Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
    23 oktober:
  • The HU en SKÁLD
  • Tiffany Kills en Seven Thirty
  • Unholy Craft, Cirith Gorgor en Reinkaos
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aubrey Powell (illustrator) - 80
  • Bruce Springsteen - 77
  • Dennis "D-Roc" Miles (Body Count)† - 67
  • Frank Manier (Syrens Call) - 45
  • Glaurung (Enthroned) - 46
  • Jay Dublee (producent)† - 78
  • John Coltrane† - 100
  • Lucia Cifarelli (KMFDM) - 56
  • Neal Smith (Alice Cooper) - 79
  • Ron Bushy (Iron Butterfly) - 81
  • Russ Anderson (Forbidden) - 64
  • Ryan Seaman (Falling In Reverse) - 43
  • Sam Bettens (K’s Choice) - 54
  • Sean R. Jenkins (Divinity) - 45
  • Thomas "TT" (AnachroniA) - 43
  • Zoran Djorem (Seven Tears) - 41

Vandaag overleden:
  • Donna Lee Parsons (Rat Cage Records) - 2003
Napalm Death-gitarist tijdelijk absent

Geplaatst op 06-11-2014 om 11:13u.

Gitarist Mitch Harris treedt tijdelijk niet op met Napalm Death, omdat een naast familielid ziek is. Het is nog niet bekend hoe lang Harris bij optredens zal ontbreken, maar de band benadrukt dat zijn absentie niet permanent is. In de tussentijd zal Napalm Death bevriende gitaristen vragen om hen uit de brand te helpen. Deze maand speelt de Britse grindcoreformatie onder meer diverse shows in Duitsland en op zaterdag 22 november treedt het gezelschap aan op Speedfest in Eindhoven. Het is nog onduidelijk wie bij dat optreden de plek van Mitch Harris gaat overnemen.

Reacties...

Bibelot, Dordrecht

AC/DC-drummer verdacht van voorbereiden moord

Geplaatst op 06-11-2014 om 09:34u.

AC/DC-drummer Phil Rudd dreigt Tim Lambesis achterna te gaan. De frontman van As I Lay Dying werd onlangs in de Verenigde Staten veroordeeld tot zes jaar cel wegens een poging tot het inschakelen van een huurmoordenaar. De Nieuw-Zeelandse politie verdenkt Rudd nu van eenzelfde misdrijf. De drummer zou op 25 of 26 september een hitman hebben benaderd met de wens om twee mannen te laten vermoorden. De namen van de huurmoordenaar en de beoogde slachtoffers zijn door de politie vooralsnog niet vrijgegeven. Daarnaast wordt Phil Rudd verdacht van het uiten van dreigementen om iemand te vermoorden en het bezit van methamphetamine en cannabis. Vanochtend is hij in zijn woning in Nieuw-Zeeland aangehouden. Na het betalen van een borgsom is het AC/DC-lid voorlopig weer op vrije voeten gesteld.

Op 27 november moet Rudd weer voor de rechter verschijnen. Bij een veroordeling kan hij tot maximaal tien jaar gevangenisstraf worden veroordeeld. Overigens ontbrak de drummer recent al bij de promotionele fotoshoots en videoclip-opnames voor het aankomende AC/DC-album Rock Or Bust. Zanger Brian Johnson vertelde de aanwezige fans toen dat Rudd ontbrak wegens een noodsituatie binnen diens gezin. Daarvoor leek het juist prima te gaan met Phil Rudd, want naast zijn werk voor AC/DC wist hij het afgelopen jaar ook nog het solo-album Head Job af te ronden, dat op 29 augustus via Universal Music Australia uitkwam.

Update: AC/DC heeft inmiddels gereageerd op de arrestatie van Phil Rudd. De Australische groep laat weten dat Rudds afwezigheid geen invloed heeft op de release van het nieuwe studio-album Rock Or Bust (op 2 december a.s.) en de voor volgend jaar geplande tournee. Het lijkt er dus op dat de band op zoek gaat naar een vervanger van Phil Rudd achter de drumkit.

Lees verder...
Delain in Groningen

Geplaatst op 05-11-2014 om 20:29u.

