Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 mei:
  • Dog With A Spoon, Astronutz en No Breakfast Goodbye
  • Plini en Sungazer
  • 30 mei:
  • Kamper Sloopfest
  • Outta Pocket, Hold My Own, Megalomaniacs en Premonition
  • Peter Pan Speedrock
  • Plini en Sungazer
  • 31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan White (Oasis) - 54
  • Andrea Buratto (Secret Sphere) - 46
  • Bertrand Maillot (Karelia) - 47
  • Chrigel Glanzmann (Eluveitie) - 51
  • Garry Peterson (The Guess Who) - 81
  • Holly Knight (Device) - 70
  • Kevin Moore (Dream Theater) - 59
  • Lenny Kravitz - 62
  • Mark Hunter (Chimaira) - 49
  • Markus Hirvonen (Insomnium) - 46
  • Patrick Loisel (Augury) - 56
  • Phil Feit (Riot) - 67
  • Tommy Stewart (Godsmack) - 60

Vandaag overleden:
  • Alan White (Yes) - 2022
  • Luc Chauty (Midwinter) - 2004
  • Vince McAllister (Pentagram) - 2006
Review

Enslaved - E
Jaar van release: 2017
Label: Nuclear Blast Records
Enslaved - E
Een nieuw gezicht en een nieuwe stem bij Enslaved; Håkon Vinje. De toetsenist (Seven Impale, sessietoetsenist bij Skuggsjá) die tevens verantwoordelijk is voor de cleane zang, volgt de vertrokken Herbrand Larsen op, die vorig jaar na bijna dertien jaar op eigen verzoek de band verliet omdat hij merkte dat hij zich niet meer 100% kon geven. Een nieuw geluid dus, een jongeman die een jaar jonger is dan de band zelf. Hoe pakt dat uit op de veertiende full-length E, dat refereert aan de rune Ehwaz en aan dualiteit, tussen het bewustzijn en het onderbewustzijn, slapen en wakker zijn etcetera?

Prima. Hoewel Vinje een ander stemgeluid heeft dan Larsen en iedere fan zo zijn eigen voorkeur heeft, laat hij een positieve indruk achter, in bijvoorbeeld Feathers Of Eolh en al eerder in de pakkende opener Storm Son. De track waarin Isa- en Ruun-vibes naar voren komen, staat al een tijdje online. De zang van Håkon is wat ingetogener en donkerder dan die van Herbrand en doet af en toe aan Brann Dailor van Mastodon denken. Ook in het recentelijk vrijgegeven The River’s Mouth zorgt hij met een beklijvend refrein voor een aangename luisterervaring.

E is enerzijds een logisch vervolg op In Times, maar bevat tegelijkertijd wat hints naar Ruun en wat nieuwere platen. De nieuweling is wel gepolijster dan die plaat uit 2006 en bevat veel psychedelische en atmosferische elementen. Elk nummer heeft zijn eigen identiteit. Storm Son is uiterst catchy, The River’s Mouth rockt als Building With Fire (de plaat heeft een soortgelijke opbouw als voorganger In Times) en Sacred Horse is een stevige track.

Behalve het stemgeluid laat Vinje ook met zijn toetsenspel van zich horen, zoals met een orgelsolo in Sacred Horse. Op andere momenten draagt hij bij aan de sfeer met filmische orkestraties (Storm Son). Naarmate de speeltijd vordert, gaan de Noren experimenteren. De orgelsolo is al genoemd, Axis Of The Worlds begint met rock ’n roll en Feathers Of Eolh met een vijfkwartsmaat.

Naast het experimentele aspect is er ook het ritualistische, psychedelische gevoel dat steeds meer de overhand krijgt. Dat begint al met hypnotiserende zang in Axis Of The Worlds, maar openbaart zich nadrukkelijker in het prachtige Feathers Of Eolh, mede dankzij de bijdrage van Einar Kvitrafn Selvik (Skuggsjá, Wardruna), fluitist Daniel Mage en jazz-saxofonist Kjetil Møster. Laatstgenoemde voegt met zijn partijen in het afsluitende Hiindsiight een nieuwe dimensie aan de sound toe. De release eindigt zeer sterk met twee uitstekende tracks.

E zet de traditie van goede Enslaved-platen voort. De veertiende full-length is wellicht niet zo vernieuwend als sommige fans wensen, maar zal fans van het werk in de laatste twaalf jaar beslist niet teleurstellen. Ondanks dat de nieuwe aanwinst Håkon Vinje live op het Alcatraz-festival geen beste indruk achterliet, doet hij dat net als de anderen op E juist wel. De collectie songs is sfeervol, memorabel en goed geproduceerd. Beslist rijp voor een positief aankoopadvies.

Tracklist:
1. Storm Son
2. The River’s Mouth
3. Sacred Horse
4. Axis Of The Worlds
5. Feathers Of Eolh
6. Hiindsiight

Score: 84 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 18 oktober 2017

Meer Enslaved:

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.