Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rapmetal- of raprocksong ooit?

Anthrax & Public Enemy - Bring The Noise
Beastie Boys - Fight For Your Right
Bloodhound Gang - Fire Water Burn
Body Count - Cop Killer
Clawfinger - Nigger
Deftones - Back To School (Mini Maggit)
Dog Eat Dog - No Fronts
Faith No More - Epic
Falling In Reverse - Popular Monster
Helmet & House Of Pain - Just Another Victim
Hollywood Undead - Undead
Kid Rock - Bawitdaba
Korn - Got The Life
Limp Bizkit - Break Stuff
Linkin Park - In The End
P.O.D. - Youth Of The Nation
Papa Roach - Last Resort
Rage Against The Machine - Killing In The Name
Red Hot Chili Peppers - By The Way
Run-DMC & Aerosmith - Walk This Way
Saliva - Click Click Boom
Skindred - Nobody
Slipknot - Wait And Bleed
Urban Dance Squad - Demagogue
een ander nummer, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    8 september:
  • Pyrrhon en Devoid Of Thought
  • Raven
  • 9 september:
  • Raven
  • 10 september:
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 11 september:
  • Baroeg Open Air
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • Fool's Game, Last Wishes en Malignant Methods
  • Grind Over Helmond met Metrorrhagia, Sarcophagia, Forced Entry en Gastritis
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • 12 september:
  • Baroeg Open Air
  • Havok, Blood Red Throne, Xonor en Eradikated
  • Metal yoga
  • The Red Baron & His Flying Circus en Bonebag Alley
  • Voyage 35 en Kristoffer Gildenlöw
  • Wildman Metal Fest
  • 13 september:
  • Atomic Aggressor en Ectovoid
  • Fear Factory, Crystal Lake, Hate en The Nocturnal Affair
  • RVH Project
  • Sigh en Devil Master
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alfredo Ortiz (Beastie Boys) - 51
  • Anne Bredon† - 96
  • Diane Warren (songwriter) - 70
  • Doug Scarratt (Saxon) - 67
  • Glenn Ljungström (In Flames) - 52
  • Jaakko Heinonen (Total Devastation) - 45
  • Mark Isham (componist) - 75
  • Michael Bishop (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 58
  • René Rokx (Callenish Circle) - 57

Vandaag overleden:
  • Keith Moon (The Who) - 1978
Negen nieuwe clips: Ice Nine Kills, Twelve Foot Ninja ...

Geplaatst op 14-07-2021 om 20:40u.

Houdt u het hoofd nog boven water? Terwijl je op meerdere plekken in België en Limburg kunt waterskieën door de straten en Iron Maiden met steeds meer hints komt over Belshazzar's Feast, delen we negen clips van andere bands die uw aandacht vragen.

  • Ice Nine Kills (post hardcore/metalcore)
  • Twelve Foot Ninja (alternative metal)
  • Dee Gees (disco)
  • Dying Wish (metalcore)
  • Beneath My Sins (acoustic)
  • Dust In Mind (industrial metal)
  • Nunslaughter (death metal)
  • Blood Red Throne (death metal)
  • Nightlife (soul djent)

Negen nieuwe clips: Ice Nine Kills, Twelve Foot Ninja ...

Lees verder...

Bibelot, Dordrecht

Slaggitarist verlaat Bury Tomorrow

Geplaatst op 14-07-2021 om 12:36u.

Slaggitarist en mede-oprichter Jason Cameron, die tevens de zuivere vocalen voor zijn rekening nam, verlaat Bury Tomorrow na vijftien jaar trouwe dienst. De Britse metalcoreband laat in een verklaring weten dat de leden de afgelopen anderhalf jaar, door de coronapandemie, meer tijd hebben gehad om ieder voor zich te bepalen wat ze uit het leven en uit Bury Tomorrow willen halen.

Ze kwamen tot de conclusie dat ze niet allemaal hetzelfde wilden en hebben na lange discussies met Cameron gezamenlijk besloten dat hij uit de band stapt. Het is nog niet bekend wat de gitarist nu gaat doen en ook is onduidelijk wie zijn mogelijke vervanger zal worden bij Bury Tomorrow. Volgens het tourschema van de Britten kunnen we hen in 2022 live verwachten bij onder meer het Impericon Festival in Oberhausen, Jera On Air te Ysselsteyn en de Graspop Metal Meeting in Dessel, en (aan het eind van dat jaar) in de Ancienne Belgique te Brussel.

Slaggitarist verlaat Bury Tomorrow

Reacties...
Nieuwe enqu

Geplaatst op 14-07-2021 om 09:30u.