Delain is nog maar net terug van een succesvolle tour in de Verenigde Staten en gaat, na een paar rustdagen (om de jetlag te verwerken), gewoon weer door met een aantal clubshows. Vandaag is de eerste daarvan in Vera, Groningen. In eerste instantie was Kingfisher Sky de supportact, maar de Haagse formatie koos ervoor om een cd-presentatie te houden in eigen stad, een terechte keuze. Hierdoor was het even de vraag wie er mocht opdraven als voorprogramma. Uiteindelijk werd dat verrassenderwijs Autumn. Jeffrey was erbij en zijn verslag van deze avond kun je hier lezen.

Lees verder...

Helldorado

Twintigste editie van Brutal Assault

Geplaatst op 05-11-2014 om 10:53u.

Voor wie wat verder wil dan de Nederlandse, Belgische en Duitse festivals is een reisje naar Tsjechië wellicht een optie. Van 5 t/m 8 augustus 2015 vindt in fort Jozefov bij Jaromer de 20e editie plaats van het Brutal Assault festival. Voor deze jubileumeditie werden eerder al ondermeer Cradle Of Filth, Kreator en Sepultura bevestigd, maar daar zijn nu weer enkele nieuwe bands bijgekomen. Ook At The Gates, Annihilator, Death DTA, Triptykon, Cattle Decapitation, Enslaved, Defeated Sanity en Toxic Holocaust komen naar het festival. Kaarten zijn inmiddels al te koop en kosten 69 euro in de voorverkoop. Alle informatie vind je op www.brutalassault.cz.

Lees verder...
Nieuwe poll: de historie van Speedfest

Geplaatst op 05-11-2014 om 09:33u.

Zaterdag 22 november organiseren de mannen van Peter Pan Speedrock in het Klokgebouw te Eindhoven voor de negende maal Speedfest. De afgelopen paar edities waren op voorhand reeds uitverkocht, dus wacht niet te lang met het kopen van een ticket. Het programma is divers, waarbij deze keer onder meer Diablo Blvd, Doomriders, Enforcer, Herder, Madball, Midnight, Napalm Death, Turbonegro en natuurlijk Peter Pan Speedrock zelf garant staan voor de nodige harde klanken. Het tijdschema en meer informatie vind je op de website van Speedfest. In voorgaande jaren kwamen al internationaal gelouterde heavy bands als Airbourne, Death Angel, Hatebreed en Suicidal Tendencies naar dit festival. Wat vind jij de meest gave band die dit jaar op Speedfest speelt of bij een van de voorgaande acht edities op de affiche heeft gestaan?

Wat is de meest gave band die dit jaar op Speedfest speelt of bij een van de voorgaande acht edities op de affiche heeft gestaan?

Lees verder...
Uitslag poll: Panzer Division is beste Marduk-album

Geplaatst op 05-11-2014 om 09:30u.

Panzer Division Marduk uit 1999 is door de bezoekers van Metalfan.nl met grote voorsprong uitgeroepen tot het beste Marduk-album tot dusver. Zo'n 38 procent van de deelnemers aan de poll koos voor die onophoudelijk voortrazende blackmetalklassieker. Op gepaste afstand eindigt Heaven Shall Burn (1996) als tweede, met ruim twaalf procent van de stemmen. Alle andere Marduk-albums blijven steken op zo'n twee tot zeven procent. Voor de Zweedse formatie is het derhalve te hopen dat het aankomende (dertiende) studio-album Frontschwein, dat in januari zal verschijnen, terugkeert naar de sound of in elk geval het succes van Panzer Division Marduk.

Reacties...
Twee nieuwe videoclips uit Belgi

Geplaatst op 04-11-2014 om 13:47u.

Nadat eerder al een clip was uitgebracht bij het nummer Duisternis, komt Channel Zero nu met een tweede clip van het album Kill All Kings. Deze keer betreft het een video bij openingsnummer Dark Passenger, welke werd geregisseerd door Pascal Baillien en Wim Rombouts.

Nog een clip van een Belgische band. De laatste tijd is Diablo Blvd diverse malen de grens met Nederland overgestoken voor optredens, maar ondertussen hebben de mannen ook nog een nieuwe videoclip opgenomen. De clip bij het nummer Son Of Cain van het nieuwste album Follow The Deadlights werd door Jelle Bouche van UnleashedVisuals geregisseerd.

Lees verder...
Neem bezit van Queensr

Geplaatst op 04-11-2014 om 06:03u.

