Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-cd of -ep, die in juli 2026 werd uitgebracht?

Avenged Sevenfold - Statica
Bring Me The Horizon - Count Your Blessings Repented
Combichrist - The Venom In The Mouth Of God
Deep Purple - Splat!
Devildriver - Strike And Kill
Dreamtale - Aetherbound
Emptiness - Nowhere Speaks
Finsterforst - Still
Five Finger Death Punch - Legacy
Galneryus - A Cry From The Sky Above
Haken - In A Fever Dream
Jack White - Frozen Charlotte
Left To Die - Initium Mortis
Madball - Not Your Kingdom
Moonspell - Far From God
Motionless In White - Decades
Protest The Hero - Within
Psycroptic - The Pulse Of Annihilation
Sinner - Boom Bang Goodbye
Sojourner - Gateways
Taake - En Skog Av Nidstang
The Hu - Hun
The Plot In You - The Plot In You
The Rolling Stones - Foreign Tongues
een andere release uit juli 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 augustus:
  • Alcatraz
  • 8 augustus:
  • Alcatraz
  • Body Count
  • Deceased..., Putridarium en Mancuerda
  • Elithium en End of the Dream
  • Luna Kills en Pacemaker
  • M'era Luna
  • Wolfmother
  • 9 augustus:
  • Alcatraz
  • Arch Enemy
  • M'era Luna
  • Midnight en Phantom Corporation
  • Spectral Wound, Invulche en Blodzallog
  • 10 augustus:
  • Mortal Sin en Hidden Intent
  • Municipal Waste en Schizophrenia
  • 11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en Internal Bleeding
  • Wolves In The Throne Room en Ter Ziele
  • 12 augustus:
  • High on Fire en Baardvader
  • Judas Priest
  • KMFDM, Ya Toyah en Jesus on Extesy
  • Mushroomhead en Mountain Eye
  • Summer Breeze
  • 13 augustus:
  • Dynamo Metalfest Pre-Party
  • Summer Breeze
  • The Ghost Inside en Deez Nuts
Geen concerten bekend voor 07-09-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kaina (Messiah)† - 57
  • Báthori Erzsébet (seriemoordenaar)† - 466
  • Bruce Dickinson (Iron Maiden) - 68
  • Gaahl (Gorgoroth) - 51
  • Jamey Jasta (Hatebreed) - 49
  • Johnny Solinger (Skid Row)† - 61
  • Kevin Ratajczak (Electric Callboy) - 41
  • Lynn Strait (Snot)† - 58
  • Michael Weikath (Helloween) - 64
  • Omar Espinosa (Escape The Fate) - 42
  • Pete Way (UFO)† - 76

Vandaag overleden:
  • Howie Beno (Ministry) - 2020
Review

Moon Duo - Occult Architecture Vol. 2
Jaar van release: 2017
Label: Sacred Bones
Moon Duo - Occult Architecture Vol. 2
Slechts enkele maanden na de release van Occult Architecture Vol. 1 keert het Amerikaanse duo Ripley Johnson en Sanae Yamada (echtgenoot en echtgenote) alweer terug met de opvolger. Beide albums stammen dan ook uit dezelfde opnamesessies en vormen samen een conceptueel geheel dat geïnspireerd is door de Chinese Yin en Yang-theorie. Waar het eerste deel de Yin-zijde van het geheel vertegenwoordigt, staat Occult Architecture Vol. 2 in het teken van Yang. Yang staat voor licht en wordt geassocieerd met het mannelijke, de zon en de hemel. Ik zal eventuele feministische discussies over het onderwerp maar even buiten beschouwing laten en de muziek centraal stellen.

Het is goed te horen dat Moon Duo met dit album een andere kant van zichzelf wil laten horen. De muziek is in vergelijking met zijn voorganger en conceptuele tegenhanger een stuk lichtvoetiger en bijna frivool te noemen. Opener New Dawn wordt gekenmerkt door lome elektrische beats, akoestische gitaren en een zeer relaxed sfeertje dat slechts sporadisch wordt aangevuld met psychedelisch gitaarwerk. Op Occult Architecture Vol. 1 eisen de koude synths nog een hoofdrol op, maar op deel twee vertolken ze slechts een rol in de marge. En terwijl het eerste deel uit dit tweeluik nog associaties met gothic en krautrock opriep, zijn op dit tweede deel invloeden uit andere genres terug te horen. Neem het vederlichte Sevens, dat enerzijds invloeden uit de ambient bevat, maar anderzijds ook een duidelijke postrock-vibe in zich heeft.

Gelukkig wordt het nogal saaie begin direct goedgemaakt met Mirror’s Edge, waarin de heerlijke, dromerige synthklanken gelukkig weer veel prominenter aanwezig zijn. Terwijl Sanae Yamada het grootste deel van de zang verzorgde op het eerste deel, horen we hier vooral Ripley Johnson zingen. Dat pakt goed uit, want zijn ingetogen stemgeluid sluit goed aan op de muziek. De fijnste track op Occult Architecture Vol. 2 is het ruim tien minuten durende The Crystal World, dat zeer minimalistisch is opgebouwd rondom een centraal, tribal-achtig ritme, met subtiele, ‘spacy’ effecten die vervolgens aan alle kanten rondom dit basisritme dansen. Hoewel duidelijk lichtvoetiger, slaagt de band er hier in om ook zonder veel distortion een hypnotiserende sfeer te creëren.

Occult Architecture Vol. 2 is een fijne aanvulling op zijn voorganger. Niet essentieel en ook iets minder overtuigend, maar desondanks een plaat die zeker het beluisteren waard is, vooral voor de psychedelica-liefhebbers van wie het allemaal wel wat minder heftig mag.

Tracklist:
1. New Dawn
2. Mirror’s Edge
3. Sevens
4. Lost In Light
5. The Crystal World

Score: 76 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 december 2017

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.