Sinds het moment dat Peter Koelewijn in januari 1960 Kom Van Dat Dak Af brult, hebben artiesten uit Nederland heel wat fraaie en succesvolle rock- en metalsongs op de wereld afgevuurd. Denk bijvoorbeeld aan het internationale succes van Golden Earring, Vandenberg, Pestilence, The Gathering en Within Temptation. Wat is uit meer dan zestig jaar vaderlandse muziekgeschiedenis tot dusver jouw favoriete (rock- of metal)song ooit van Nederlandse bodem? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.

Wil je de nummers eerst beluisteren? Je vindt de 24 voorgeselecteerde opties in onze Heftige Hollandse Hits Spotify-playlist. Staat jouw favoriet niet bij de keuze-opties? We hebben nog véél meer nummers overwogen, waarvan je een groot aantal in de genoemde, bijgaande playlist aantreft! Hij bevat eerst de 24 songs die we voor de enquête hebben voorgeselecteerd en dan de rest, alfabetisch gerangschikt op bandnaam, met slechts één song per band.

Als je op een andere track wilt stemmen dan één van de voorgeselecteerde keuzemogelijkheden, kies dan s.v.p. voor de optie "een andere song van Nederlandse makelij, namelijk:" en vertel ons in een reactie wat jij het mooiste lied vindt uit Nederland. Ontbreekt volgens jou een band in de playlist, die er wel in zou moeten staan? Laat ons dan weten wat jij het beste nummer vindt van deze artiest en wellicht voegen we die alsnog toe aan onze Heftige Hollandse Hits Spotify-playlist.

Wat is jouw favoriete song van Nederlandse bodem?

Wil je de nummers eerst beluisteren? Je vindt de 24 voorgeselecteerde opties in onze Heftige Hollandse Hits Spotify-playlist, aangevuld met vele andere topsongs uit de Nederlandse rock- en metalgeschiedenis. Staat jouw favoriet niet bij de keuze-opties? Stem dan s.v.p. op "een andere song van Nederlandse makelij, namelijk:" en vertel ons in een reactie wat jij de beste song vindt uit Nederland.

Lees verder...

Helldorado

Uitslag enqu

Geplaatst op 14-07-2021 om 09:17u.

In augustus zal Kreator hopelijk de festivals van Alcatraz en Dynamo Metalfest afsluiten, als de Vlaamse en Nederlandse overheden (en de momenteel oplopende coronabesmettingen) de feestvreugde niet bederven. Om de Duitse thrashers een handje te helpen met de setlist voor beide shows, vroegen we de lezers van Metalfan.nl afgelopen week wat hun favoriete song is van Kreator. De top twaalf van de uitslag bevat zowel stokoude als meer recente nummers en vind je hieronder. Nu is het afwachten of de band jullie adviezen opvolgt en deze tracks inderdaad gaat spelen!

1. Pleasure To Kill (1986) - 15,4 procent van de stemmen
2. Enemy Of God (2005) - 13,6%
3. Extreme Aggression (1989) - 9,6%
4. Violent Revolution (2001) - 6,5%
5. Hordes Of Chaos (2009) - 5,4%
6. Flag Of Hate (1985) - 5,1%
7/8. Betrayer (1989) - 4,7%
7/8. Coma Of Souls (1990) - 4,7%
9/10/11. People Of The Lie (1990) - 4,5%
9/10/11. Phantom Antichrist (2012) - 4,5%
9/10/11. Satan Is Real (2017) - 4,5%
12. Phobia (1997) - 4,2%

Uitslag enqu

Reacties...
Nieuwe clips met onder meer Trivium, Destruction en Gost

Geplaatst op 13-07-2021 om 20:30u.

Een heel uiteenlopende collectie clips vandaag. Van jong (Hammerhedd) tot oud (Destruction) en van zacht (Dorothy) naar hard (Endseeker). Voor ieder wat wils dus. Enjoy!

  • Trivium (melodeath)
  • Destruction (thrash metal)
  • Gost (electronic gothic)
  • Symfobia (symphonic metal)
  • Horisont (retrorock)
  • Endseeker (death metal)
  • Hammerhedd (progressive thrash metal)
  • Dorothy (soul rock)
  • Lost Symphony (neo classical instrumental)

Nieuwe clips met onder meer Trivium, Destruction en Gost

Lees verder...
Derde studio-album van Imperial Age

Geplaatst op 13-07-2021 om 20:20u.

Aan het einde van dit jaar komt Imperial Age met een nieuw studio-album. De Russische symfonische metalformatie heeft bijna vier jaar gewerkt aan de composities op New World. Er staan twaalf nummers op de opvolger van The Legacy Of Atlantis (2018). De langste track, The Call Of The Towers duurt twintig minuten.