Na het afkopen van oud-zanger Geoff Tate zoeken de resterende bandleden van Queensrÿche nieuwe wegen om geld binnen te halen voor de financiering van toekomstige projecten. Het meest opvallend is dat de Amerikaanse groep de overgebleven fans nu de mogelijkheid biedt om mede-eigenaar te worden van een bedrijfje dat de aandeelhouders een vast percentage belooft van alle toekomstige opbrengsten uit de album- en merchandiseverkoop van de band. Queensrÿche hoopt met deze stap zo'n twee miljoen Amerikaanse dollar (1,6 miljoen euro) binnen te halen. Als je deel wilt nemen, moet je over flink wat spaargeld beschikken. Het minimum investeringsbedrag is namelijk 50.000 dollar (ruim 40.000 euro). Volgens drummer Scott Rockenfield dient de opbrengst Queensrÿche de flexibiliteit te geven om een groot aantal activiteiten te ondernemen, zoals tournees en de mogelijkheid om zich op een grotere schaal te presenteren.

Voor de fans met een minder goed gevulde portemonnee is het daarnaast mogelijk om deel te nemen aan de PledgeMusic-campagne, die de formatie is gestart om het eerstvolgende studio-album van Queensrÿche te financieren. De release staat gepland voor begin 2015. Op Queensrÿches PledgeMusic-site vind je informatie over zowel het kopen van een aandeel in het bedrijf Queensrÿche als de via PledgeMusic zelf beschikbare opties, die uiteenlopen van een digitale download van het nieuwe album voor 10 dollar of de cd-versie (plus digitale download) voor 20 dollar tot en met de in de studio gebruikte instrumenten van de bandleden (7.250 dollar voor een gitaar of bas en 18.000 dollar voor het drumstel) of een privéconcert op Amerikaans grondgebied voor slechts 35.000 dollar.

Reacties...
Vier nieuwe namen voor Bang Your Head

Geplaatst op 03-11-2014 om 11:05u.

Nadat eerder al ondermeer Accept, W.A.S.P., Y&T, Pretty Maids en Primordial waren bevestigd voor het twintig jarig jubileum van het Bang Your Head festival, is de line-up vandaag weer met vier namen uitgebreid. Death Angel, Hardcore Superstar, Onslaught en Orden Ogan komen naar het Zuid-Duitse festival, zo laat de organisatie weten. Bang Your Head vindt volgend jaar plaats van 16 t/m 18 juli in Balingen. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.bang-your-head.de en kosten 108,90 euro voor drie dagen.

Lees verder...
Drie oud-leden Megadeth bundelen krachten

Geplaatst op 03-11-2014 om 09:57u.

Drie voormalige leden van Megadeth gaan samenwerken. Opvallend genoeg kent het drietal elkaar echter niet van hun respectievelijke periodes als lid van de Amerikaanse thrashmetalband. Gitarist Chris Poland maakte van 1984 tot 1987 deel uit van Megadeth en speelde mee op de eerste twee langspelers. Drummer Nick Menza voegde zich pas in 1989 bij de band van Dave Mustaine en hield het vervolgens tot 1998 met de roodharige bandleider uit. Toen Megadeth in 2004 een herstart maakte, kreeg Menza weliswaar een uitnodiging, doch was de slagwerker na een paar oefensessies al weer vertrokken. De ervaren bassist James Lomenzo tot slot bracht de periode van 2006 tot en met 2010 in de gelederen van Megadeth door.

Nu heeft dit drietal muzikanten elkaar alsnog weten te vinden. Menza en Lomenzo hebben al een gezamenlijke jamsessie achter de rug, op 25 juni in de eigen studio van de drummer. Daarbij speelde het tweetal covers van Megadeth, Metallica en Led Zeppelin. Afgelopen zaterdag, 1 november, zijn de heren voor het eerst met zijn drieën de oefenruimte ingedoken, om aan origineel materiaal te gaan werken. Poland heeft namelijk al een zestal stevige composities geschreven voor dit nog naamloze project en de bedoeling is dat begin 2015 een eerste mini-album in de winkel komt te liggen.

Reacties...
Interview met Blood Ceremony

Geplaatst op 02-11-2014 om 16:00u.

Een gesprek regelen met Blood Ceremony blijkt lastiger dan gedacht. Aan de band ligt het niet, want ze zijn erg open en vriendelijk naar hun publiek toe, maar steeds kwam het niet tot een interview. Recentelijk was het dan eindelijk raak en konden we zelfs de gehele band spreken. Wie deze Canadese band heeft gevolgd, weet dat ze flink wat progressie hebben weten te boeken en steevast aan hun geluid sleutelen. Iedere plaat klinkt anders, maar het mysterieuze, folkachtige geluid is altijd gebleven. Hun laatste album, The Eldritch Dark, verscheen vorig jaar en wordt hier nog regelmatig gedraaid. Je kunt Ruuds interview met Blood Ceremony hier lezen

Lees verder...
Win kaarten voor Seether

Geplaatst op 02-11-2014 om 13:17u.

