Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

Hel - Orloeg
Jaar van release: 1999
Label: Ars Metalli
Hel - Orloeg
Er staat al geruime tijd een interview met deze Duitse band op de site, maar tot mijn verbazing was er nog geen review van hun album, waarover dat interview toch grotendeels handelt. En het zou niet handig zijn als je niet weet wat voor muziek de band ongeveer speelt op hun debuut album.

Daarnaast zou het oneerlijk zijn, want Hel leverde met dit "Orloeg" een hele goede epische pagan metal plaat af, waarin rijkelijk gebruik word gemaakt van viking metal invloeden en invloeden uit de agressievere black metal. Binnekort zal de band met nieuw materiaal uitkomen, maar dit album is domweg te goed om te vergeten.
Tien nummers lang worden we verwend door de twee heerschappen achter deze band met lekker epische doch stevige nummers die nogal eens doen denken aan het tragere werk van Bathory of aan de vroegere albums van Thyrfing.
De productie van de cd is door de band zelf verzorgd en ik moet zeggen dat ze hun taak prima hebben volbracht. De muziek klinkt helder, alle folk invloeden binnen de sound hebben een grootse galm meegekregen, slechts het zanggeluid is ietwat dof zo nu en dan, maar dit is geen storende factor. Luister maar eens naar prachtige nummers als Wunden of Fimbul Winter, waarin pakkende melodielijnen worden gecombineerd met een flinke dosis agressie. De band maakt ook rijkelijk gebruik van het keyboard, maar de gitaren hebben toch de overhand gekregen.

Op zang gebied is men vrij afwisselend bezig, want het ene moment hoor je nog de vertellende grommende stem en die kan op het andere moment weer overschakelen op een kwaadaardige krijs.
Zo nu en dan komt er ook nog wat clean zang voor, wat op zich mooi klinkt, maar niet altijd even zuiver is. Deze soorten zang braken de Duits talige teksten die handelen over mythologie en het heidendom over ons uit en die teksten benadrukken de epische sfeer nog maar weer eens.

Als conclusie kan ik zeggen, dat 'Orloeg' een puik album is geworden met een hoop mooie nummers. Melodie en agressiviteit worden goed in balans gebracht , maar wat vooral zo goed overkomt bij deze band, is de prachtige sfeer. Ik heb het gevoel dat deze band met het nieuwe materiaal het vast wel weer goed gaat doen. Goed album!

Tracklist
1. Erlkönig
2. Mutter Erde
3. Wunden
4. Zeitenwende
5. Fimbul Winter
6. Der Weg ist das Ziel
7. Der Alte Mann
8. Der See
9. Ragnaroek
10. Spuren

Score: 78 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 21 maart 2004

Hel - Orloeg
Reactie van Nereida op 01-05-2013 om 04:57u

Gorgeous interactive and ittimane shots of bride and groom! The second to last, and the third to last ones are so sweet like they don't have a care in the world except for each other. =)Neil, I am guessing you are the one who takes these images as Katherine has informed me that you do most of the blogging?

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.