Het album bevat de bekende elementen van Imperial Age plus upbeat en catchy tracks. De teksten gaan over vrijheid, verkenning van nieuwe dingen, de zoektocht naar de waarheid, onafhankelijkheid en ontwikkeling. Het artwork is gemaakt door Jan Yrlund en is gebaseerd op het concept dat verzonnen is door levenspartners/componisten Jane 'Corn' Odintsova (zangeres, toetseniste) en Alexander 'Aor' Osipov (zanger, toetsenist). De groep muzikanten heeft een crowdfundingcampagne in het leven geroepen om het album en de vijf videoclips te financieren. Op 21 januari staat Imperial Age in Baroeg te Rotterdam, op 23 januari in Willemeen te Arnhem en op 25 januari in Ragnarok te Bree.

Derde studio-album van Imperial Age

Reacties...
Nieuwe band met leden van o.a. Amaranthe en Feuerschwanz

Geplaatst op 13-07-2021 om 17:50u.

Gitarist Hans Platz, harpiste Jenny Diehl (beiden Feuerschwanz en levenspartners Morten Løwe Sørensen (drummer bij Amaranthe) en Melissa Bonny (zangeres Ad Infinitum) hebben de nieuwe band The Dark Side Of The Moon opgericht. Het kwartet heeft vervolgens een contract getekend bij Napalm Records. De missie van de band is om cinematische thema's (Moria, Iron Throne) om te zetten in krachtige en moderne metaltracks. Het komende album zal ook enkele eigen nummers van het kwartet bevatten. Het viertal muzikanten krijgt op het album hulp van bevriende muzikanten.

Nieuwe band met leden van o.a. Amaranthe en Feuerschwanz

Reacties...
Review: Aonarach - I

Geplaatst op 13-07-2021 om 13:00u.

Review: Aonarach - ISommige lezers zullen de naam van de Schot Tom Perrett al zijn tegengekomen in eerdere recensies. Hij is immers in zijn eentje verantwoordelijk voor de albums die hij onder de naam Ruadh heeft uitgebracht. Het meest opmerkelijke van die twee langspelers is dat ze als twee druppels water lijken op het werk dat Perrett’s landgenoot Andy Marshall uitbrengt. De zeer epische, meeslepende black metal met subtiele folkinvloeden die Marshall onder de naam Saor uitbrengt, lijkt een enorme inspiratiebron voor Perrett. Jammer genoeg blijkt zijn debuut Sovereign vooral een zeer matige versie van Saor te zijn, die op alle fronten tekortschiet. Opvolger The Rock Of The Clyde is gelukkig al wat beter, maar kan eveneens niet tippen aan het materiaal dat Marshall uitbrengt.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Nieuwe clips van BTBAM, TesseracT, Volbeat ...

Geplaatst op 12-07-2021 om 21:00u.

Veel grote namen vandaag in ons videoclipoverzicht. Niet alleen Between The Buried And Me, Tesseract en Volbeat hebben nieuwe clips uitgebracht, maar ook onder meer Ektomorf, Wolves In The Throne Room en God Is An Astronaut komen met beelden bij hun nieuwe tracks. Geniet ervan.

  • Between The Buried And me (progressive metal)
  • TesseracT (progressive metal)
  • Volbeat (metal)
  • Ektomorf (groove metal)
  • Wolves In The Throne Room (cascadian black metal)
  • God Is An Astronaut (post rock)
  • Psychosexual (goth rock)
  • Cognizance (brutal death metal)
  • The Dali Thundering Concept (progressive metal)

Nieuwe clips van BTBAM, TesseracT, Volbeat ...

Lees verder...
Nieuwe drummer voor God Dethroned

Geplaatst op 12-07-2021 om 19:10u.

Frank Schilperoort (onder meer Veile, The Monolith Deathcult, ex-Devious) is de nieuwe drummer van God Dethroned. Hij volgt Michiel van der Plicht op, die begin vorig jaar aangaf de metalband van eigen bodem te verlaten en zich sindsdien op Aran Angmar en Pestilence richt. Frank en God Dethroned-bandleider Henri Sattler kennen elkaar uit de periode bij Dictated. God Dethroned is een tijdje inactief geweest vanwege covid-19, depressie en demotivatie, maar is weer druk bezig in het oefenhok om zich voor te bereiden op meerdere optredens.

Nieuwe drummer voor God Dethroned

Reacties...
Gamma Ray komt met livealbum

Geplaatst op 12-07-2021 om 16:49u.

Kai Hansen mag dan weer terug zijn bij Helloween, zijn band Gamma Ray gaat ook gewoon door. Sterker nog, de band bestond vorig jaar 30 jaar en trad toen voor een livestream op in de ISS Dome in Düsseldorf. Deze show gaan de Duitse powermetallers op 10 september uitbrengen op cd, dvd, blu-ray en lp onder de noemer 30 Years Live Anniversary. Als voorproefje is de clip van een van de bekendste Gamma Ray-songs, Land Of The Free, nu alvast verschenen.