Het Zuid-Afrikaanse Seether had enkele jaren terug een hit met de ballad Broken, samen met Amy Lee van Evanescence. Dat nummer is echter niet geheel representatief voor het overige ouvre van de band, want dat rockt toch wel wat harder. Op zondag 14 december staat Seether in 013 in Tilburg, waarvoor we kaarten mogen weggeven. Wil je kans maken op twee kaarten voor deze show, doe dan snel mee met onze Seether actie!

Lees verder...
Static-X frontman overleden

Geplaatst op 02-11-2014 om 10:38u.

Frontman Wayne Static van Static-X is overleden. Er zijn nog geen exacte details over zijn dood over bekend, maar enkele kennissen van Wayne laten doorschemeren dat het waarschijnlijk het gevolg is van een overdosis drugs. Static bracht met Static-X in totaal zes albums uit, voordat de band in 2009 besloot te stoppen. Daarna ging hij alleen verder en bracht in 2011 zijn debuut soloalbum Pighammer uit. In 2012 hernoemde Wayne zijn soloband naar Static-X, dus zonder de andere originele Static-X leden. Een jaar later besloot Static om daar toch ook de stekker uit te trekken en sindsdien was het vrij stil rondom de zanger. Wayne Static, die eigenlijk Wayne Richard Wells heet, is 48 jaar oud geworden.

Reacties...
Metallica remastert de eerste twee albums

Geplaatst op 01-11-2014 om 14:07u.

Wie heeft Kill 'Em All (1983) en Ride The Lightning (1984) nog niet in de kast staan? Wij vermoeden dat de meeste metalfans al over een (hoogstwaarschijnlijk grijsgedraaid) exemplaar beschikken, maar ondanks de legendarische status van die eerste twee langspelers denkt Metallica dat er kwalitatief toch nog wat aan te verbeteren valt. In 2015 hopen de Bay Area thrashers namelijk luxe, geremasterde heruitgaves van beide albums uit te brengen.

Daarbij vraagt Metallica de fans van het eerste uur om hulp. Heb jij toevallig foto's, filmpjes, audio-opnames, posters, afgescheurde entreekaartjes, originele papieren setlists of andere memorabilia in bezit van een concert dat de groep tussen 1983 en 1985 gaf, bijvoorbeeld van het optreden tijdens de Aardschokdag in de IJsselhallen te Zwolle op 11 februari 1984? Als je jouw materiaal naar het e-mailadres submissions@metclub.com stuurt, dan heb je kans (en verleen je automatisch toestemming) dat je jouw aandenken terugziet op een van de beide re-releases.

Reacties...
Saigon Kick neemt de tijd voor nieuwe muziek

Geplaatst op 01-11-2014 om 13:41u.

In 2012 kwam Saigon Kick na twaalf jaar weer bij elkaar. Sindsdien heeft de groep slechts een tiental shows gegeven, waarbij Saigon Kick het podium deelde met onder meer Alter Bridge, Avenged Sevenfold en Volbeat. In een interview met Songfacts zegt gitarist Jason Bieler dat hij er van overtuigd is dat de formatie op zeker moment nieuw materiaal zal opnemen. De Amerikanen nemen echter de tijd, omdat ze een andere weg willen bewandelen dan in het verleden. Het gezelschap wil ook niet voor elk bedrag op ieder kleinschalig festivalletje spelen om de glorie van vroeger maar te kunnen herbeleven, zoals sommige andere bands doen. Saigon Kick doet het daarentegen rustig aan en wacht op de juiste mogelijkheden, die goed aanvoelen. Dat doen ze inmiddels wel zonder originele bassist Tom Defile. Dit betekent dat Chris McLernon nu de basgitaar weer hanteert. McLernon was in het verleden reeds als bassist actief bij Saigon Kick, maar sinds de (kortstondige) terugkeer van Defile overgestapt op slaggitaar.

Reacties...
Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
  • 29 september:
  • Alan Goldberg - Fuel For The Fire (40th Anniversary Edition)
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.