Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste act uit het programma van Jera On Air 2026?

A Day To Remember
Architects
Bury Tomorrow
Converge
Decapitated
Distant
Dog Eat Dog
Hatebreed
Het Goede Doel
Hollywood Undead
Ice Nine Kills
Ignite
Kanonenfieber
Madball
Papa Roach
Pennywise
Periphery
Rise Against
Static-X
Suicidal Tendencies
The Offspring
Trivium
Turbonegro
Zeke
een andere band uit de line-up van Jera On Air

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 mei:
  • Puffer, Frontsector en Violent Beef
  • 14 mei:
  • Clan Of Xymox en The Essence
  • Creeper en The Howling
  • Riskey Melody en Maki Oyama
  • 15 mei:
  • Conjurer en Terzij De Horde
  • Turbobier, Dikke Dennis & De Röckers en Radical Retard
  • 16 mei:
  • Clan of Xymox, The Essence en Darker
  • Loyalty Ends Here en Manacer
  • 17 mei:
  • Conjurer
    12 juni:
  • Cro-Mags
  • Evergrey
  • Into The Grave
  • Loyalty Ends Here, Salvage, Arteria en IIvory
  • Vicious Rumors en Thorium
  • ZappenDuster Festival 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alper Tabakçilar (Catafalque) - 51
  • Billy Duffy (The Cult) - 65
  • Björn Rindlisbacher (Felony) - 52
  • Brandon Hefner (Fear Of God) - 56
  • Burt Bacharach† - 98
  • David Figueiras (Darksun) - 39
  • Dez Fafara (Devildriver) - 60
  • Eric Singer (Kiss) - 68
  • Ian McLagan (Faces)† - 81
  • Jaromír Dufek (Salamandra) - 61
  • Jens Carlsson (Savage Circus) - 46
  • Keith Olsen (producent)† - 81
  • Laura Crowet (Before Silence) - 36
  • Marc Grewe (Morgoth) - 56
  • Niko Rauhala (Masterstroke) - 47
  • Paavo Härkönen (The Zombi) - 43
  • Paul D'Amour (Tool) - 59
  • Ray Gillen (Badlands)† - 67
  • Steve Winwood (Traffic) - 78
  • Terje Andersen (Susperia) - 51
  • Vladimir Holstinin (Aria) - 68

Vandaag overleden:
  • H.R. Giger (kunstenaar) - 2014
Review

Amplifier - Trippin' With Dr Faustus
Jaar van release: 2017
Label: Rockosmos

Amplifier - Trippin' With Dr Faustus

Metal en hardrock zijn muziekgenres die vaak populair zijn bij de outcasts van onze samenleving. Eigenzinnige en rebelse muziek voor mensen die niet altijd volgens het boekje leven. Binnen het metalgenre bevinden zich op hun beurt ook outcasts. Bands die niet makkelijk te categoriseren zijn en tegen de stroom in zwemmen. Het Engelse Amplifier is zo’n band die al achttien jaar zijn eigen gang gaat. Dit jaar brengt het gezelschap uit Manchester zijn zesde album uit. Ook Trippin’ With Dr Faustus is een album waarin Amplifier de luisteraar met enige regelmaat op het verkeerde been zet.

Progrock, spacerock, alternatieve rock, grunge, stoner, psychedelische rock, hardrock. Noem het maar op. Het zijn allemaal subgenres die in de loop der jaren verbonden zijn aan de muziek van Amplifier. Eigenlijk slaat geen van deze subgenres de plank mis. Amplifier betreedt met zijn eigenwijze composities alle genoemde muziekterritoria. Wie onsamenhangende liedjes verwacht, komt bedrogen uit. De klasse van Amplifier zit juist in het schakelen tussen de uiteenlopende passages. De groep heeft de capaciteiten om er een consistent geheel van te maken. Op de nieuwe plaat zijn er momenten waarin de groep graag een bombastische stadionrockband lijkt te willen zijn, maar tegelijkertijd ook Rush of Tool. Rainbow Eyes blinkt vooral uit door de heerlijke flow. De goed verzorgde vocalen en pompeuze drums en gitaarriffs maken het tot een uitstekende opener.

In Freakzone laat Amplifier een drang naar experimenteren horen, gecombineerd met een flinke dosis bombast in de drums en riffs. Kosmos (Grooves Of Triumph) komt in aanmerking voor de meest complete song van dit album. Ook hier vormen de melodieuze, hoogdravende verzen een interessant contrast met het psychedelische refrein. Amplifier weet de composities interessant te houden door veel details toe te voegen aan de liedjes. Regelmatig krijgen de nummers een onconventioneel slot mee. Anubis is een welkom rustpunt. Dit akoestische nummer doet denken aan Simon & Garfunkel, maar dan gezongen door Papa Emeritus van Ghost. Supernova is een prachtige song, die mystiek van start gaat, maar vervolgens weer een pompeus vervolg krijgt. Old Blue Eyes valt vooral op door de prominent aanwezige, ronkende bas. De zang en het noisy, opmerkelijke slot doet vermoeden dat er geluisterd is naar een van Mike Pattons avant-garde projecten.

Trippin’ With Dr Faustus is een lekker eigenzinnig album waarop Amplifier enerzijds experimenteel te werk gaat, maar anderzijds zijn liefde voor bombastische hardrock niet onder stoelen of banken steekt. De zang is sterk, maar mag soms wel wat minder braaf gebracht worden. Mocht je Amplifier nog niet kennen en wel houden van genre-overschrijdende rockgroepen, dan is dit album zeker een aanrader.

Tracklist:
1. Rainbow Eyes
2. Freakzone
3. Kosmos (Grooves Of Triumph)
4. The Commotion (Big Time Party Maker)
5. Big Daddy
6. Horse
7. Anubis
8. Silvio
9. Supernova
10. Old Blue

Score: 80 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 2 augustus 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.