Lees verder...
Interview met Crypta

Geplaatst op 12-07-2021 om 15:00u.

Sonia 'Anubis' Nusselder werd in Haarlem geboren, maar verhuisde al op driejarige leeftijd naar Spanje, om zich samen met haar Spaanse moeder en Nederlandse vader op haar twaalfde te vestigen in Nieuw-Vennep. Begin dit jaar nam ze het vliegtuig naar Brazilië om daar het debuutalbum voor Crypta op te nemen. De gitariste voegde zich daar bij de andere drie dames van de band, die ze al heel lang niet meer gezien had. Op een zeer warme junidag stelde Jeffrey een aantal vragen aan haar over haar ervaringen daar, het album en de toekomst van de deathmetalformatie en haar andere plannen. Je kunt het interview hier lezen!

Interview met Crypta

Lees verder...
Review: Laurenne/Louhimo - The Reckoning

Geplaatst op 12-07-2021 om 13:15u.

Review: Laurenne/Louhimo - The ReckoningNu of nooit, is wat Netta Laurenne (Smackbound) en haar levenspartner/producer Nino (Thunderstone) vorig jaar dachten toen touren er voorlopig niet meer in zat. Ze hadden drie nummers klaarliggen voor een volgend album en Netta wilde daarop graag samenwerken met Noora Louhimo. Een telefoontje naar de frontvrouw van Battle Beast bracht alles in een stroomversnelling en zo ligt met The Reckoning het debuutalbum van de vocalisten uit Tampere voor ons.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Ook gitarist keert terug bij Delain

Geplaatst op 12-07-2021 om 12:13u.

Na de leegloop bij Delain is het enige overgebleven bandlid, oprichter Martijn Westerholt, bezig nieuwe muzikanten om zich heen te verzamelen om met de band door te gaan. Alhoewel "nieuwe" misschien niet het juiste woord is. Onlangs werd al bekend dat drummer Sander Zoer terug op het oude nest is, nu keert ook gitarist Ronald Landa terug! Hij is te horen op de eerste twee platen van Delain maar verliet de band na de tour voor het tweede album April Rain. Hij kijkt er naar uit om niet alleen de oude songs weer te spelen, maar ook de nieuwe, zo laat Landa in een videoboodschap weten.

Ook gitarist keert terug bij Delain

Reacties...
Nieuw album van Ministry

Geplaatst op 11-07-2021 om 20:24u.

Ondanks dat er geen republikein in het Witte Huis zit, komt Ministry toch met een nieuwe plaat. Al Jourgensen heeft namelijk nog genoeg ergernissen die hij van zich af moest schrijven. De nieuwe plaat heet Moral Hygene en bevat volgens Al het sterkste en meest geïnspireerde materiaal dat hij ooit opgenomen heeft. De opvolger voor het in 2018 verschenen AmeriKKKant is zijn manifest en pleidooi aan de samenleving om weer menselijker te worden. Op 1 oktober ligt het nieuwe album in de winkels, maar de eerste single Good Trouble kun je nu al beluisteren.

Lees verder...
Zoeken
    4 september:
  • A Night In Texas - The Darkest Side of Humanity
  • A-Tota-So - I Told You So
  • Accept - Teutonic Titans 1976-2026
  • Audrey Horne - Achilles
  • Behemoth - I, Scvlptor
  • Boötes Void - Panta Rhei
  • Charnel Spirit - Blood Prophecy
  • Codex Lovelace - Galvanized Heart
  • Doomcrusher - Forsaker
  • Fog Wall - Gloomweaver
  • Godslut - The Art Of Deconstruction
  • Gradience - Anomaly
  • Grey Shores - Dark Waters of Night
  • Grimner - Stormvingar
  • Hadopelagyal - Zalmathic Necroichorion
  • Harrison Gordon - BLISS
  • Kingcrown - Moonfall
  • Mad Max - Stories Of Destiny
  • Pirate Queen - Travelling Around The World
  • Polymoon - Mariposa Magic!
  • Season of Melancholy - In Sleep
  • Sight of Theia - The Great Dreamer
  • Soho Dukes - Don't Spare The Horses
  • Spirit Mother - Thistle
  • Stormbringer - Transcendence
  • 10 september:
  • Magic Cross - Magic Cross
  • Sweet Electric - Something Something Disco
  • 11 september:
  • Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
  • CoreLeoni - Generection
  • Green Lung - Necropolitan
  • Harlott - Exsequiis
  • HKSPK - Heimkehr
  • Killer - The Grand Finale
  • Mother of Millions - ?
  • Scene Queen - Metalicious
  • Til The End - Til The End
  • Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.