Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Csihar (Mayhem) - 55
  • Chris Flippin (Lagwagon) - 58
  • Chris Kalandras (Fear Of God) - 54
  • Christiaan Crouwers (Another Messiah) - 46
  • Erhan Karaca (Heretic Soul) - 39
  • Fabio Marin (Internal Suffering) - 48
  • Finn Zierler (Beyond Twilight) - 54
  • Jimmy Work† - 102
  • Patrick Johansson (Stormwind) - 50
  • Perry Farrell (Jane's Addiction) - 67
  • Rutger Smeets (Sungrazer)† - 49
  • Vegard K. Thorsen (Theatre Of Tragedy) - 49
  • Vincent (Yorblind) - 38
Interview

Mother Superior
Met Matt, Marcus en Jim
Door Waldie
Geplaatst in januari 2006
Mother Superior heeft al heel wat gedaan tijdens hun muzikale carrière. Gespeeld met Alice Cooper, vaste band met Henry Rollins en zelfs wat van hun nummers in een film. Naar aanleiding van het uitbrengen van hun nieuwe album Moanin' stelden we hen een aantal vragen.

Mother Superior

Jullie hebben al een aantal perfecte albums uitgebracht, waarin verschilt Moanin’ van de rest?

Jim: Ieder album proberen we betere songs te schrijven, en we proberen expres iets anders te doen dan een vorige keer. “Moanin’” is een album met een echte live sound, meer nog dan Wayne Kramer’s productie van “13 Violets.” Ik hou echt van het geluid op dat album, maar we wilden dit album, Moanin’, een plaat laten zijn met een organisch en hard zoals AC/DC. Ook hadden we al een aantal nummers live gespeeld tijdens onze laatste tour door Spanje, tegen de tijd dat we de studio ingingen wisten we al dat we materiaal hadden dat het echt goed zou gaan doen. Het is ook het eerste album met Matthew Vincent Tecu op drums. Hij heeft de hele tour van “13 Violets” met ons gedaan, maar “Moanin’” is zijn studiodebuut. Hij wilde de eerste keer echt rocken, en wij wilden hem niet laten starten met iets heel raars. Het is HEAVY SOUL!

Hoe zijn de reacties op het nieuwe album

Marus: Vol vreugde kan ik zeggen dat de reacties op het nieuwe album geweldig zijn. Mensen lijken het echt goed te vinden, en het echt gave is, dat we van veel nieuwe fans horen hoe goed dit album is. Zegt het voort!

Het nummer Devil Wind van het nieuwe album vond ik echt geweldig, kun je daar iets over vertellen?

Mother Superior - Moanin

Jim: Bedankt, het is een van m’n favorieten. “Devil Wind” gaat over volharding. Een lied over overleven. Ik hou van de teksten in dat nummer, en heb er echt hard voor gewerkt om alles goed te laten lopen. De coupletten zijn als die van Bob Dylan met een Black Sabbath riff. Het blijft maar opbouwen, en zoals een wilde storm vaak doet, verdwijnt het nummer heel rustig weer. Draai het vooral hard voor het volledige effect! Chris McClure, de co-producent van Moanin’, heeft echt veel geholpen om het geweldige geluid te krijgen, en heeft “Devil Wind” tot een episch geheel gemaakt.

Sommige van de geluiden uit het nummer Jack The Ripper zijn op locatie opgenomen in Parijs. Waar zijn die geluiden opgenomen en waarom in Parijs?

Matt: We kwamen een aantal Franse meisjes tegen en hadden het idee dat zij een perfecte toevoegingen konden vormen bij een meer dramatisch effect voor het nummer “Jack The Ripper”. We propten ze in een kleine badkamer en zeiden hen te gillen in de mini-disc opname apparatuur. Een van hen begon vieze praatjes uit te slaan en dat hebben we er in gelaten.

Moanin’ is de eerste van jullie releases op het label Bad Reputation. Hoe raakt een Amerikaanse band verzeild bij een Frans label?

Matt: We hebben het altijd goed gedaan in Frankrijk. Ons vorige Europese label was in Parijs, dus we werden min of meer doorgestuurd.

Hoe zijn jullie tot het aparte design van de cover van Moanin’ gekomen?

