zou komen. Wat is het geval: Oceansize is dit jaar doorgebroken met precies dezelfde stijl. En rara, ze komen ook uit Manchester. Ik zeg dus niet dat ze een exacte kopie zijn want qua stem is het duidelijk anders. Ik neem Kristof wel kwalijk dat hij in zijn interview hier niet over begonnen is. Want hij laat toch heel leuk de band reageren op een aantal bandnamen. Ik vind het een gemiste kans. Had willen lezen wat hij van Oceansize gevonden zou hebben.

Amplifier - Amplifier
Reactie van navarro op 29-12-2004 om 13:45u
Score: 80 / 100

Een van de mooiste platen van het jaar : die bij iedere luisterbeurt steeds meer onder je huid kruipt. dit zijn muzikanten die hun instrumenten heel goed beheersen.qua invloeden hoor je : Smashing Pumpkins, Soundgarden, Explosions in the sky, Sonic youth. de teksten handelen over: drugsgebruik en ufo's en aliens. intrigerende plaat, van een zeer veel belovende band.

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.