Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bill Kelliher (Mastodon) - 55
  • Didier Delsaux (Manigance) - 60
  • Fabiola Bellomo (Frozen Crown) - 29
  • Gorlan (Elvenking) - 48
  • Jimmy Miller (producent)† - 84
  • Marco Soellner (Klimt 1918) - 50
  • Mikel Martinez (Valhalla) - 51
  • Phil Lanzon (Uriah Heep) - 76

Vandaag overleden:
  • Dave Brockie (Oderus Urungus) (Gwar) - 2014
  • Keith Reid (Procol Harum) - 2023
Review

Moon Duo - Occult Architecture Vol. 1
Jaar van release: 2017
Label: Sacred Bones
Moon Duo - Occult Architecture Vol. 1
In iedere relatie is het belangrijk om regelmatig dingen samen te ondernemen. Nu kiezen de meeste (oudere) stellen ervoor om samen te gaan kaarten of wandelen, of degenen die wat jonger zijn om samen te gaan sporten of te reizen. Ripley Johnson en Sanae Yamada pakken de zaken wat anders aan: zij kiezen er als echtgenoot en echtgenote voor om samen in een psychedelische rockgroep te spelen. Nu was Johnson al gewend aan een carrière ‘on the road’ door zijn werk in Wooden Shjips, maar voor Yamada betekende deze switch het opgeven van een carrière als docente. Inmiddels behoort Moon Duo echter tot een redelijk bekende naam binnen de psychedelische rockscene en mag de band op brede belangstelling rekenen.

Dat het met de creativiteit wel goed zit, bewijst Moon Duo met het dit jaar verschenen tweeluik Occult Architecture. Dit eerste deel verscheen begin 2017 via Sacred Bones Records, terwijl het tweede deel later dit jaar in de platenzaak belandde. De keuze om Occult Architecture in twee delen uit te brengen, diende zich aan gedurende het mixproces. Volgens de bandleden representeert de muziek de ‘onzichtbare structuren’ die in de cyclus van seizoenen gevonden kan worden. De twee platen zijn in conceptueel opzicht gelinkt aan de Chinese Yin en Yang-theorie, waarin de harmonieuze dualiteit van licht en duisternis centraal staat. De muziek op Occult Architecture Vol. 1 vertegenwoordigt de Yin-kant van het tweeluik. In het Chinees staat Yin voor de schaduwkant en wordt het geassocieerd met het vrouwelijke, de duisternis, (de) nacht en de aarde.

In de sound ligt de nadruk dan ook sterk op deze donkere kant. Naast ruwe, rockende riffs vallen vooral de keyboardpartijen op. De synths zijn zweverig en onderkoeld, met name tijdens het triphop-achtige Cold Fear, dat daardoor wat aan de coldwave van In Death It Ends doet denken. In de warmbloedige vocalen (met name het stemgeluid van Yamada is zeer prettig) sluipen verder de nodige gothic-invloeden door. Vooral Will Of The Devil is hier een mooi voorbeeld van. Door het repetitieve, bedwelmende karakter van de muziek – in combinatie met de vele elektronische effecten – is Occult Architecture Vol. 1 ook vooral een eerbetoon aan de grote krautrockbands van weleer (Kraftwerk, Neu).

De zeven nummers op dit album zijn in totaal goed voor een dikke drie kwartier heerlijke, ‘trippy’ muziek. Vooral wanneer de band het tempo wat opschroeft, is het genieten geblazen. Zo is Cross-Town Fade een onbetwist hoogtepunt. De combinatie van een dwingend drumritme, heerlijke, zweverige elektro-klanken (die van links naar rechts door je brein pulseren als lichtjes die aan en uit gaan) en smeuïg ronkend gitaarwerk vol ‘fuzz’ blijkt onweerstaanbaar. Ook het stuwende Cult Of Moloch, dat rondom een hypnotiserend ritme is opgebouwd, smaakt naar meer.

Liefhebbers van psychedelische krautrock à la Electric Moon, Sula Bassana en Zone Six zullen ongetwijfeld ook genieten van Moon Duo. Occult Architecture Vol. 1 is enerzijds heel relaxed en prettig in het gehoor liggend, maar zit dankzij de vele psychedelische keyboardklanken en effecten ook boordevol interessante details die pas na meerdere luisterbeurten opvallen. Een erg fijn plaatje!

Tracklist:
1. The Death Set
2. Cold Fear
3. Creepin'
4. Cross-Town Fade
5. Cult Of Moloch
6. Will Of The Devil
7. White Rose

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 21 december 2017

Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.