Matt: Ron Donovan is een ‘mad scientist’ poster artiest uit San Francisco. We hebben hem vorig jaar backstage ontmoet in het Olympia Theater vorig jaar toen we daar een show deden. We vonden zijn stijl tof, en hij de onze ook. Het basisconcept voor de cover was van ons, en hij bracht het naar een hoger niveau.

Tijdens jullie volgende Europese tour doen jullie Nederland niet aan, hoe komt dat zo?

Marcus: We gaan waar onze boekingsagent ons mee naar toe neemt. Er hangt een hoop af van de route en wanneer we in bepaalde clubs terechtkomen, dat betekent natuurlijk niet dat we niet graag in Nederland spelen. We vinden het zelfs geweldig!

Op het pas uitgekomen album St. Valentines Day Massacre A Rock ‘n’ Roll Tribute to Motörhead staat de song Bomber gespeeld door jullie. Hoe zijn jullie bij dit nummer gekomen en is het speciaal voor dit album opgenomen?

Marcus: Ja, Bomber hebben we speciaal voor deze tribute opgenomen. De baas van ons platenlabel Eric, vroeg ons of we een song zouden willen coveren voor het album, maar we wilden niet de bekende overduidelijke Motörhead songs coveren. Daarom vroegen we onze goede vriend Henry Rollins welke song te doen. Hij noemde Bomber, en de rest is bekend. We hebben geprobeerd de song in ons eigen jasje te gieten, maar tegelijkertijd de eigen integriteit te laten behouden. Ik heb zelfs gebruik gemaakt van een Rickenbacker bass zoals Lemmy voor de authenticiteit. Ik vind vooral de vocalen van Jim tijdens die song erg goed. Ik heb het album al gehoord en vond het erg goed, vooral dat nummer…Bomber.

Jullie hebben jullie vleugels als rockmuzikanten verdiend als Mother Superior, maar ook als backing band bij andere artiesten en meer. Hoe is het om met bijvoorbeeld Lemmy of Alice Cooper samen te spelen? En hoe voelt het om een aan de ene kant met deze mensen samen te spelen en aan de andere kant hun muziek te coveren?

Jim: We hebben echt geluk gehad om wat toffe dingen met sommige van onze helden te doen. Alice Cooper is een genie en ik krijg er nog steeds rillingen bij het idee dat we samen met hem songs hebben kunnen schrijven! Lemmy zie ik in de stad, meestal in The rainbow, en ik heb hem nog steeds niet onze versie van Bomber gegeven. Het opnemen van de Black Flag song awas een hoogtepunt in m’n leven! We deden eens een grote show met Motörhead in Duitsland, en ik ging me echt helemaal te buiten aan Jägermeister en hasj. We feestten met hun roadies, die al vechtend eindigden met wat punkertjes in de hotelbar. We bleven de hele nacht op. De volgende ochtend gingen we naar het vliegveld, en ik had zo’n enorme kater. Tony Bennett stond bij onze gate, terwijil we op onze vlucht stonden te wachten. Hij was echt leuk, maar dacht vast dat we helemaal gestoord waren.

Mother Superior

Vorig jaar kwamen twee van jullie songs voor in de soundtrack van de dramafilm Grace, hoe is dat zo gekomen?

Jim: Grace is een geweldige film van Anthony Scarpa, die ook de video voor “Jaded Little Princess” en de foto’s voor de cd-cover van “13 Violets” heeft gemaakt. De versie van “Four Walls” die in de film speelt, is een alternatieve versie met Daniel Lanois op pedal steel. Zeldzaam.

Jullie doen bergen werk met andere artiesten, een van hen is Henry Rollins. Hebben jullie met zoveel werk om handen met anderen nog wel tijd voor jullie eigen muziek en persoonlijke levens?

Jim: Muziek is bij ons altijd op de eerste plaats gekomen. Wanneer we niet aan het touren of opnemen zijn, schrijven we songs of oefenen we. We hebben echt geluk dat we altijd muziek kunnen maken, en we maken tijd vrij om met mensen als Henry Rollins of Daniel Lanois te werken. Ik ben verliefd op onze muziek. Ik luister altijd naar muziek en omring me er constant mee, omdat het moet. Het is net als eten, en ik ben een varken wanneer het aankomt op rock ‘n’ roll.

Wat staat er dan nog op jullie lijstje om te doen als muzikanten?

Jim: Blijven spelen!

Bibelot, Dordrecht

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.